بنیان کنگره
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 10:03 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )

این جلسه پانزدهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60؛ با دستور جلسه؛ بنیان کنگره 60 در روز چهارشنبه مورخ 96/8/15 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر امیر راس ساعت 10:05 آغاز به کار نمود.

سخنان مهندس:

امروز خوشحالم که کنار شماهستم، حال من خوب است و امیدوارم حال شما هم خوب باشد.

جلسه گذشته گفتم که حرف خودم را که سالها پیش گفته بودم بیستمین سال تولدم را جشن می گیرم، تکذیب کردم، چون برای من زحمت است که از این شهر به آن شهر بروم، بخاطر همین گفتم من تولد نمی گیرم و تولد را برای کسانی می گذاریم که اولین سال رهاییشان است، چون آنها بیشتر به این موضوع نیاز دارند.

بهرحال موضوع دستورجلسه بنیان کنگره است و مهم است که در مورد آن صحبت کنیم. چون مسیر خاصی را طی کردیم و این مسیر به کمک همدیگر بوده است و به خواست خداوند، چون حرکت درست بوده و بنیان کنگره بسیار مستحکم برنامه ریزی و حرکت کرد، این است که هرچقدر توسعه پیدا کند، چون خشت های اول محکم گذاشته شده است، بقیه هم به همین ترتیب خواهد رفت. خشت اول گر نهاد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج. 

بخاطر همین است که نزدیک به 20 سال است که کنگره60 مسیر خودش را ادامه می دهدو در حال حاضر در بیست استان فعالیت می کنیم، درخواست برای ایجاد شعب زیاد است، ولی من جلوی آنها را گرفته ام، چون نمی خواهم بدون برنامه و کیفیت گسترش پیدا کند. تا آنجایی اجازه گسترش داده ام که بتوانیم مسط باشیم و بتوانیم خوب کنترل کنیم، افراد صالح و آموزش دیده در آنها بگماریم. چون حرکت بسیار ظریف وحساسی است و توانستیم به کمک یکدیگر پرونده ای را هیچ کس نمی توانست آن را قبول کند، یا اگر قبول می کرد نمی توانست در آن برنده باشد، در کنگره این کار را کردیم. 

بیماری اعتیاد که یک بیماری مرموز، پیش رونده و لاعلاج بود، در کنگره 60 مشخص شد که قابل معالجه است و راهش کشف شد و صورت مسئله اش باز شد.

روز اول که کنگره تشکیل شد، در بیغوله ها تشکیل نشد، اول مقالات علمی اش را به دانشگاه ها داد، قبل از شروع کنگره 60 اولین مقاله صورت مسئله اعتیاد به کنگره پزشکی داده شد وبعد از مدتی مقاله سم نزدایی به دانشگاه علوم پزشکی زنجان داده شد و بعد مقاله دیگر.

الآنه در پایان سال 2017 تصور می کنم که بالای 24000نفر در کنگره 60 به درمان قطعی رسیده اند. یعنی تا سال 2016 نزدیک 20000نفر بود و در سال 2017 این مقدار به رقم 24000نفر خواهد رسید. در آینده ما سال 4000 تا 5000 نفر به درمان قطعی خواهند رسید. نیروهای زیادی آموزش دیده اند، مهم فقط به درمان رسیدن نیست (که آن خودش رقم قابل توجهی است) اگر یک درصد از اینها تلف می شدند، به رقم بالایی می رسیدیم که اینها از مرگ قطعی نجات پیدا کرده اند.

مسئله حائز اهمیت هم این بود که راه مشخص شد و امروز این راه به کمک شما مثل اتوبان است و نشانه گذاری شده است. امروز کنگره از وجهه خوبی برخوردار است. هم مردم و هم تمام مسئولین کشور نگاه مثبت به کنگره 60 دارند، صرف نظر از گروههای سیاسی و تقسیم بندی های مذهبی و سیاسی از این گروه حمایت می کنند و همیشه مورد تقدیر قرار میگیرد. الآن هرکجا که جلساتی در مورد موادمخدر است، از کنگره 60 دعوت می شود که در آن حضور پیدا کند.

مکتوبات کنگره 60 بسیار پیشرفته است. کتاب 60درجه زیر صفر به چاپ 29 رسیده است. کتاب عشق به چاپ هشتم ونهم رسیده است در ظرف 2 ، 3 ساله. کتاب ادموند تمام شد. کتابهای دیگری هم هست که من هنوز آنها را منتشر نمی کنم، چون باید آگاهی وجود داشته باشد که من بتوانم آنها را منتشر کنم.

از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار داریم. به کمک بچه های کنگره 60، وقتی شروع کردیم، روزهای اول بسیار مشکل داشتیم. روزهای اول که می خواستیم پنیر را برای ماه رمضان خرد کنیم، با نخ خرد می کردیم، امروز نه. الآنه تلفن می زنیم 10 گالن آقای اشکذری خرید می کند و بعد تکه تکه می آورد. برنج 300 کیلو، 500 کیلو می خریم ، کم نداریم. ساختمان خوبی خریدیم، کمتر انجیو و سازمان مردمی می تواند این کار را انجام دهد. افراد در کنگره روی پای خودشان ایستادند. تمام گروههای کنگره در تمام شهرها، خودشان کمک می کنند. چون درک کرده اند و فهمیده اند که چه کار می کنند. راه مستقیم را تشخیص می دهند و صراط مستقیم را فهمیده اند و درک می کنند، اینها در پی آموزش های کنگره است. 

بچه های کنگره سعی می کنند در زندگی انسانهای صالحی باشند، سعی می کنند دروغ نگویند، تقلب نکنند و گرانفروشی نکنند. نه تنها اعتیاد را درمان می کنند، بلکه سعی می کنند تبدیل به یک انسان شوند. کنگره 60 فقط اینطور تربیت نمی کند که افراد اعتیاد را قطع کنند و هزاران کار دیگر انجام بدهند.

حالا در مورد کنگره 60 اگر بخواهم صحبت کنم، خیلی صحبت ها باید کرد، ولی الآن امکان صحبت کردن وجود ندارد. که چه کار کردیم به کمک شما ها و از کجا به کجا رسیدیم. این کار میسر نمی شد، مگر به کمک شماها. در وهله اول به کمک تمام دیده بانان و بعد از آن اعضای خانواده خودم، توانستیم از مسائل متعددی عبور کنیم و به این نقطه برسیم.

اگر می خواستیم امروز جشن تولد بگیریم و اعلام کنیم، فکر می کنم اگر یک سالن 10هزار نفری می گرفتیم، باز هم جا کم می آوردیم. من می خواهم بیشتر انرژی و نیروی خودم را صرف آموزش کنم. اگر بخواهم به ده شهرستان سر بزنم، بهتر می بینیم که این زمان را صرف مقاله نوشتم و برنامه ریزی کنم. 

بهرحال کنار شما بودم و لذت بردم. زندگی کردم در کنار شما بسیار لذت بخش است. اگر از تعارف بگذریم، ما با هم شده ایم یک خانواده. دروغ نمی گوییم و تعارف نمی کنیم. ما شماها را بیشتر از اعضای خانواده خودمان می بینیم، مثلاً من شاید خواهرم را که تهران است، حدود 2 سال ندیده باشم، یا برادرم که تهران است، 6 ماه یک بار ببینم. ولی شما را همیشه می بینیم و اگر نبینیم واقعاً دلمان برای هم تنگ می شود.

پیوندهای ما، پیوندهای خونی نیست، پیوندهای روحی و یدواحده است، پیوندهایی است که آب می گردد و گودال را پیدا می کند. با هم می خندیم، شادی می کنیم، گریه می کنیم و همه چیزمان با یکدیگر است. برای یکدیگر مهم هستیم. امروز یکی از دردهای مردم، تنها بودم و بی کسی است. ما این تنهایی را نداریم. همه ی ما یکدیگر را داریم و این قضیه را اگر فکر کنیم، می فهمیم. بعضی شماها اگر از کنگره جدا بشوید، مریض می شوید و دلتنگ می شوید. بهرحال این روزی بود که در 15 آذر 76 کنگره و بنیان کنگره رسماً وارد مرحله رهایی شد و آن بذر اولیه در آن تاریخ کاشته شد و ما همیشه آن را پاس می داریم و برایش ارزش قائل هستیم. 

چون رهایی خیلی زیاد داریم، من بیشتر از این صحبت نمی کنم. اگر بخواهم صحبت کنم و از خاطرات کنگره و گذشته های کنگره بگویم، مثنوی هفتادمن می شود.

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

 

 

عکس: مسافر سیروس

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شیدا مسافر نیکوتین پنجشنبه 16 آذر 1396 10:18 ق.ظ
سلام و درور بی پایان خدمت جناب مهندس، خانم آنی عزیز و سه فرزند نازنینشان.
بیستمین سالگرد تولد کنگره شصت را تبریک میگویم سپاسگزار عزیزان خدمتگذار هستم و با افتخار اعلام میکنم به عنوان کوچکترین عضو کنگره، کنگره نه تنها راهی برای درمان اعتیاد است بلکه راه درمان مشکلات خانوادگی و آموختن قوانین زندگیست آموزه های کنگره راهی برای رهایی از ضد ارزشهای درون است و در راه یاد گیری هیچ لزومی ندارد افراد مصرف کننده باشند امیدوارم کتاب عشق و دیگر کتابها چنان در بین اهاد مختلف مردم جا باز کند و شهره شود تامردم باور کند که بدون هیچ تردیدی میتوانند به آن اقتدا کنند.این نظر شخصی من است و در راه کنگره عزمی استوار دارم و هیچ مسئله ای نمیتواند در عزم راسخ من خللی وارد کند حتی برگشت مسافرم به اعتیاد هیچ تردیدی در من ایجاد. نکرد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic