لژیون
شنبه 30 دی 1396 ساعت 08:49 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
 
لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ 29/10/96 با دستور جلسه وادی پنجم  آغاز به کار نمود.

وقتی که به دریا نگاه میکنیم ، آب میبینیم و موج یا وقتی که به آسمان نگاه می کنیم ، آسمانی آبی و آفتابی و گاهی ابری ، وقتی که خورشید برای استراحت موجودات پنهان میشود ، آسمانی پر از ستارگان را مشاهده میکنیم.  اما وقتی به درون آنها و به درون انسان نفوذ کنیم آنگاه عظمتی را مشاهده خواهیم کرد که کمتر از جهان بیرون وجود آنها نیست و حتی به تصور در نمی آید که ساختار های این برنامه ریزی به وسیله تفکر به وجود آمده است. در همین حیات زمینی ، در سه جهان زندگی میکنیم ، جهان خاکی به صورت خودآگاه ، جهان خواب به صورت نا خودآگاه و جهان ذهنی . 
برداشت از کتاب عشق

هر کدام از مشارکت کنندگان لژیون ویلیام وایت در مورد عملی کردن ساختارهای ذهنی خود (ساختار تفکر خود و ساختار ذهنی را تبدیل به ساختار عملیاتی کردن )، صحبت کردند . 

خانم مهرناز : هنگامی که وارد کنگره شدم ، با مطالعه سی دی ها و وادی ها ، معنی واقعی ضد ارزش ها را متوجه شدم . و هر چه زمان بیشتری را صرف آموزش کردم ، تلاشم بر آن شد که از این ضد ارزش ها بازگشت نمایم . البته باید توجه داشت که این ضد ارزش ها در فرهنگهای مختلف متفاوت است ولی ضدارزش هایی  وجود دارد که خرد جهانی آن را به رسمیت می شناسد مانند : دروغ گفتن ، دزدی کردن ، رشوه دادن و رشوه گرفتن ، پیمان شکنی ، مصرف مواد مخدر ، غیبت کردن ، شهادت نادرست دادن ، به حریم دیگران تجاوز نمودن ، در کار دیگران تجسس کردن و ... برای عملی نمودن بازگشت از این ضد ارزش ها زمان درازی وقت لازم است که امیدوارم در این راه موفق شوم.
مطلب دیگری که در کنگره آموختم و اگر زودتر با آن آشنا می شدم شاید خیلی از ضررهایی که به خود و خانواده وارد شده اتفاق نمی افتاد؛  این بود که از انجام بعضی از کارهایی خودداری می کردم  که با وجود دانستن این مسئله که به ضررمن تمام می شود ، به خاطر بعضی از حسهای آلوده خود تایید طلبی آن را انجام می دادم که البته عقل سالم آن را منع کرده است.
خانم زهرا: من در کنگره یاد گرفتم که از کمترین امکانات بهترین شرایط را برای زندگی کردن فراهم نمایم و به مرور زمان بتوانم پایه های مالی خود را همان طورکه جناب مهندس دژکام فرمودند مستحکم نمایم ، در این چند سال با قناعت توانستم با همین پول اندک به دیگران و یا خانواده ام که در شرایط سختی قرار دارند کمک نمایم. امیدوارم بتوانم در زمینه های دیگر هم با قناعت کردن پایه مالی خود را مستحکم کنم. با آموزشهای کنگره پس انداز کردن را یاد گرفتم . اکثرمواقع وضع مالی خوبی نداشتم و فشارهای زیادی را تحمل کردم ، به مرور که آموزش گرفتم پس انداز کردم را آموختم و آن را در زندگیم عملی نمودم . سعی می کنم این حس خوب را به فرزندانم بیاموزم که البته آنها بسیار متعجب شده و میپرسند با حقوق اندک چطور پس انداز می کنی ؟ من طبق آموزشهای کنگره از نخریدن اجناس غیر ضروری خودداری نمودم و ...
خانم اعظم : صبر کردن و عجول نبودن را از کلاسهای کنگره آموختم .  رویدادهایی در زندگی من پیش می آمد که من طاقت صبور بودن در مورد آن را نداشتم و می خواستم در زمان بسیار کوتاه مشکلات حل شود. اما اکنون یادگرفته ام که هر چیزی به زمان نیاز دارد تا رسیده و پخته شود ، زمان حلال مشکلات می باشد.
گاهی اوقات صبر کردن بسیار سخت و طاقت فرسا است ولی باید یاد بگیریم که صبر یکی از مولفه های ضروری زندگی است . تحمل کردن  و سپری شدن زمان همراه با تلاش و کوشش برای رسیدن به هدف الزامی می باشد . 
شهلا :  یکی ضد ارزشهایی که من در زندگیم از آن استفاده میکردم ، تجسس اتاق پسرم و گشتن جیبهای او بود ، چون به روش درمان اعتیاد آشنایی نداشتم . وقتی وارد کنگره شدم و پس از گذشت 4 تا 5 ماه با این روش درمان آشنا شدم ، به ما تذکر میدادند کاری به کار او نداشته باشید و او را رها کنید ، تجسس نکنید ، مصرف کننده باید در خانه خود احساس امنیت کند ،  و خودش باید تصمیم بگیرد که وارد مسیر درمان شود.
 این کلمات برایم عجیب بود و به مرور که من تجسس را رها کردم . به نظرم آمد  که او در حال بهتر شدن است حتی اگر میدانستم کار اشتباهی انجام میدهد با خود میگفتم که تجسس نکن خودش باید مسیر درست را انتخاب کند . 
تجسس مربوط به اداره آگاهی و نیروی انتظامی است  ، قضاوت هم کار قضات می باشد که در ازای کارشان حقوق میگیرند و حضورشان برای امنیت جامعه ضروری است . 
بهتر است ما در تمامی مراحل زندگی با تفکر و تلاش حرکت کنیم ، به خدا توکل کنیم و آنچه تقدیر است را بپذیریم و قلبا نسبت به اتفاقاتی که برای ما مقدر میشود رضایت داشته باشیم و سپس به مرحله ای وارد شویم که از مقام توکل و رضا به مقام تسلیم محض برسیم که در این مقام جز خواسته قدرت مطلق خواسته ای نداشته باشیم که نه موافقتی  از طرف ما وجود داشته باشد و  نه مخالفتی انشالله. 

تهیه گزارش : شهلا مسافر نیکوتین

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 24 بهمن 1396 03:17 ب.ظ
بسیار عالی ممنون.
شهلا شنبه 30 دی 1396 10:28 ق.ظ
سلام و با تشکر از مشارکت کنندگان عزیز با وجود
سرما اوقات آموزنده ای در کنار هم در پارک طالقانی گذرانده ایم. باشد که این جمع ها گرمای
وجودمان گرددو آموزش سرلوحه سفرمان .
با تشکراز خانم مطهره زحمت کشیدید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic