لژیون
دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 11:41 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"
لژیون روز جمعه مورخ ۹۶/۱۱/۲۰ با دستور جلسه"وادی ششم و تاثیر آن روی من"آغاز بکار نمود.


سمانه مسافر نیکوتین:                                                        گوهر عقل یکی از ارزشمند ترین نعمتهاییی است که خدا به ما عطا کرده. و من به واسطه عقل میتوانم ,خوبی را از بدی ,خیر را از شر, ....... درک و لمس کنم. اگر حس درست باشد و اطلاعات درست به عقل بدهد عقل درست تصمیم میگیرد. من در گذشته کشیدن سیگار را کار غلط و ضد ارزش نمیدانستم. و با حس بد اطلاعات غلط به عقل خود میدادم. غذای روح عقل و خرد است.      

مونا مسافر نیکوتین:
انسان زمانی که آفریده شد .همه چیز به انسان آموزش داده شد ولی به اذن خدا خیلی از اطلاعات را فراموش کردیم. انسان در تنهایی خود خیلی فکر میکند. ولی اجرایی کردن آن مشکل است. من در فکر خود تصمیم میگیرم که به درمان سیگار فکر کنم. ولی نیروهای بازدارنده به زیباترین شکل ممکن به سراغ من می آییند. اگر شکل واقعی نیروی بازدارنده را ببینیم هرگز فریب نمیخوریم. عقل هیچ وقت اشتباه نمی کند . مگر اینکه اطلاعات غلط به عقل بدهیم. وقتی اطلاعات درست باشد حس درست باشد .و به فرمان عقل برسیم شو شود .

مسافر نیکوتین بهار:
برداشت من از این وادی من اوایل سفر خود رابطه خوبی با این وادی نداشتم. به خاطر اینکه من همیشه عقل را مقابل عشق میدیم. وقتی سی دی وادی ششم را گوش دادم. تازه فهمیدم عشق مقابل عقل نیست. و آن عشقی که من فکر میکردم اصلا عشق نیست. بلکه فهمیم انسان هر چقدر عاقل تر باشد عاشق تر است. من اگر بخواهم روزنه عقل خود را بالا ببرم. باید در مسیر ارزشها حرکت کنم. من فکر میکردم فرمان عقل یعنی کارهای بزرگ انجام دادن . ولی آقای مهندس فرمودند اگر در روز بتوانیم کارهای کوچک شخصی خود را انجام دهیم میتوانیم در دراز مدت به فرمان عقل نزدیک شویم . برای مثال من همیشه ظرف های شام را برای فردا نگه میداشتم و فردای آن شب میشستم . ولی بعد از گوش کردن این سی دی تصمیم گرفتم از کار های کوچک شروع کنم.                    

                    

زهرا مسافر نیکوتین:
وادی ششم برای من بسیار زیبا است. از این لحاظ که فهمیدم حکم عقل را باید در قالب فرمانده اجرا کرد . من وقتی وارد لژیون ویلیام شدم . فکر میکردم اگر عقل زیاد داشته باشم میتوانم درمان شوم. ولی به مرور زمان فهمیدم باید اطلاعات کسب کنم . حسم را درست کنم . ایمانم را بالا ببرم. من اگر دانش و اطلاعات نداشته باشم نمیتوانم به درمان برسم. برای اولین بار وقتی خطرارت سیگار را خواندم اولین تلنگر برای درمان من شد . برای رسیدن به عقل با دانش کافی را داشته باشم باید بتوانم نفس خود را بشناسم .                                            

مریم مسافر نیکوتین:
در مورد فرمان عقل می خواهم از تجربه خودم بگویم. من قبل از ورود به کنگره به فرمان نفس خود گوش میدادم. و بسیار در حاشیه بودم. ولی خدا را شکر میکنم از وقتی وارد کنگره شدم یاد گرفتم باید به جاییی برسم که با فرمان عقل زندگی کنم. و کارهای ضد ارزشهای گذشته را دیگر انجام ندهم. و حالا به کارهای ارزشی پرداختم حتی اگر ساده باشد. مثل, آرام صحبت کردن, به موقع خوابیدن و بیدار شدن, ....... شروع کردم تا به درمان سیگار برسم.                                    

 خانم اعظم راهنمای محترم:
ما از پنج وادی گذشتیم. وادی پنجم وادی عمل کردن بود. وادی ششم عقل برای من همان وعده خداوند است. وادی ششم همراه با مراحل نفس است. ما انسانها مثل خانه هایی هستیم که روزنه داریم. هر چقدر به طرف  ارزشها حرکت کنیم . این روزنه بزرگتر میشود. و هر چقدر به طرف ضد ارزشها برویم روزنه کوچکتر میشود. وقتی نفس اماره ما را احاطه میکند. عقل هیچ کاری انجام نمی دهد به این دلیل که میفهمد این خواسته درست نیست. و نفس با خواسته های معقول و غیر معقول برای ما حکومت میکند. در سیستم درمانی گفته میشود. اگر تو به شناخت برسی به تریج در طی زمان از ضد ارزشهای خود دوری میکنی. و میتوانی از نفس اماره به نفس مطمنه برسی. انسان مقام انسانی خود را در جاییی جا گذاشته است. ما در این سیستم با جهانبینی حرکت میکنیم. ما باید از ضد ارزشها دوری کنیم و به طرف ارزشها حرکت کنیم. زندگی پر از شروع و پایان است. وقتی وارد سیستم شوی از نفس اماره عبور میکنی و به نفس لوامه و بعد به نفس مطمنه و به ایمان میرسی. عقل ما پیامبر درونی ما می باشد. در وادی سوم به ما گفته شد .باید دانست , هیچ موجودی به میزان خود انسان , به خویشتن خویش فکر نمیکند. یعنی ما باید از استاد خود آموزش بگیریم و گرنه از روزگار آموزش میگیریم که بسیار سخت است. وقتی به نفس مطمنه برسی شهر وجودی به دست خودتت میافتد. اجازه دهیم آگاهی ما زیاد شود . باید بتوانی به خواسته های خود نه بگوییی. حس اولین نقطه به کار گیری قوه عقل است. حس مثل امواج رادیو فرستنده و گیرنده دارد باید با حس درست امواج را به حرکت در بیاوریم.


تهیه و تایپ گزارش:مسافر نیکوتین زهرا می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شیدا مسافر نیکوتین سه شنبه 24 بهمن 1396 03:08 ب.ظ
بسیار عالی و آموزنده بودممنون.
شهلا دوشنبه 23 بهمن 1396 10:01 ب.ظ
با تشکر از خانم اعظم راهنمای عزیز مطالب بسیار
آموزنده بود. از مشارکت عزیزان که به نکات خوبی
اشاره نمودند، ممنونم. با تشکر از خانم زهرا و خانم مطهره .
عذرا دوشنبه 23 بهمن 1396 12:44 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت استاد گرامی خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی و آموزنده،عقل فر ایزدی دارد شکوه و جلال دارد انشعابش از خداوند است و امیدوارم که همه مسافران و همسفران با آموزشهای کنگره به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم، با تشکر فراوان از خانم زهرا خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات