لژیون روز جمعه مورخ 96/5/5
شنبه 7 مرداد 1396 ساعت 03:16 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
"به نام هستی بخش"

جلسه لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ ۹۶/۵/۵ با دستور جلسه چگونه از سایت کنگره استفاده کنیم؟مقاله نویسی آغاز بکار نمود.
هر آنچه که بر ما رسیده قرار نبوده که نرسد و هر آنچه که نرسیده قرار نبوده که برسد...کسی به ما قول نداده بود که بیایید و همه چیز عالی می شود باید همواره تلاش داشته باشیم. چیز هایی را می خواهیم ، بلد نبودیم بگوییم خدایا هر چه خودت صلاح می دانی ، خواستیم و داد و بعد آن که پشیمان شدیم گفتیم کاش نمی شد . 
ما تحت دو نیروی تفکرات و تقدیرات هستیم تفکرات زمان حال است و تقدیرات نامه پیشین ما ، تقدیر یا آموزش است یا تنبیه از طرف قدرت مطلق، هر چیزی که در زندگی ما بوجود میاید و پیش رو داریم باید درسش را یاد بگیریم .
به گفته استاد امین نباید از اطرافیان همسر، فرزند، ... توقع داشته باشیم، همه را هرجوری که هست باید قبول داشته باشیم باید نگاه خود را تغییر دهیم. 


سوال مسافر نیکوتین فاطمه: به نظر من قرار نیست ما در این بعد آرامش داشته باشیم و با وجود تلاش های فراوان هر روز مشکلات ومسائل جدیدی برایت بوجود می آید ؟ 

خانم جلالی : قرار نیست همه چیز بر وفق مراد ما باشد آرامش این نیست که همه چیز بر میل ما باشد ، هیچ کدام از بزرگان و نیاکان ما آسایش نداشتند پشت تمام آن اتفاقات حکمت و دانش و آگاهی بوده است ، ما انسان هستیم و با عشق آفریده شده ایم . آرامش یک زیر مجموعه می خواهد اول این که در صراط مستقیم باشیم و همه چیز خود من هستم باید بتوانم نگاه خودم را کنترل کنم ، روابط اجتماعی ام را بر روی قوانین پیش ببرم ، پوشش و بچه داری و همسر داری ام بر روی قوانین باشد ، از ریزترین تا بزرگترین کارها باید بر روی قوانین باشد اینکه دیگران چه فکری می کنند نباید اصلا مهم باشد. فردی که ۳ سال است به کنگره می آید و هنوز آشفته است یا نخواسته یا موانع ذهنی دارد ، نیروهای منفی خیلی قوی برخورد می کنند در راهی که هستیم باید قوی باشیم و از کسی توقع تغییر نداشته باشیم و خودمان تغییر کنیم و نوع نگاه خود را تغییر دهیم. گاهی اوقات در برابر مشکلات له می شویم باید دوباره بلند شویم و نباید به نتیجه و آینده فکر کرد باید در لحظه باشم و به بلند شدن فکر کنیم.

مسافر نیکوتین ناهید: بزرگ ترین آموزش ها راهنمایی ها که در کنار ما باشد ۵۰% خودمان باید به خودمان کمک کنیم زمانی اثر دارد که خودم به خودم کمک کنم.

مسافر نیکوتین مطهره: آرامش از نظر من همان صلح درونی است اگر من در همه مسائل با خودم به توافق برسم دیگر از کسی توقع نخواهم داشت و آرامش دارم و دیگر حرف کسی برایم مهم نیست.
خانم جلالی  پیرو حرف های خانم مطهره فرمودند: که زمان میبرد و خیلی سخت است و باید مربی و رب داشته باشیم. و خانم مطهره در ادامه صحبت هایشان : در تیر و کمان همه دوست دارند نشانه وسط را بزنند اما به ما اینطور آموزش دادند که وقتی جایی که ایستادی ۱۰ باشید مطمعن باشید  ۱۰ میزنید ، لحظه ای که تیر را رها می کنیم دیگر نمیتوان از وسط راه آن را بگیریم و رها شده است اگر در جایی که ایستادم تمام بدنم درست باشد و ذهنم جای دیگر و دنبال تایید طلبی باشد مطمعنا خطا می زنم .

مسافر نیکوتین شهلا : ما فکر می کنیم آرامش خیلی بزرگ است در صورتی که آرامش خیلی ریز است ، در حال حاظر من همین جایی که نشستم آرامشی دارم که فکر می کنم زندگی همین لحظه ای است که حس خوب دارم ، وقتی آشپزی می کنم لذت می برم لحظه لحظه ما پر از آرامش است و ما نمی بینیم ، لحظه ای که می خندیم یعنی آرامش داریم، وقتی ما خطاهای فرزند یا همسر مصرف کننده خود را می بینیم باید آرامش داشته باشیم چون فرزند یا همسرمان باید به آرامش برسد و هر کاری که انجام می دهیم باید برای خودمان باشد.

خانم جلالی: دانایی موثر یعنی قوه تشخیصت بالا برود زندگی پر از مسائل است و مهم این است که ما در آن موقعیت لبخند بزنیم.به گفته استاد امین: یک همسفر باید مسافر خود را باور داشته باشد اگر باور نداشته باشد باری از روی دوش مسافر برنمی دارد ، مسافر سفر می کند ولی دائم نگران اندیشه همسفر نسبت به خودش است ، باید خودم را باور داشته باشم وقتی کار بزرگ و سنگینی را انجام می دهم این قدرت من است باید به داشته هایمان فکر کنیم خودمان را بشناسیم چیزی که درون خودم پیدا کنم درون بقیه می توانم ببینم، همگی ما در هر لحظه باید پویا باشیم آرمش حس درونی است و در تمام مشکلات و مسائل باید بپذیریم. حکمتی بوده که در کنار مسافرهایمان اینجا باشیم این هفته ، هفته سایت است و همه ی اینها را گفتیم تا به گوش بقیه برسانیم که ما در اعتیاد قرار داریم و صحبت از آرامش می کنیم از توانایی هایمان از نیروهای درونمان صحبت می کنیم و حس خود را از طریق سایت می توانیم انتقال بدهیم شعبه سایت تعطیلی ندارد اهم اخبار و تحقیقات و مسائل علمی  و همینطور دانش کنگره درون سایت است .

مسافر نیکوتین مطهره وبلاگ نویس گروه همسفران ویلیام وایت:اگر می گوییم مطالب سایت باید چهار چوب خاصی داشته باشد به این دلیل است که سایت کنگره 60 مانند یک مرجع شده است و از مطالب موجود در آن گروهی از محقیقن ّ،پزشکان و دانشجویان استفاده می کنند.وقتی کلمه اعتیاد را در گوگل سرچ می کنیم اولین سایتی که باز می شود کنگره ۶۰ است زیرا بیشترین بازدید را در سایت های مرتبط با اعتیاد دارد بر همه ما واجب است که روزی یک بار هم که شده سایت را باز کنیم تا یک مورد هم که شده ثبت شود تا بیشتر دیده شویم . باید مقاله و دلنوشته بنویسیم شاید بزرگترین ماموریت من این باشد که دلنوشته ای بنویسم و به این وسیله فردی جذب کنگره شود تا به درمان برسد...

صحبت پایانی : زندگی همین جایی است که هستیم و نباید حتی با ذهنمان جای دیگری باشیم زندگی و آرامش همین لحظه است که درون آن هستیم .
ما امروز در هفته وبلاگ نویسی  در مورد آرامش صحبت کردیم تا از طریق سایت به دنیا انتقال دهیم که ما درون اعتیاد بودیم ولی از آرامش برخورداریم.


تایپ و تهیه گزارش :مسافر نیکوتین شهرهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه دوشنبه 9 مرداد 1396 02:10 ب.ظ
شهلا دوشنبه 9 مرداد 1396 10:58 ق.ظ
سلام و با تشکر بسیار ، نوشتار مشا رکت ها عالی
بود.از خانم اعظم راهنمای خوبم تشکر ویژه دارم
مطالب بسیار خوبی را به مشارکت گذاشته اند. از
خانم شهره ممنونم‌و خانم مطهره عزیز تبریک می گم هفته سایت را به شما. تشکر از همه مشارکت
کنندگان عزیر
جلالی یکشنبه 8 مرداد 1396 04:42 ب.ظ
سلام هفته سایت بر همه مبازک باد عرض تبریک به رابط وبلاگ ویلیام ،مطهره عزیز .خدا قوت عزیزم.
عذرا شنبه 7 مرداد 1396 06:07 ب.ظ
با سلام و درود فراوان خدمت استاد گرامی خانم جلالی و دیگر دوستان مشارکت مکتوب عالی بود مثل همیشه آرامش قشنگترین حس دنیاست یک دنیا آرامش برایتان آرزو دارم باتشکر از خانم مطهره عزیز این هفته را هم به ایشان تبریک وتهنیت میگم امیدوارم که همیشه ثابت قدم باشید.
همسفر مریم شنبه 7 مرداد 1396 03:54 ب.ظ
خداقوت بسیار عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات