لژیون
دوشنبه 1 آبان 1396 ساعت 10:01 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
"به نام هستی بخش"

لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ ۹۶/۷/۲۹ با دستور جلسه "ازدواج آغاز بکار نمود.مسافر نیکوتین فریبا:
آقای مهندس درباره ی دستور جلسه اینگونه بیان کردند که باید در زندگی مشترک به دنبال نقاط مشترک خود باشیم ، ملاکمان برای شروع یک زندگی نباید فقط عشق و عاشقی باشد اگر اسم اسطوره های عاشقی هنوز پابرجاست دلیلش این است که به ازدواج ختم نشده بود . قبل از ازدواج فقط زیبایی ها را می بینیم و بعد از ازدواج توجه مان به سمت عیب ها می رود، آقای مهندس مثلث ازدواج را اینگونه مطرح کردن که یک ضلع مذکر و یک ضلع مونث و ضلع دیگر قاعده که هر چه نقاط مشترک را بیابیم دو ضلع بهم نزدیک تر می شود .

مهرناز مسافر نیکوتین:
از نظر من ازدواج یک قبول مسئولیت است وقتی قبول میکنیم و وارد یک زندگی می شویم مسئولیت آن را پذیرفته ایم و هیچ وقت گله و شکایت نمی کنیم و سعی در برطرف کردن مشکلات می کنیم و با کوچک ترین موضوعی که مغایر با معیارهایمان باشد اقدام به حل آن موضوع می نماییم. برداشت دیگر من از صحبت های آقای مهندس این بود که ازدواج در کنگره هیچ ایرادی ندارد.
در زندگی مشترک بین من و همسرم به این نتیجه رسیدیم که وقتی ما یک فرزند معلول یا ناسازگار یا یک بچه ی مصرف کننده داریم به راحتی نمی توانیم از آن بگذریم در حالی که اگر همسرمان مصرف کننده باشد اولین تصمیمی که می گیریم طلاق و جدایی است واقعا چرا این تفاوت نگاه را داریم وقتی بچه دار می شیم پایبندش می شیم و هیچ وقت تردش نمی کنیم و باید در زندگی مشترک بین من و همسرم هم همینگونه باشد و پایبند و مسئولیت پذیر باشیم.
زهرا مسافر نیکوتین: ازدواج مسئله ای است که نباید گمان کنیم خیلی سریع به خوشبختی می رسیم باید از سختی ها عبور کنیم و مشکلات را حل نماییم وقتی قرار است با مردی ازدواج کنیم با شناخت کمی وارد زندگی می شویم نباید سختی ها و کمبود هایش را به رخش بکشیم و باید دست به دست هم زندگی مان را باهم بسازیم و سازش داشته باشیم.مسافر نیکوتین فروغ:
ازدواج لازمه ی زندگی است و یک مرحله از زندگی که باید اجرایی شود . حالا چطور باید شریک زندگیمان را انتخاب کنیم ؟ به نظر من هم عشق مهم است و باید تمام جوانب اعم از خانواده، عقاید و فرهنگ ها را در نظر  بگیریم . حفظ ونگهداری ازدواج سخت تر از ازدواج کردن است ، نباید سر کوچک ترین موضوعی به هیجان بیاییم و پشت پا بزنیم به همه چیز سختی های زندگی را باید تحمل کرد و هر کسی ممکن است مرتکب اشتباه شود حتی خود ما، دین ما هم طلاق را گذاشته که اگر در نهایت به هیچ وجه نتوانستیم با طرف مقابل کنار بیایم انجام شود. نسل های قدیم به خاطر دخالت های خانواده ها و برسی زیاد هم ازدواج کردن سخت بود هم طلاق گرفتن. مسافر نیکوتین شهره: از قدیم یکسری آداب و رسوم مطرح شده ولی خود من که از نسل امروز هستم آموزش خوبی نگرفته بودم راجع به ازدواج کردن و مسئولیت پذیری ۲ ماه بعد از عروسی متوجه اعتیاد همسرم شدم و خیلی زود جا زدم و اولین تصمیمی که گرفتم جدایی بود ، خدا را شکر ۲ ماه بعدش با کنگره آشنا شدیم و دیدگاهم نسبت به زندگی تغییر کرد و به این نتیجه رسیدم که زندگی من است و باید آن را بسازم. بحث عدالت به میان آمد و جواب سوالم که آیا حق من است که همسری معتاد داشته باشم را گرفتم ، این من بودم که انتخاب کردم که همسری مصرف کننده داشته باشم، و به این نتیجه رسیدم که در آینده با رفتارم با همسرم می توانم به فرزندانم آموزش دهم که چطور یک زندگی را اداره کنند و آنها الگو برداری می کنند.

مسافر نیکوتین مطهره:
 از کنگره اینطور آموزش گرفتم که من نیامدم تا کسی مرا خوشبخت کند و نباید از خودم انتظار داشته باشم که وارد شدن به یک زندگی عامل خوشبختی کسی هستم ما آمده ایم که در کنار هم به تکامل برسیم و یک زندگی را بسازیم ، وقتی فهمیدم که همسرم اعتیاد دارد تصمیم به طلاق گرفتم و در دادگاه بودم که با کنگره آشنا شدم و خدا را شکر می کنم که در کنگره هستم کنگره مرا به زندگیم سنجاق کرد سنجاقی که شاید در دادگاها گم شده است...هر چیزی قابل حل شدن است و خدا را شکر می کنم که تصمیم اشتباهی نگرفتم و الان سقفی بالای سر خودم و بچه هایم است و سایه ی پدر بالای سرشان .

سخنان کمک راهنما خانم اعظم:
با این دستور جلسه خیلی خوشحال شدم من بعد از ۴۱ سال گذشتن از زندگی مشترکمان تا به حال به نقاط مشترکمان فکر نکرده بودم و تمام مشکلات ما در زندگی به خاطر همین نقاط غیر مشترک است ، چیزی که ما را اذیت می کند و احساسات لطیف زنانه ی مارا خدشه دار می کند فکر کردن و نیرو دادن به نقاط غیر مشترک است و این دقیقا برای من اتفاق افتاده بود و پیدا کردن نقاط مشترک خودش یک مهارت است.
ازدواج بنیان یک خانواده است و زن و مرد باید در کنار هم آرامش و آسایش را تجربه کنند ، ازدواج های قدیم چطور بود و ازدواج های الان چطور است. در حال حاضر مشکل جامعه ما این است که سن ازدواج بالا رفته همه می دانیم آیا کاری انجام داده ایم؟ آیا ازدواج را آسان می گیریم؟ سخت گیری باید برای زمانی باشد که دو نفر می خواهند باهم آشنا شوند از قدیم می گفتند که قبل از ازدواج چشم و گوشت را باز کن و بعد از ازدواج چشم و گوشت رو ببند.

جمع بندی دستور جلسه ازدواج :
 ۱: آقای مهندس مثلث ازدواج را اینگونه بیان کرد که یک ضلع مذکر و یک ضلع مونث و ضلع دیگر قاعده است . توجه ما را به این جلب می کند که ما به چه چیزی فکر می کنیم عوض پرداختن به نقاط غیر مشترک.
۲: ازدواج در کنگره ایرادی ندارد پای کنگره را وسط نکشد چون زایش کم شده و تولید مثل رو به کاهش است و نسل ها رو به منفی
۳: کسانی که ازدواج کردند قدر رهایی و درمان را بدانند تا بودید در سیاهی و اعتیاد بوده قدر عافیت و نعمتی که خدا بهتان داده را بدانید ازدواج و بنیان خانواده را محکم نگاه دارید و در مقابل هم نایستید. 
۴: نقاط مشترکمان را پیدا کنیم و به آن انرژی بدهیم ، نقاط غیر مشترک همان قهر، نفرت ، دشمنی است و دیگر شایسته ی یک کنگره ای نیست که به دنبال نقاط غیر مشترک باشد ، اگر شبیه هم باشیم زندگی دیگر جاذبه ای ندارد .تایپ :مسافر نیکوتین شهره
عکس : همسفر بهار
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شیدا مسافر نیکوتین سه شنبه 2 آبان 1396 09:51 ق.ظ
ممنون از شما خوبان.
عذرا مسافر سیگار اهواز سه شنبه 2 آبان 1396 09:29 ق.ظ
با سلام و عرض ادب خدمت اسناد گرامی و دیگر دوستان عالی وآموزنده مثل هر هفته لذت بردم،ازدواج یعنی استقلال. مسئولیت،اعتماد،حس خوب پدری،حس خود مادری.با تشکر از خانم شهره و خانم مطهره عزیز خدا قوت.
شهلا دوشنبه 1 آبان 1396 06:05 ب.ظ
باسلام و تشکر فراوان از خانم اعظم‌ راهنمای عزیز
به نکات خوبی اشاره نمودند. ممنون از هم لژیونی
های عزیز هر کدام‌‌ از آموزه های خوبی برایمان گفتند. از این مباحث آموختم، طرد‌ شدن و طرد کردن‌ ، زخم دیگری در وجودمان خواهد شد. از خانم
شهره و خانم مطهره ممنونم و زحمت می کشند.

 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic