دستور جلسه هفتگی
شنبه 4 آذر 1396 ساعت 08:20 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )


سیزدهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه نقش سی دی ها در آموزش، درروز چهارشنبه 1/9/96 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر امیر راس ساعت 9:45 آغاز به کار نمود. 


سلام دوستان حسین هستم مسافر

جمع واریزی های هفته گلریزان بسیار مناسب و خوب بود، ولی در نهایت ما یک تومان کم داریم، که انشاء الله آنهم جور می شود، در حقیقت ما می خواهیم به اندوخته هایمان نزنیم، وگرنه پول داریم. 

دستور جلسه امروز، کاربرد سی دی ها در آموزش کنگره 60 است. من هر وقت به موضوع آموزش می رسیم، یاد آقای بهروز وثوق می افتم، در فیلم گوزن ها. در فیلم بهروز وثوق یک نقش منفی و مخربی داشت، هم معتاد هروئینی بود و هم چاقوکش بود. در یک قسمت از فیلم می گوید: (( آخه شما به من یاد دادید که من یاد نگرفتم، آخه به من چیزی یاد دادید که می خواید تحویل بگیرید)) پس تربیت و آموزش نقش بسیار مهمی دارد. آموزشهایی که من به شما دادم، تصورم بر این است که برای تمام آحاد جامعه لازم است، از آن بیسواد گرفته تا پروفسور و استاد دانشگاه .

اگر کنگره 60 با گروههای دیگر فرق دارد، بر مبنای همین آموزشهاست. این آموزشها باعث شد همه بفهمند که باید به یکدیگر کمک کنند. افراد این آموزشها را گرفتند که در هفته لژیون مالی، بالای دو میلیارد تومان جمع می کنند. وگرنه در این روزگار، یک قرون کسی به کسی نمی دهد. همه ی اینها در پرتو آموزش است. ما خیلی چیزها را بلد نیستیم. 

چه کسی به ما آداب معاشرت، زندگی کردن، حفظ خانواده را آموخته؟ اگر هم بوده، کافی نبوده. ما الآن در کنگره 60 مثلثی داریم که معلم بزرگتان من هستم، من یک طرف قرار دارم و تمام دیده بانان، راهنماها و مرزبانان و سایر افراد طرف دیگر قرار دارند، رابطه ی بین ما توسط همین سی دی هاست، با ارزان ترین نوع آموزش. در ماه اگر 4 سی دی کار کنید، جمعاً 6000تومان می شود. الآن دوسال است که قیمت سی دی خام گران تر شده است، از من خواسته اند که سی دی ها را 2000تومان بکنند، ولی من موافقت نکردم. با 6000تومان، دنیایی مطلب به شما آموزش داده می شود. چون شما کتاب نمی خوانید؟ پیشنهاد من این است که بچه های کنگره 60 شروع کنند به کتاب خواندن، سرگذشت بزرگان را بخوانید، انیشتین که بود؟ انقلاب فرانسه چه بود؟ غرش طوفان که بود؟ سرگذشت بزرگان و سیاستمداران را مورد مطالعه قرار دهید، نمی خواهم که کتاب های اوشو را مطالعه کنید که عقاید و افکارتان تغییر کند.  

مطالعه در فرهنگ ما گویی زشت است. پشت کتاب می نویسند 1000 جلد، ولی 200جلد چاپ می کنند. در ایران بهترین کتابها را کسی نمی خواند. در مترو، اتوبوس یا صف کسی کتاب نمی خواند. من دیگر با ضرب چکش توانسته ام این سی دی ها را به شما اجبار کنم که بخوانید و بنویسید. در پرتوی این نوشته ها، ادبیات همه ی شما قوی شده است، دیکته هایتان قوی شده است. یک روز یک نفر صرع را با " س و حمزه " نوشته بود (سرء). خیلی چیزها را ما می گوییم، ولی نمی توانیم بنویسیم. حتی لغات معمولی.

مثنوی معنوی، شاهنامه فردوسی، مناجات خواجه عبدالله را مطالعه کنید. کتابهایی را مطالعه کنید که که شما را به خط فکری خاصی هدایت نکند و منحرفتان نکند.

سی دی ها بهترین وسیله است، برای انسجام کنگره 60. امروز که جلسه چهارشنبه شروع می شود، سی دی هفته از دوشنبه ، برای تمام شهرستان ها پست شده است. وقتی ما امتحان می گیریم، می بینیم که شهرستانها از تهران خیلی بهتر هستند و قوی هستند، بخاطر اینکه تحت این سیستم آموزش دیده اند. 

این سی دی ها به راهنما کمک می کند که رهجو حد و مرزش را بداند. این سی دی ها به رهجو آموزش می دهد که چطور به راهنمایش احترام بگذارد، چطور از کنترل خارج نشود، چطور به مسئولین احترام بگذارد. به عبارت دیگر انسانهای وحشی را تبدیل به انسان های رام و اهلی می کند. اول که وارد کنگره می شوند، هم خانواده و هم افراد، با کوچکترین نکته ای بهم می ریزند، اعتقاد دارند که من لیسانس هستم و من پدرم کارخانه دار است و ... در ادامه توسط همین سی دی ها آموزش می بینند و رام می شوند. ما چندین هزارنفر مصرف کننده هستیم که کنار یکدیگر قرار گرفته ایم. شما یک خانواده 3 یا 4 نفری را نمی توانید بدون هیچ بهم ریختگی کنار هم جمع کنید، چه چیزی ما را به این شکل آموزش داده و متمرکز کرده است. 

روزهای جمعه در پارک طالقانی هزاران نفر صبحانه می خورند و خانواده ها هم در امنیت کامل بسر می برند.

سایت کنگره 60 دیروز 35هزار نفر در یک روز بازدید داشته است. سایت کنگره 60 تخصصی موادمخدر است و باید آن را با سایت های مشابه مقایسه کنید، ببینید که چقدر تعداد بازدیدکنندگان متفاوت است. رقم بازدیدها را ما نمی نویسیم، یک سایت دیگری به نام پرشین بلاگ آمار سایت ما را می دهد، این سایت نشان می دهد که از چه کشورهایی و در چه زمانی از سایت دیدن کرده اند.

در سی دی ها خط خاصی وجود ندارد، ما به شما آن چیزهایی را آموزش می دهیم  که با آن سروکار دارید. ما نمی گوییم که به فقرا کمک کنید، چون ثواب دارد. ما می گوییم ثواب به جای خودش، و قضیه را می شکافیم که اگر ما به فقرا کمک نکنیم، در جامعه سرقت و آدمکشی زیاد می شود. پس تو که داری، وظیفه ات هست که به دیگران کمک کنند. اصولاً ذکات بخاطر همین است، که کسانی که ندارند بخورند، به آنها بدهی تا به تو حمله نکنند، ثواب آن هم به جای خودش.

ما می گوییم هم دنیا و مادیات ارزش دارد و هم معنویات، به گونه ای می شکافیم که راه صحیح را برویم. برای اصلاح اخلاق در جامعه، پشتوانه نیاز داریم، اگر پشتوانه زور باشد، اخلاق پشتوانه اش زور نمی تواند باشد. انسانها می توانند در خفا هزاران هزاران کار کنند، تنها چیزی که می تواند پشتوانه اخلاق باشد، اعتقادات و ایمان انسانهاست. اعتقاد به اینکه بداند، هر عملی انجام بدهد، عکس العملش پشت سرش است، باید بداند که اگر باد بکارد، طوفان درو می کند. اگر به روز معاد و آخرت اعتقاد داشته باشد، این می شود اخلاق. 

در اروپا خواستند اخلاق را جایگزین کنند، ولی جایگزین نشد. جایگزینی آن این شد که کانون های خانواده ویران شد، همه تنها زندگی می کنند. ما اینها را در سی دی ها آموزش می دهیم. آموزش می دهیم که چرا نباید موادمخدر مصرف کنیم؟ چرا باید به خانواده مان احترام بگذاریم؟ متد دی اس تی چیست؟ و همه ی اینها آموزش داده می شود. 

من هم نمی توانم به تمام شهرها بروم، حتی موفق نشده ام که خیلی از شعب کنگره را از نزدیک ببینم، ولی در اصل همه جا هستم، دورترین شعب ما از آموزشها استفاده می کنند. ما بالغ بر 600 موضوع سی دی آموزشی داریم. 150 سی دی برای امین است و بقیه برای من. اینهمه حجم اطلاعات داریم و هر روز و هر هفته یکسری اطلاعات جدید می بینید. گروههای دیگر 12 آیتم دارند و دائماً روی همانها کار می کنند و یک قضیه کاملاً محدود دارند، اینجا شما کاملاً پویا و در حرکت هستید و هر روز آموزشهای خاص خودتان را می بینید. 

پس این پیوند مثلث من و شما به این سی دی ها متصل می شود. پیوند من و تمام افراد کنگره، همین سی دی هاست. راهنماها هم کارشان راحت تر می شود و می توانند به آنها درس بدهند و آنها را کنترل کنند. بنابراین سی دی ها ذره ذره گام یک بزرگ وخوبی شد، قبلاً همه چیز به صورت کاست بود و هر کاست نیم ساعت طول می کشید، خیلی کار ما سخت بود، ولی الآن به سرعت و با کمترین قیمت می توانیم مطالب را به همه ی افراد برسانیم، این قضیه هم باعث پایه های علمی و مالی و روابط فیمابین در کنگره  شد. امیدوارم خداوند کمک کند و بتوانم مطالب جدیدتر و بهتری برای شما صحبت کنم. در نظر بگیرید که الآن 14سال است که برای شما صحبت می کنم، هر دفعه هم انتظار دارید که یک مطلبی بگویم که تکراری نباشد. من اگر 700سال دیگر هم عمر کنم، باز برای شما مطالب دارم که بیان کنم. 

از همینجا از بچه هایی که در قسمت سی دی فعالیت می کنند، مثل امیر، تشکر و قدردانی می کنم.

از اینکه به صحبت های من گوش دادید، سپاسگزارم. 

 

 

نگارنده: احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

96/09/01

دانلود

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات