مقاله
دوشنبه 28 خرداد 1397 ساعت 12:10 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )

نیازها انگیزه را در ما بوجود میاورند  ، اما مشاهده علتهای رفتاری روزمره به ما نشان میدهد كه گاهی نیازها خاموش هستند یا حداقل جائی در گوشت ذهن ما قرار دارند .

انسانها همیشه انگیزه خودشان را از درون ایجاد نمیكنند بلكه گاهی منتقل میشوندو به محیط چشم میدوزند تا برای انها انگیزه تأمین كند.
یكی از این انگیزه ها یا نیازها مصرف سیگار میباشد كه امروزه قلیان هم به ان اضافه شده و پای ثابت تفریحات جوانان و خانواده ها میباشد ومتاسفانه اینكه قلیان بی ضرر است و اعتیاد ندارد به باور آحاد جامعه رسیده وبا این باور مصرف ان رشد فزاینده ای داشته به مصرف ادامه میدهند . 
كشیدن سیگار و قلیان میتواند سه جنبه داشته باشد : ژنتیكی - روان شناختی و جامعه شناختی .

سیگار كشیدن شاید در ابتدای كار مشكلی إیجاد نكند و برای بسیاری حالت تفننی داشته باشد اما به مرور تغییرات رفتاری و حتی جسمی در أفراد سیگاری پیدا میشود . 
این مربوط به نوراترانسمیترها و به زبان ساده تر مربوط به سلول ها میشود .
همانطور كه در بدن ما انواع و أقسام مواد شبه أفیونی مثل انكفالین ها - اندروفین ها و .... ترشح 
میشود برای اینكه ما احساس درد نكنیم و راحت زندگی كنیم به همین شكل هم در بدن ما برای اینكه انرژی زایی إیجاد شود ماده ای بنام نیكوتین در شكل نیكوتینامید یا همان NDA داده شده كه شباهت ساختاری نزدیكی با أستیل كولین هم دارد . 
نیكوتین به سلول های عصبی كه در مغز هستند چسبیده .

بنابر این زمانی كه شروع به مصرف میكنیم ترشح نیكوتین درونی كم میشود و نیكوتین بیرونی جایگزین میشود و به مرور زمان بدنمان احتیاج پیدا میكند وبرأی درمان باید اهسته اهسته همانطور كه نیكوتین وارد بدن ما شده از همان راه هم باید خارج شود . 
به همین دلیل مصرف سیگار یا قلیان را باید درمان كرد نه ترك . 
باید طبق پله های ٢١روزه وبه مدت زمان ١٠ ماهه نیكوتین خوراكی را جایگزین نیكوتین كشیدنی كنیم تا به مرور زمان نیاز جسمی ما برطرف شود وبا شركت در لژیونها و اموزش جهانبینی نیاز روانی هم درمان شود .

البته مهم ترین اول خواست و بیدار شدن تفكرو اندیشه میباشد كه بتوانیم با روش DST به درمان واقعی برسیم . درمان واقعی كه مد نظر كنگره ٦٠ میباشد . باید طوری درمان شوی كه دیگر نه خوشت بیاد ونه متنفر باشی . زیراتنفر داشتن نشان دهنده این است كه در لإیه های وجودی من این میل نهفته است و منتظر فرصت .

من به عنوان یك همسفر از خداوند شاكر هستم كه در این جایگاهها قرار دارم (همسفر - مسافر ویلیام
و اجازه تجربه این سفر به من داده شد كه بتوانم به حال خوش دوباره برسم یك بار زمانی كه باورودم و گرفتن اموزشها احساسات منفی و افكار منفی را كنار گذاشتم و یكبار هم با ورودم به لژیون وایت .
یقین دارم كه اگر در كنگره نبودم ودر لژیون 
ویلیام وایت شركت نمیكردم هرگز به درمان نمیرسیدم زیرا درطی بیست سال مصرفم حتی یك بار هم جرات كم كردن و كنار گذاشتن را نداشتم شاید بهتر بگویم نخواستم  . زیرا در اوج لذت و دوست داشتن وارد لژیون شدم . 
اما امروز چنان حس سرخوشی و لذت از نكشیدن سیگار دارم كه افسوس میخورم این بیست سال را در اشتباه بودم در اوج ذلت بودم نه لذت .
ومن به اون درمان واقعی رسیده ام كه اگر در كنار یك مصرف كننده سیگار هم باشم برایم اصلا اهمیتی ندارد مثل این است كه از اول چیزی بنام سیگاردر زندگی من وجود نداشته .
توصیه ام به همسفران این است كه تا دیر نشده در این پروسه شركت كنند واز این موقعیت داده شده نهایت استفاده را ببرند و شاكر خداوند باشند . زیرا در بیرون از كنگره به این راه حل نرسیده اند و امكان سفر هم برایشان مقدور نیست . 
در اخر از اقای  دژاكام بنیان  كنگره ٦٠ نهایت تشكر را دارم كه اجازه سفر در لژیون ویلیام  را به من همسفر دادند . تا بتوانم از این لذت سهمی داشته باشم . 
سپاس از اقای مهندس كه مثل همیشه راه حل های منطقی و حقیقی برای استفاده كسانی كه میخواهند وارد روشنایی شوند آرائه میدهند . وبا تشكر از خانوم اعظم كمك راهنمای عزیزم كه در این احساس خوب رهایی مرا یاری دادند . 

نویسنده:مسافر نیکوتین ناهید 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 14 تیر 1397 07:10 ب.ظ
با تشکر از خانم ناهید‌و نکات خوبشان در باب سیگا ر و قلیان و اطلاعات ارزنده ای در اختیارمان گذاشتند. ممنون از خانم مطهره
عذرا مسافر نیکوتین اهواز پنجشنبه 31 خرداد 1397 02:39 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت استاد گرامی خانم ناهید عزیز عالی و آموزنده مثل همیشه آرامش زیباتری حس دنیاست یک دنیا آرامش برایتان آرزو دارم با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic