مقاله مسافر نیکوتین مطهره
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 10:48 ب.ظ | نوشته شده به دست ویلیام وایت همسفران | ( نظرات )

" به نام قدرت مطلق الله "

 سیستم عصبی انسان متشکل از میلیاردها سلول عصبی به اسم نورونها است .نورون ها قادرند به محرک ها مانند لامسه ، صدا ، نور و غیره پاسخ دهند ،تکانه های عصبی را هدایت کنند ، و با یکدیگر  و همچنین با سایر نورون ها ارتباط برقرار می کنند. 


به طور مثال وقتی به پای ما با سوزنی کوچکی ضربه ای وارد شود نورونها مانند زنجیره ای این حس را به مغز منتقل می کنند و ما درد را حس می کنیم .
همانطور که در سی دی دوا بخش یک جناب آقای مهندس فرمودند : فعالیت سلولهای بدن دو نوع است؛ یکی شیمیایی و دیگری الکتریکی و نورون یک سلول قابل تحریک است ، که اطلاعات را با ارسال سیگنال الکتریکی و شیمیایی پردازش و منتقل می کند.
ارسال سیگنال شیمیایی از طریق سیناپس ها روی می دهد. نورون ها اجزای اصلی سیستم عصبی می باشند. 
وقتی ما چیزی را حس میکنیم نورونها به آن پاسخ داده و سیگنال ها را به نخاع و مغز ارسال می کنند. 
وقتی ما مُسکن ، محرک یا مخدر مصرف میکنیم ، مغز از همان لحظه اول و در اثر سیل غیر طبیعی انتقال دهنده های نورونی، شروع به تغییر میکند. برای مثال، نورونها در اثر دریافت کردن بیش از حد دوپامین، شروع به کاهش اثر خود می کنند . نتیجه این می شود که کاهش مقدار دوپامین در مغز که تنظیم کاهشی نام دارد، اتفاق می افتد.این مواد میتوانند موجب مرگ نورونها هم بشوند . در نهایت اتفاقی که می افتد، مرگ تدریجی مغز و اعصاب خواهد بود.
مواد مخدر به آن دسته از ترکیبات شیمیایی گفته می‌شود که مصرف آنها باعث دگرگونی در سطح هوشیاری و عملکرد مغز شود، مصرف مواد مخدر به تغییرات بلند مدت در مغز منتهی میشود و این تغییرات قدرت کنترل مقدار مصرف را از شخص سلب میکنند .
با استفاده از مخدرها بدن در میابد که از جایی خارج از محیط درونیش مخدر وارد بدن میشود ، پس میزان تولید مخدر طبیعی خود را کاهش می دهد و فرد مصرف کننده برای بار دوم برای رسیدن به تعادل مجبور به استفاده از آن مخدر می گردد و بدن هم هر بار تولید داخلی خود را پله پله کم می کند تا جایی که فرد یک مصرف کننده تمام عیار می گردد و بدن دیگر بصورت طبیعی مواد شبه افیونی تولید نمیکند .
در روش های ترک سریع و فوق سریع مانند این است که بدن را در خلا رها می کنند ، در ظاهر شاید شخص قطع مصرف شده باشد اما بدن هنوز فرمانی برای ترشح طبیعی مواد شبه افیونی دریافت نکرده است و فرد در خماری باقی می ماند .
اما در روش DST یا همان تیپر کردن ما با کم کردن یک،پنجم مواد مصرفی فرد به بدن او در طول زمان مناسب آموزش می دهیم که مواد شبه افیونی را دوباره تولید کند و همینطور که ما پله ها را کم می کنیم ، بدن به آرامی آن فضای خالی خود را با ترشح مواد شبه افیونی پر می کند و در پایان سفر که دارو قطع می گردد بدن شروع به ترشح طبیعی مواد مورد نیاز می نماید و نورونها پیامها را با همان سرعت نرمال و طبیعی خود منتقل می کنند ، پس فرد مصرف کننده بعد از رهایی گویا معنی درد را تازه متوجه می شود چرا که تا قبل از سفر همه فرکانس های انتقال دهنده های عصبی را با مخدر های غیر طبیعی کاهش داده بود .
 اثر نیکوتین هم بر سلولهای مغزی همین طور است ، زمانی که فردی سیگار یا قلیان می کشد ، نیکوتین به سرعت توسط ریه ها جذب شده و به مغز ارسال می شود. نیکوتین ماده مخدر اعتیادآور قدرتمندی محسوب می شود ، که در کنگره ۶۰ مسافران لژیون ویلیام وایت برای درمان سیگار یا قلیان با متد DST از داروی مناسب استفاده میکنند و طی حداقل زمان ۱۰ ماه با تیپر کردن دارو به درمان قطعی سیگار و یا قلیان میرسند ‌.
در روش DST ضایعات مغزی که برای مصرف کننده مواد محرک به وجود می آید در طول سفر از بین می رود و شخص با رعایت مثلث درمان کنگره (داروی مناسب ، زمان مناسب و میزان مناسب) می تواند به درمان قطعی برسد که در کنگره ۶۰ این درمان قطعی با روش DST به ثبت رسیده است.

نویسنده : مسافر نیکوتین مطهره 
منبع : منابع آموزشی کنگره ۶۰ 
کتب زیست شناسی 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا شنبه 9 بهمن 1395 01:01 ق.ظ
با تشکر از خانم مطهره که مطلب را بسیار خوب باز کردند.‌سپاس از بابت مطالبتان
یکشنبه 3 بهمن 1395 11:00 ب.ظ
سلام ،ثشکر همسفر مطهره ، با شروغ کار وبلاگ ویلیام ، اغازی پر شگون برای همسفران عزیز اسثارث زده شد . به امیدحضور سبزشان .در لژیون ویلیام.
همسفر نسرین یکشنبه 3 بهمن 1395 10:54 ق.ظ
بسیار عالی.سپاس
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic