لژیون
سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت 04:34 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق الله"

لژیون روز جمعه با دستور جلسه "درختکاری" و سی دی "امواج بازدارنده ذهن" آغاز بکار نمود.


مسافر نیکوتین مطهره: 
این دستور جلسه مرا یاد وادی دوازدهم در آخر امر امر اول اجرا می شود می اندازد شاید برای تعدادی افراد که از بیرون به این دستور جلسات نگاه می کنند بعضی از این دستو  جلسات خنده دار باشد مثل دستور جلسه ی که چی یا درخت کاری که شاید با خود بگوییند این مسائل چه ربطی به درمان اعتیاد دارد؟ در کنگره که آموزش می گیریم به این نتیجه می رسیم کآقای مهندس چیزی در پس دستور جلسات می خواهد به ما آموزش دهد ، در مورد درخت کاری چیزی که بکاری برداشت می کنی همان که می گوییم بذر نیکو بکار تا بذر نیکو برداشت کنی ، آقای مهندس با این دستور جلسه به ما یاد می دهد سفر دومی ها اجازه ی رفتن به درخت کاری مثل تولد دوباره است درخت را می کاریم و هر سال آبیاری می کنیم و روزی ثمره ی کارشان را می بینند از نظر من اصل درخت کاری برای این است که ثمره ی کاری که انجام می دهیم را آموزش بگیریم.

مسافر نیکوتین مونا : 
از نظر من اون درختی که کاشته میشه وجود خود آدمی است وجود منه مونا که می خواهم از نو ساخته شوم و این بار طوری آبیاری کنم که با هر نسیمی به لرزه نیافتم ، مسافران و همسفران مانند همان درختی هستند که می خواهند از نو ساخته شود و طوری آبیاری شود که صفحه ی سفید نقاشی رو سیاهش نکنیم مثل گره قالی محکمی باشد که باز نشود.

مسافر نیکوتین مهرناز :
 با این دستور جلسه کتاب ۶۰ درجه زیر صفر و تصویر درخت و جوانه و شکوفه ها برایم تداعی می شود احساسم این گونه است که آقای مهندس انسان را به درخت تشبیه می کند  که با رسیدگی و آبیاری می تواند بارورش کند و شکوفه دهد و همینطور قافل شدن می تواند آن را فرسوده و از بین برود تصویر حیات هم به ما همین را می گوید انسان میره و برمی گردد به دفعات تا تکامل پیدا کند، درخت گردو سال های اول با تمام رسیدگی و توجهات بارور نمی شود و با  گذشت چند زمستان و خواب و بیداری  بارور می شود.

مسافر نیکوتین زهرا :
 من تصورم از یک درخت اینگونه بود که وقتی خشک می شود برای همیشه نابود می شود ، سال قبل یک درختچه ای داشتم که خشک شد با اینکه خیلی بهش رسیدگی می کردم تصمیم گرفتم بهش برسم تا دوباره سبز شود و همین هم شد و از اولش بهتر شد وقتی به درخچه نگاه می کنم خودم را می بینم من با کلی تخریب که سیگار را هم به آن اضافه کرده بودم

مسافر نیکوتین زهرا : 
من تصورم از یک درخت اینگونه بود که وقتی خشک می شود برای همیشه نابود می شود ، سال قبل یک درختچه ای داشتم که خشک شد با اینکه خیلی بهش رسیدگی می کردم تصمیم گرفتم بهش برسم تا دوباره سبز شود و همین هم شد و از اولش بهتر شد وقتی به درخچه نگاه می کنم خودم را می بینم من با کلی تخریب که سیگار را هم به آن اضافه کرده بودم و به سمت خشک شدن و نابودی می رفتم بعد از این که تصمیم گرفتم به سمت بهبودی بروم حس ها و نیروها کمکم کرد تا دوباره بتوانم سرحال شوم درخت به نور و آب و محیط مناسب دارد من هم نیاز به آموزش در کنگره دارم تا دوباره جوانه بزنم و رشد کنم و هر چقدر د  مسیر ارزش ها بروم بزرگتر و نیرومند تر می شوم.

مسافر نیکوتین شهره : 
از نظر من پرورش یک درخت مثل پرورش یک انسان درون خود آدم است الان که در حال مادر شدن هستم این را درک می کنم که باید حس و فکر و ذهنم درست و خوب باشد تا پرورش درستی انجام دهم به یک درخت هم باید با حس خوب رسیدگی کرد الان که رها شدم شکر میکنم چون اگر هنوز هم سیگار و قلیان مصرف می کردم معلوم نبود چه انسانی را پرورش می دادم ، از نظر من به هر  ستور جلسه باید درست نگاه کرد که چه چیزی را بیان می کند و طرز نگاهمان مهم است این دستور جلسه به من یاد می دهد که تمام کارهایم را باید با حس خوب انجام دهم تا نتیجه درست را ببینم.

مسافر نیکوتین نسرین : 
این دستور جلسه به من یاد می دهد که هر چیزی نیاز به رسیدگی دارد هر چند یک گیاه باشد باید با انرژی خوب آن را آبیاری کرد قبل از ورود به کنگره مسافرم با مصرف مواد و من هم قلیان از رسیدگی به خود قافل شدیم و داشتیم خشک می شدیم ولی الان هم هواسمان به خودمان هست هم زندگیمان تا ریشمون خشک نشود و آموزش بگیریم تا شاخ و برگمان زیاد شود قبلا هر گیاهی که داشتم خشک می شد ولی با آموزش و داشتن حس خوب توانستم گیاهی را پرورش دهم.

راهنمای محترم خانم اعظم : 
استاد امین گفتند که سفر دومی ها برای درخت کاری می توانند بیایند خیلی به این جمله فکر کردم و اینگونه برداشت کردم سفر اولی همانند تصویر کتاب ۶۰ درجه زیر صفر است و حالش خوب نیست این درخت کاری ادامه کار همان تصویر است که بعد از اتمام سفر اول می روند و درختی می کارند تا بارور شود و جوانه بزند کنگره همیشه از طبیعت درس می گیرد این درخت کاری جبران خسارتی است که انجام می شود هر فردی که رها می شود اطرافیانش هم به آرامش می رسند و چقدر قشنگ است و من هم تشویق شدم تا در باغچه ی خانه یک درختچه ای را بکارم.

و در ادامه سی امواج بازدارنده ذهن را در ِلژیون کار کردیم : جلسه اول؛  ابتدای سی دی درباره ی اسخری صحبت شده که همان استخر شهر وجودی است د دریچه هایی دارد برای خروجی و ورودی آب ، آب تمثیلی از انرژی (انجام کار) جابه جایی آب در شهر وجودی احساس لذت بوجود میاورد لیکن چه انرژی از دست بدهیم چه بدست آوریم احساس لذت بوجود میاید ممکن است منفی یا مثبت ،
مقدار آب که قابل اندازه گیری است کمیت و آن چیزی که قابل اندازه گیری نیست کیفیت که در اینجا صافی و ذلالی . اگر آب پر از لجن باشد کیفیت پایین و بالعکس. آب کم باشد و لجن مانند انساس شرور است و آب کم باشد اما زلال مانند کسی است که نمیتواند از قدرتش استفاده کند و قدرت اجرایی ندارد، به مجموع کیفیت و کمیت سطح انرژی گفته می شود ، در شهر وجودی باید کمیت و کیفیت باهم به تعادل برسند. 
نا امیدی وضعیتی است که تمام کانال دریافت انرژی مسدود می شود و استخر شهر وجودی را تبدیل به مرداب می کند . موانع ذهنی وجود دارد تا یک همسفر نتواند تفکر کند و آن موانع همان مثلث جهالت نا امیدی ، ترس ، منییت می باشد اینجا سوال مطرح می شود که چرا همه ی نیروهای منفی در مثلث جهالت است ؟ زیرا نیروهای منفی  به صورت شبکه ای و ساختاری است نا امیدی زیر مجموعه هایی دارد که خیلی از حس ها را نمی گیرد و از چیزی لذت نمی برد ، ترس هم زیر مجموعه هایی دارد که مانع تفکر می شود و منیت هم مانع آموزش ، ذات انسان جوری است که نیاز به محبت دارد و در ناامیدی به جایی می رسد که حس انجام هیچ کاری را ندارد و در نهایت به انسانی پوچ گرا تبدیل می شود در واقع خواسته های فرد اجرا نمی شود و حالش بدتر می شود نا امیدی مثل این می ماند که انسان در زندانی نامرعی است ، ترس حس ناشی از دست دادن چیزی یا در آستانه سقوط قرار گرفتن است در لژیون که باشی کمک می شود تا با ترس مقابله کنی. برای حل کردن هر مثلثی باید دانش و آگاهی داشته باشیم ترس مانع تفکر ، ناامیدی مانع تجربه و منیت مانع آموزش می شود ، تفکر، تجربه ، آموزش مثلث دانایی است ، همه ی حس های منفی مانع رسیدن ما به دانش و آگاهی می شود، نادانی از یه نقطه شروع و یه نقطه دیگر تمام می شود ولی آگاهی بی نهایت ادامه دارد و می تواند پایانی نداشته باشد . حس اای منفی ۲ محور دارند یک محور زمان و یکی هم قدرت مثل خشم که زمانش کم ولی قدرتش بالاست یا بلایای طبیعی مثل زلزله و سونامی و... باید با خشم مقابله کرد وقتی می گوییم نمی شود یعنی ضعیف عمل کرده ایم ما نمیشه ها را با آموزشی که در کنگره می گیریم با کسب دانش و آگاهی به شدن ها تبدیل می کنیم ، واقعیت های تمام جهان هستی در ذهن ما است می خواهیم ذهنمان را به کنترل خود در آوریم ، در مثلث شناخت ، معرفت و عمل سالم یکی از پایه های اصلی ما رسیدن به شناخت است باید حس های درونت را بشناسی و خاصیت و ماهیت آن را بدانی و بتوانی ماهیت آن را تشخیص بدهی ( دانایی) . دانایی سطح وسیعی است که ما قسمت کوچکی از آن را انجام می دهیم (دانایی موثر ) من چها بار سی دی امواج بازدارنده را گوش دادم و نوشتم تا توانستم متوجه شوم باید درست خواند تا ملکه ذهن شود ما باید خاصیت حس های منفی را بشناسیم و بدانیم که زمانش کوتاه و قدرتش بالاست یک موقعی قدرت طلبی را در خودمان نمی بینیم و ما را به اشتباه می اندازد ، انسان جاری است ...
ادامه در جلسه دوم...


تایپ :مسافر نیکوتین شهره 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا پنجشنبه 10 اسفند 1396 03:11 ق.ظ
با سلام مطالب در باره درخت کاری بسیار خوب بود. وامواج بازدارنده ذهن بسیار عالی بود.
با تشکر از خانم اعظم و خانم شهره
اکرم مسافر نیکوتین سه شنبه 8 اسفند 1396 11:27 ب.ظ
سلام و خدا قوت مثل همیشه عالی و پربار سپاس فراوان از خانم مطهره عزیز
عذرا. اهواز سه شنبه 8 اسفند 1396 03:53 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت استاد گرامی و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی و آموزنده استفاده کردم سپاسگذارم با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
عذرا. اهواز سه شنبه 8 اسفند 1396 03:52 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت استاد گرامی و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی و آموزنده استفاده کردم سپاسگذارم با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات