دستور جلسه هفتگی
شنبه 17 تیر 1396 ساعت 01:38 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
دستور جلسه این هفته : حرمت کنگره 60 . چرا رابطه کاری ، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است .

حرمت کنگره 60

کنگره ، مکان مقدس و امنی می¬باشد که هر شخصی با ورود در این مکان ، باید حرمت آن را حفظ نماید .
دروغ گفتن ، علیه شخصی سرزنش کردن ، حرف یکدیگر را قطع نمودن ، الفاظ ناشایست بیان کردن ، در جلسه بدون اجازه سخن گفتن ، بحث سیاسی نمودن ، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن ، هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام ، به هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی ،  پرداخت کردن ، از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن ، بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن ، و یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن ، از موارد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می-باشد .
بر تمام اعضا فرض است که حریم فوق الذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب است که از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند .
نگهبان کنگره 60

 
جمعیت احیای انسانی ( کنگره 60 ) در 31 شهریور ماه 1378 توسط مهندس حسین دژاکام ، پایه گذاری و تاسیس گردید .
بنیان کنگره 60 از همان ابتدا می دانستند که ورود به حوزه اعتیاد و مواد مخدر و مصرف کنندگان مواد مخدر ، امری سهل و آسان نیست و مشکلات خاص خود را دارد . ایشان در بدو شروع فعالیت ، علاوه بر تنظیم قوانین اصلی و داخلی کنگره 60 که در 14 بند ، در کلیه جلسات کنگره 60 قرائت می شود ، منشوری تحت عنوان حرمت کنگره 60 را تنظیم و تدوین نمودند .

در این نوشتار که تحت عنوان حرمت کنگره 60 از آن یاد می شود ، مهمترین نکات و موضوعاتی که ممکن است اعضای کنگره 60 از ناحیه آن ها آسیب ببینند ، مد نظر قرار گرفته  و در تمامی جلسات و کارگاه های آموزشی کنگره 60 ، دوبار در ابتدا و انتهای جلسه ، قرائت می شود .
کنگره 60 یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد است و بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم ، جهت برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی را داشته باشد تا مصرف کنندگان مواد مخدر که بعضی از آن ها کلکسیونی از قانون شکنی را در کارنامه گذشته خود داشته اند ، بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر  درمان اعتیاد بپردازند .

از زاویه ای دیگر ، مرکزی که هزاران مصرف کننده مواد مخدر ( درمان شده و یا تحت درمان ) را بتواند پوشش دهد و در خود جای دهد و به درمان و رهایی برساند ، بالتبع بایستی قوانینی بسیار محکم ، روشن  و قابل اجرا داشته باشد تا بتواند در این حوزه فعالیت نماید .

هم اکنون کنگره 60 بیش از ده هزار نفر عضو رسمی دارد که دارای کارت عضویت می باشند . طبیعی است که به همین میزان نیز اعضایی  باشند که هنوز برای دریافت کارت عضویت اقدام نکرده اند ، با این حساب ، شمار اعضای کنگره 60 در نزدیک به 40 نمایندگی در تهران و شهرستان ها ، به بیش از بیست هزار نفر می رسد .

از زمان تشکیل کنگره 60 در شهریور 78 تا به امروز ، 22 تیرماه 92 ، حتی یک مورد درگیری ، دعوا ، و یا حرکتی که منجر به بر هم خوردن نظم کنگره شود و یا منجر به عدم برگزاری حتی یک کلاس در ساعت مقرر خود شود ، مشاهده نشده است .


در این مدت ، حتی یک نفر از اعضای کنگره 60 اخراج نشده  ؛  هر کس از کنگره 60  خارج شده ، خودش رفته و  کسی او را اخراج نکرده است .
با نگاهی به حجم فعالیت هایی که در کنگره 60 انجام شده و می شود ، کلاس ها و جلساتی که برگزار می شود و حجم شرکت کنندگان ، که از نگاه جامعه ، بعضاً و به نوعی هنجار شکن محسوب می شوند ، کار ساده ای نیست که آن را اتفاقی بدانیم و یا به راحتی از آن عبور کنیم .

کنگره 60 چه کار ی انجام داده که توانسته است هزاران مصرف کننده انواع مواد مخدر که بعضی از آن ها برای به هم ریختن یک محله کافی بودند ، را تبدیل به انسان هایی کند که سال ها در کنار یکدیگر به عنوان دوست یا همکار حضور دارند و کوچکترین تنش و اصطکاک و درگیری و حتی بی احترامی یا بی نظمی در بین آن ها مشاهده نمی شود ؟

حتی در با کلاس ترین بخش های اجتماعی ممکن است چنین مواردی روی دهد که می دهد ؛ اما چه شده که در کنگره 60 چنین مسایلی وجود ندارد .

در پاسخ باید بگوییم : ابتدا به ساکن ، آموزش های کنگره 60 . در اینجا متد DST   و داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر و بحث درمان قطعی و تعادل جسمی ، روانی و جهانبینی نیز مطرح می شود ، و بالاخره از همه مهمتر ، حرمت کنگره 60 .

اعضای کنگره 60 ، پس از در مان و رهایی از اعتیاد ، از نقطه نظر جسم ، روان و جهانبینی از سالم ترین و متعادل ترین انسان های جامعه می باشند .
این ادعا به حرف و سخن نیست ، در آزمایش ها و تست های گوناگون پزشکی ، که بعضاً اعضای کنگره انجام داده اند ، نشان می دهد که از درجه سلامتی و تعادل جسمی بسیار بالایی برخوردار هستند . دلیل آن ، به کارگیری متد DST و داروی شگفت انگیز و شفابخش Opium  یا OT و در ادامه ، ورزش منظم است که برای اعضای کنگره اجباری است .

مسئله بعدی ، آموزش های جهانبینی کنگره است . آموزش های جهانبینی کنگره 60  ، گسترده ترین و جدیدترین علوم جهانبینی و انسان شناسی را در حوزه اعتیاد و مواد مخدر و درمان اعتیاد و در ادامه برخورداری از یک زندگی سالم را به اعضای خود ارایه می نماید .

جالب است بدانید : در پروژه پایلوت OT که در مرکز ملی مطالعات اعتیاد با حضور بیش از یک هزار نفر از اعضای کنگره 60 در طول ماه ها برگزار گردید ، حتی یک مورد رفتار بی ادبانه از اعضای کنگره گزارش نشد .

به جرات می توان گفت شاید در هیچ مرکز دیگری ، چنین آموزش سنگین ، گسترده ، همه جانبه و دست اولی برای اینکه یک مصرف کننده مواد مخدر به زندگی سالم و صراط مستقیم هدایت شود و آداب معاشرت و رفتار اجتماعی را در علیترین سطح خود فراگیرد ، وجود نداشته باشد .

چهارده وادی کنگره 60 دایره ای وسیع از آموزش های ناب جهت یک زندگی سالم و لذت بخش و سرشار از آرامش را ارایه می نماید . دایره ای که از موضوع تفکر آغاز می شود و به وادی محبت می رسد و دوباره از وادی محبت به وادی تفکر .

و بالاخره نوبت به حرمت کنگره 60 می رسد .

با صلابترین ، صریحترین و قاطعانه ترین قوانین کنگره 60 با پشتوانه بسیار محکم اجرایی .

در این جا صحبت از قوانینی است که اهمیت آن ها از قانون ، بالاتر است و به همین دلیل از واژه حرمت استفاده شده است . حرمت با کلماتی چون حریم ، محرم ، احرام و حرام هم خانواده است و نشان از اهمیت خاص موضوع می باشد .

کنگره 60 مکانی مقدس و امن است ، زیرا هدف آن مقدس است . آیا رهایی یک انسان از دام اعتیاد مقدس نیست ؟ آیا احیای یک نفس که به تعبیر کلام الله ، احیای کل نفوس است ، مقدس نیست ؟
بنابراین ، در چنین مکان و فضایی ، امنیت خاطر ، بسیار مهم است و بایستی این شرایط وجود داشته باشد .

به همین منظور ، در کنگره 60 حریم هایی در نظر گرفته شده ، که اعضا هیچگاه نبایستی از آن ها عبور نمایند ؛ زیرا عبور از آن ها ، به معنی وارد شدن به مسایلی است که به احتمال قطع به یقین به شخص آسیب می رساند و او را از ادامه درمان و یا بعد از درمان ، از ادامه سفر دوم باز می دارد .

ما می خواهیم در کمال آرامش و فراغت ، اعتیاد خود را درمان کنیم و پس از آن در سفر دوم به ادامه آموزش و خدمت خود بپردازیم . می خواهیم با خیال راحت و بدون اضطراب به کنگره بیاییم و با کسی خرده حساب نداشته باشیم .


کنگره 60 این حریم و مرزها و خطوط قرمز را برای ما در نظر گرفته و مشخص نموده است  که اگر می خواهیم با خیال راحت راهمان را ادامه دهیم ، بایستی آن ها را رعایت کنیم ، در غیر اینصورت ، دیگر کنگره 60 برای ما کنگره 60 نخواهد بود .

دروغ گفتن :
ما در کنگره 60 یاد می گیریم که راستی و درستی ، تضمین کننده سلامتی و پیشرفت ماست . دلیلی ندارد که یک سفر اولی به راهنمایش دروغ بگوید و برای مثال مقدار مصرف یا وضعیت خود را پنهان کند . ما در اینجا می آموزیم که حقیقت ، در اعمال و ادامه ، نقاب از رخ بر می گیرد .
پس چه بهتر که از همان ابتدا با راستی و درستی جلو برویم و نگران بر ملا شدن چیزی نباشیم . در تمام سطوح زندگی این قانون حکمفرماست و با یک دروغ ، انسان به چرخه دروغ وارد می شود و برای اینکه دروغ اول و دروغهای بعدی لو نرود ، باید صدها دروغ بگوید که در نوع خود ، جهنمی بی نظیر است .ما یاد می گیریم بالاترین زرنگی صداقت و راستگویی است .

علیه شخصی سرزنش کردن :
به تعبیر نگهبان کنگره 60 ، غیبت کردن و سرزنش کردن ، یک سم مهلک است و در هر کجا شایع شود ، آنجا را ویران خواهد کرد . اعضای کنگره خوب می دانند که غیبت کردن و سرزنش کردن پشت سر دیگران ، چگون حال خود انسان را خراب می کند . ما خوب می دانیم که اگر غیبت کنیم ، چه غیبت هایی که ممکن است در مورد ما انجام شود . ما یاد گرفته ایم که اگر باد بکاریم طوفان برداشت می کنیم . پس اگر می خواهیم در مورد ما غیبت و سرزنش نشود ، برای حال خودمان هم که شده ، غیبت دیگران را نمی کنیم . الحق و الانصاف که این مسئله در کنگره 60 به سطح بسیار پایینی رسیده است .

حرف یکدیگر را قطع نمودن :
این مسئله در کنگره 60 بسیار عالی اجرا می شود  و کسی حرف کسی را در هنگام صحبت قطع نمی کند  و چقدر زیباست که انسان می بیند افرادی که روزگاری مصرف کننده مواد مخدر بوده اند ، در ادبیات و گفتمان خود ، چه نکات ظریفی را رعایت می کنند که حتی بعضی افراد با تحصیلات بالا ممکن است رعایت نکنند .
بچه های کنگره ، زمانی که در جمع صحبت می کنند ، انسان لذت می برد از این همه احترام ، ، ادب و آداب سخن گفتن .

بحث سیاسی نمودن :
این مسئله نیز در عالی ترین سطح خود ، در کنگره 60 رعایت می شود و اعضای کنگره به طور کامل ، از بحث های سیاسی اجتناب می کنند .
الفاظ ناشایست بیان کردن :
مسئله الفاظ ناشایست در ادبیات و فرهنگ اعتیاد ، چیز دور از انتظاری نیست . البته نه در مورد همه . در کنگره 60 به دلیل وارد شدن این موضوع به حرمت و از سوی دیگر ، آموزش ها و فراگیری آداب معاشرت ، باعث گردیده ، این موضوع به کمترین سطح ممکن برسد و اعضای کنگره می دانند که اهمیت واژه ها و بار آن ها چه نقش مهمی در روحیه و به طور کلی در حال خوش ما دارد و حال خوش چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را از دست داد .

بدون اطلاع و هماهنگی ، هر گونه پولی را پرداخت و دریافت کردن .و یا هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام به هر شخص حقیقی یا حقوقی پرداخت کردن :

مسئله ارتباطات مالی ، یکی از مفاد مهم حرمت کنگره 60 می باشد . اعضای کنگره 60 به خوبی دریافته اند که حساب و کتاب مالی با اعضای کنگره داشتن ، یعنی از دست دادن آرامش و حال خوش . حساب و کتاب مالی یعنی اینکه دیگر نمی توانیم با خیال راحت به کنگره بیاییم . زیرا بسیار محتمل است و طبیعی است که تعهد مالی در زمان خود انجام نشود و این می تواند روابط ما را با طرف مقابل خدشه دار نماید و در نهایت باعث شود که فرد یا افرادی که وارد این داستان شده اند ، دیگر نتوانند به راحتی در کنگره حضور داشته باشند .
نمی توانیم ادعا کنیم که این مسئله اصلاً در کنگره وجود ندارد ، خیر ، باید بگوییم در طول مدت فعالیت کنگره 60 در موارد بسیار محدود ، هر کسی در هر جایگاهی به این مسئه وارد شده ، جایگاه خود را از دست داده و در نهایت از کنگره جدا شده است .

از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن :
مسئله پوشش و لباس منحصر به خانم ها نیست . در کنگره ، خانم ها و آقایان ، هر دو بخش مشمول این موضوع هستند و بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند . حتی در بین آقایان ، استفاده از تی شرت بدون یقه با آستین های خیلی کوتاه ، ممنوع است .

بدون مجوز راهنما ، تلفن دادن و تلفن گرفتن و یا هر گونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن :
افرادی که برای درمان به کنگره 60 مراجعه می نمایند و در ابتدای سفر اول هستند ، بدون اجازه راهنمای خود ، حتی نمی توانند تلفن دیگر اعضای لژیون یا کنگره را داشته باشند .

اعضای کنگره ، بیرون از کنگره ، ارتباطی با یکدیگر ندارند و هیچ گونه رفت آمد خانوادگی نیز ندارند . حتی اعضای قدیمی کنگره ، آدرس محل سکونت یا کار یکدیگر  را دقیقاً ندارند و رفت و آمدی نیز ندارند . رابطه کاری و شغلی نیز از مواردی است که جزو حرمت می باشد و برقراری آن خصوصاً در سفر اول می تواند بسیار آسیب زننده باشد .

در مجموع ؛ تک تک مفاد حرمت کنگره 60 ، با ظرافت و تفکری همه جانبه ، تمام کانال هایی که ممکن است به نحوی از انحا ، به حضور و ارتباطات ما در کنگره آسیب برساند را مسدود می نماید . ما با رعایت این حریم ها ، می توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای کنگره 60 حضور داشته باشیم و با کسی کوچکترین مشکل و مسئله ای نداشته باشیم  و از حضور در کنگره 60 و بودن با اعضای کنگره لذت ببریم و کنگره 60 برای ما یک بهشت حقیقی باشد که البته هست .

بنابراین حرمت کنگره 60 ، برای ما محدود کننده نیست ، بلکه نگهدارنده و محافظت کننده ما در برابر آسیبهاست  .

با احترام ، مسافر علی خدامی 22/4/92
 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهرناز مسافر نیکوتین دوشنبه 19 تیر 1396 09:36 ب.ظ
استاد گرامی جناب خدامی خدا قوت ،از نوشتار شماکه تاکیدی بر علت قوانین و الزام اجرای آن که موجب خود ایمنی برای ما اعضاکنگره خواهد شد بسیار استفاد کردم
عذرا شنبه 17 تیر 1396 06:21 ب.ظ
سلام خدمت استاد گرامی آقای خدامی خیلی عالی و آموزنده به موضوع دستور جلسه پرداختید استفاده کردم خدا قوت.
شهلا شنبه 17 تیر 1396 02:24 ب.ظ
باتشکر و سپاس از جناب آقای خدامی و مسائِلیِ را برایمان یادآوری نمودند که بسیار اساسی‌ و مهم
می‌باشند، امیدوارم بتوانیم رعایت نکات ذکر شده را
با طیب خاطر در درونمان نهادینه کنیم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic