لژیون
شنبه 5 خرداد 1397 ساعت 11:57 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

جلسه لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ ۹۷/۳/۴ با دستور جلسه"کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه و تصاویر آن" آغاز بکار نمود.


مسافر اعظم:
آموزشهای ما بر مبنای صوت،عقل،حس است .اگر حس نباشد به فرمان عقل نمیرسیم .در کل آموزشهای این کتاب تصویر،کلام،صوت است .14 قطعه موسیقی.14 تصویر.
تصویر شماره 1:ماشین قرمز صور آشکار انسان است .راننده آن صور پنهان انسان .کنار دست او همسفرش است.با یک حرکت اشتباه و سر و صدای اشتباه همسفر،جاده ممکن است ریزش کند و برای راننده ایجاد خطر کند.سختی راه را به ما نشان میدهد.زمان را باید در نظر گرفت.طی کردن زمان صبر لازم دارد .صبر نقطه شروع آگاهی است .میدانیم که قسمتی از تحمل زور همراه دارد ولی در صبر خیر .این تصویر در اصل درون و برون مصرف کننده را نشان میدهد.
تصویر شماره 2:درخت پوسیده میخواهد بگوید درون مصرف کننده در اصل هیچی نیست .به ظاهر تنه ی درخت است ولی درونش پر از حشرات موذی سکنی گزیده اند.در آغاز سفر در کنار درخت پوسیده جوانه هایی که رشد کردند که نشانه ی سازندگی است.
تصویر بعدی:آخرین روزهای تابستان است .یک سوم از درخت پوسیده مانده است. تپه ها ؛مطالبی است که گفته شده .جاده؛طولانی بودن مسیر را نشان می دهد.
تصویر بعدی:پاییز است .انسان را به صور آشکار و پنهان نشان داده و تعریف کرده.درخت پوسیده کاملا منهدم شده است .
تصویر بعدی:سبز بودن محیط نشانه گذشته بد و بیراه بوده .این تصویر تمثیل این است که این راه باید جهانی بشود.
تصویر شماره 5:اواخر سفر اول است که 9 ماه از سفر  آقای مهندس گذشته است .نور خورشید نشانه زندگی است .ماشین به رنگ گل و جاده است.مسیر یخ زده و جاده همچنان خطرناک.اشاره به مسائل درونی و برونی انسان دارد.
تصویر شماره 9:حفره های ناپیدا نبرد بین عقل و نفس است .صحرای سوزان :درون بیمار است.
تصویر شماره 10:قدرت الهی به صورت باران سرازیر می شود .و آن وجود را ،از اطراف ویران،آگاهی می دهد و باز در این سیلاب میخواهد غرق بشود و وارد حفره های خطرناک بشود .اما با قدرت الهی ،جان سالم بدر می برد.
تصویر روی جلد:درون انسان را به تصویر کشیده  یک جاهایی صحرای سوزان .یک جا دریا  یک جا غم و اندوه.یک جا شادی و سرسبزی .
ودر آخر آرزوم میکنم به توانایی هایمان دست پیدا کنیم.مسافر لیلا:
برای بار اول که کتاب را خواندم اوایل سفرمان بود که توجه زیادی به کتاب نکردم.بار دوم زمانی بود که مسافرم برگشت خورده بود و هر خطی را که میخواندم احساس میکردم که جواب سوالاتم را می گیرم در سی دی 60 درجه آقای مهندس می گویند علت نام کتاب این است که فرد مصرف کننده هنوز یک خصلتهای انسانی را در خود دارد و همه را از دست نداده وگرنه ما اسم کتاب را می گذاشتیم 270 درجه زیر صفر.

مسافر شهلا:
واقعا کتاب ارزشمندی برای من است  نکات بسیار ارزنده ای دارد.یک بار که مسافرم سقوط آزاد داشت و من همراه مسافرم 1 هفته کامل بیدار بودیم (بنا به شرایط مسافرم) من فقط با این کتاب آرامش خود را حفظ میکردم.این کتاب اضطرابهای من را کاهش داده است.

مسافر مریم:
قبل از آمدن به کنگره پسرم فقط به کنگره می آمد و من هنوز او و کنگره را باور نداشتم.یک روز به طور اتفاقی کتاب را برداشتم و فقط به تصاویرش نگاه کردم و یک نیرویی باعث شد من همان روز کتاب را کامل بخوانم .موقع خواندن کتاب احساس می کردم واقعا کتاب با من حرف میزند و باعث شد بعد از خواندن کتاب همسفر مسافرم بشوم.مطمئنم با هر بار خواندن آن یک گره ام باز می شود و جواب سوالم را می گیرم.مانند یک رودخانه ای است که جریان دارد.

مسافر فاطمه:
در رابطه با کتاب عبور از 60 درجه زیر صفر همان طور که می دانیم تجربیات آقای مهندس است که صورت مسئله اعتیاد را برای ما روشن کرده و چگونگی راه حل آن را مطرح کرده به صورت ساده و روان .همه انسانها از بی سواد،با سواد،دکتر،قاضی،می توانند از این نوشته ها بهره ی لازم را ببرند هم در مسئله اعتیاد و درمانش هم در مسائل مختلف زندگی .خیلی از بیماریهای جسمی و روحی را می شود با این کتاب درمان کرد .به نظرمن مهمترین مسئله ای که در کتاب آمده این است که مخصوصا در تصویر شماره 1 میخواهد حس رابگوید..بیشترین تمرکز ایت کتاب روی حس آدمهاست .کسی که در دنیای تاریک اعتیاد قرار می گیرد حسش یخ زده و نمیتواند فرمانی که به او می رسد را دریافت کند و اجرا کند .رفته رفته که به جلو می روند و به اسکی می رسند و وارد سفر دوم می شوند وارد نبرد می شوند که درخت پوسیده نابود می شود و در کنارش جوانه می زند که نشانه سازندگی است.جذابترین تصویر برای من  ،تصویر روی جلد است زیرا کویر خشک را در کنار یک منطقه خوش آب و هوا ترسیم شده .یعنی من هر لحظه می توانم ساختار درونی خود را به بهشت یا جهنم ترسیم کنم و جایگاه خود را با کارها و تصمیمات خود مشخص کنم .همه چی جاری است .بستگی به تصمیم خودم دارد.

مسافر نسرین:
همانطور که در کتاب ذکر شده این کتاب کاوشی است بین چندین حلقه آفرینش که باورش کار هر کس نیست.در سفر اول و برای بار اول که کتاب را مطاله کردم میتوانم به جرات بگویم هیچی متوجه نمی شدم .اما برای دفعات بعد و بار دوم که خواندم که چیز دیگر و یک طور دیگر برداشت میکردم .در واقع هر بار که میخوانی یک گره برایت باز می شود و کلمات معنی دیگری برایت پیدا می کند .به نظر من تصویر شماره ۵ (غسل در صحرا )جالب است و واقعا برایمان اتقاق افتاد و لمسش کردیم بعد رهایی مسافرم.در این تصویر آلودگیها به صورت آب سیاه رنگ مشخص شده که حتی شنهای صحرا که فوری آب را جذب می کنند حاضر نیستند تا این آلودگیها را جذب کنند .
تایپ و تنظیم:مسافر نیکوتین نسرین 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
‌شهلا پنجشنبه 17 خرداد 1397 11:03 ق.ظ
مطالب بسیار خوب و عالی بیان شدند، مشارکت ها بسیار آمورنده بود. از راهنمای خوبم خانم اعظم از
توضیحات تصویر کتاب استفاده بردم، از خانم نسرین و خانم مطهره ممنونم.‌شهلا پنجشنبه 17 خرداد 1397 11:03 ق.ظ
مطالب بسیار خوب و عالی بیان شدند، مشارکت ها بسیار آمورنده بود. از راهنمای خوبم خانم اعظم از
توضیحات تصویر کتاب استفاده بردم، از خانم نسرین و خانم مطهره ممنونم.‌شهلا پنجشنبه 17 خرداد 1397 11:02 ق.ظ
مطالب بسیار خوب و عالی بیان شدند، مشارکت ها بسیار آمورنده بود. از راهنمای خوبم خانم اعظم از
توضیحات تصویر کتاب استفاده بردم، از خانم نسرین و خانم مطهره ممنونم.‌شهلا سه شنبه 8 خرداد 1397 09:47 ق.ظ
با تشکر از خانم اعظم تصاویر بسیار عالی توضیح
داده شد. از دوستان عزیز که مشارکت خوبی ارائه
دادند ممنونم. همگی خسته نباشید.


گشیدامسافرنیکوتین دوشنبه 7 خرداد 1397 07:40 ق.ظ
سلام ممنون از شما خوبان .
ممنون از خانم مطهره نازنین.
عذرا مسافر نیکوتین اهواز شنبه 5 خرداد 1397 03:43 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت استاد گرامی خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی بود استفاده کردم خانم جلالی عالی تصاویر کتاب را به تصویر کشیدید و خیلی جامع توضیح دادید یک دنیا تشکر با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic