لژیون
چهارشنبه 27 تیر 1397 ساعت 08:07 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
کنگره تنها جایی است که اگر حرمت ها را رعایت نکنی براحتی از گردونه آن به بیرون پرتاب میشوی . این حرمت ها بین راهنما و رهجو بسیار مهم و اثر گذار است اگر رعایت نشود ، اگر احترام نباشد قطعا هیچ حس و هیچ انرژی تبادل نمیشود و حرفی هم اثر گذار نیست .


لژیون در روز جمعه 97/4/22 به استادی خانم اعظم در پارک طالقانی راس ساعت 7:30 آغاز بکار نمود .دراین جلسه مسافران نیکوتین در مورد دستور جلسه ( حرمت کنگره) به مشارکت پرداختند :

شهلا : این دستور جلسات هفتگی که در مورد ادب و حرمت و اینطور مسائل هستند مجموعه بسیار خوبی است که به ماخیلی از نکات را یاد اوری میکند تا ما فراموشمان نشود ، و استحکام کنگره ۶۰ هم بخاطر همین قوانین و حرمت ها و رعایت کردن انها میباشد .
بقدری ستونهای کنگره ۶۰ از استحکام بالایی برخوردار است که هیچ خللی به ان وارد نیست وکسی نمیتواند باعث تخریب ان بشود .
متاسفانه بعضی ها این حرمت ها را رعایت نمیکنند وبراحتی به جنگل ها و مراتع و طبیعت پیرامون خود اسیب وارد میکنند وحتی اصول و حرمت خانواده را هم زیر پا میگذارند . این رعایت نکردن قبل از ورود به کنگره بسیار کمرنگ بود ، ولی امروز میدانیم که حرمت ها و اجرای انها خیلی واجب است و باعث استحکام پایه های خانواده میشود . حتی اگر در کنار یک مصرف کننده زندگی میکنی باید حرمت اورا هم داشته باشی .
در کنگره بقدری رعایت حرمتها مهم میباشد که در هر جلسه دو بار خوانده می شود برای نشستن کامل در ذهن من که فراموشم نشود .

مونا : وقتی ما در جایی وارد میشویم ، مثل مسجد ، مدرسه ، خانه و.... قانون و حرمت خودش را دارد که باید حفظ شود . حتی همین پارک هم برای خودش قوانینی دارد .
اینکه توی حرمت کنگره خوانده میشود : نباید دروِغ بگوییم ، نباید سرزنش کنیم و......
همه و همه بخاطر استحکام پایه های کنگره و برای اینکه در کنار هم ودر یک محیط امن به اموزش ادامه بدهیم .
به گفته اقای مهندس وقتی به کنگره می ائیم واز خدمات ان استفاده میکنیم پس باید حرمت ان را هم نگه داریم .

مهرناز : اصل و اساس هر مجموعه ای ، از کوچکترین مجموعه که خانواده میباشد تا بزرگترین مجموعه که جامعه میشود حرمت ها و قانون هایش و حفظ و عمل به انها میتواند تمام اون فضاهارا تغییر بدهد ، که بنظر من شاخصه اش وانظباط است .
وقتی که من به مادرم ، به استادم وبه اون مجموعه ای که داخل ان هستم احترام بگذارم نشان دهنده نظم من میباشد .
کنگره به همه ما ، حتی به افرادی که شاید بخاطر شغل و حرفه شان در این وادی ها هم بودند خیلی کمک کرد و خیلی چیزها را یاد داد که ما به زبان اجرا میکردیم ودر جایی که منافعمان به خطر می افتاد تمام انها را ندید میگرفتیم ( حرمت ها ، جایگاه ، قوانین ) و براحتی چشمهایمان را میبندیم وکاری که دلمان میخواست میکردیم .
بیشترین چیزی که باعث شد از بودنم در کنگره  و خدمتم از ان لذت ببرم این بود که این اصل اولیه (حرمت ها ) رعایت می شد و می شود .

بودن و حاضر شدن به وقت و احترام به راهنمایان و استادان و مربیان یکی از مهمترین ارکان کنگره بود که به من کمک کرد در بهبودی حالم وبه ارامش رسیدنم .
من وقتی یک مسئولیتی در جامعه یا خانواده دارم فکر میکنم چقدر مهم و بزرگ هستم ولی واقعیت این است که من هنوز خیلی راه دارم وباید بیاموزم وباید با حفظ حرمت ها باشد تا کارساز شود و نفع و سودش اول به خود من بر میگردد.


لیلا: متاسفانه انهایی که سفر دومی میشوند و چند وقت از امدنشان به کنگره میگذرد فکر میکنند همه چیز را بلدند و حفظ هستند . به نظر من اکثر بی نظمی ها مربوط به سفر دومی ها میباشد ولی به این موضوع اصلا توجه ندارند که در جلسه تازه وارد هم هست ودر حال گوش دادن و دیدن ووقتی میبیند که خوانده میشود ولی رعایت نمیشود با خود میگوید عجب جای بی نظمی میباشد .
در کنگره مهم ترین افراد سفر اولی ها هستند ورعایت همین حرمت هاست که انها را جذب میکند و اگر نباشند زایش هم وجود نداردپس من سفر دومی باید حتما این قوانین را رعایت کنم .
مریم : حرمت ها چیز ساده ای نیست که بشود از کنارش راحت عبور کرد ، اوایل برایم قابل اهمیت نبود وفقط گوش میکردم و میگذشتم ولی بعد از مدتی متوجه شدم که باید یک به یک انجام بدهم ، در کنگره یاد گرفتم سر وقت امدن و احترام گذاشتن و صادق بودن را که اینکه کنگره جای دروغ گفتن نیست واین موضوع به سفر سیگارم خیلی کمک کرد و توانستم در لژیون شرکت کنم و به درمانم ادامه بدهم .


سمانه : به نظر من یکی از اساسی ترین دستور جلسات در کنگره همین حرمت است . در کنگره قبل از اینکه بخواهم کتاب ۶۰ درجه ویا کتاب عشق را شروع کنم رعایت حرمت ها  واجب تر است ، یعنی یک رهجو باید از پایه و اساس اموزش بگیرد ، حرمت در جلسات دو بار خوانده میشود و قطعا پشت این دو با  خواندن هم یک تفکر بوده است .
خود من بسیار تجربه داشته ام که وقتی حرمت ها را رعایت نکردم ( دوستی ها ، رفت و امدها .....) اولین ضربه به خودم وارد شد .
کنگره بستری را فراهم کرده برای رشد و کمال من و اگر بخواهم به این رشد و تکامل برسم باید حرمت ها  رعایت شود ، چه بین راهنما و رهجو و چه بین دوتا رهجو و .....تا هم خودم انرژی بگیرم وهم به استحکام سیستم کمک هر چه بیشتری داشته باشم.


خانم اعظم : مادر کنگره ودر لژیون از نظر احساسی خیلی نزدیک هستیم . من هیچ ارگانی را ندیدم که اینقدر با کلمات ساده قوانین اش را وضع کند که به دل همه بنشیند .
ما به جاهای مختلف میرویم وبا قوانین انجا هم اشنا میشویم ولی خیلی خشک و بی احساس بیان شده وماراراضی نمی کند وشاید حتی مایل به رعایت کردن هم نباشیم .
اینجا یک مجموعه انسان سازی میباشد ، انسانهایی که از نظر جامعه بدترین هستند وهمه بخاطر حرمت های کنگره و رعایت انها میباشد .
تمام این حرمت ها لازمه یک سفر بی خطر و بی سرانجام میباشد . 
میگوید کنگره مکان مقدس و امنی میباشد ، اگر من حرمت ها را رعایت کنم اون امن بودن و مقدس بودنش را احساس میکنم ، اگر اجرا نکنم امنیتی هم در کار نیست .
اقای مهندس همیشه میگویند : قبل از درمان نظم وانظباط و ادب مهم است وباید همیشه در نظر گرفت . 
بعضی ها حرمت ها را رعایت نکردن به خیال اینکه میدانم چه موقع جلویش را بگیرم اگر دردسری داشته باشد ویا چه کسی میفهمد ولی در اخر بخاطر مطرح شدن پول همه چیز بهم خورده .
کنگره تنها جایی است که اگر حرمت ها را رعایت نکنی براحتی از گردونه ان به بیرون پرتاب میشوی .
این حرمت ها بین راهنما و رهجو بسیار مهم و اثر گذار است اگر رعایت نشود ، اگر احترام نباشد قطعا هیچ حس و هیچ انرژی تبادل نمیشود و حرفی هم اثر گذار نیست .
من به میل خودم  وبه سلیقه خودم نمیتوانم در این سیستم باشم و خدمت کنم باید تابع این سیستم باشم تا مفید هم برای خودم  و هم برای دیگران باشم .
همانقدر که سخن لغو از دهان من خارج نشود کار بزرگی میباشد ، حرفی ندارید نگویید خیلی بهتر است ، لازم نیست بگویید بعد نتوانید جمع اش کنید .
یادمان باشد ما در این سیستم احقاق حق نداریم .
فقط خدمت توام با عشق است همراه با رعایت قوانین و حفظ و انجام حرمت ها .


تهیه گزارش و تایپ : مسافر نیکوتین ناهید 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شیدا مسافر نیکوتین جمعه 5 مرداد 1397 04:54 ب.ظ
ممنون بسیار عالی و آموزنده .
عذرا .اهواز شنبه 30 تیر 1397 03:17 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی؛دل بستن به حرمتها و قوانین کنگره لیاقت میخواهد باید دلت را به دلش گره بزنی یکی زیر یکی رو درست عین گرهای قالی دستباف چون که کنگره مکان نیست کنگره تفکر و اندیشه است باید حمل شود، چرا که تا همیشه ماندگار است با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
عذرا .اهواز شنبه 30 تیر 1397 03:12 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی؛دل بستن به حرمتها و قوانین کنگره لیاقت میخواهد باید دلت را به دلش گره بزنی یکی زیر یکی رو درست عین گرهای قالی دستباف چون که کنگره مکان نیست کنگره تفکر و اندیشه است باید حمل شود، چرا که تا همیشه ماندگار است با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
شنبه 30 تیر 1397 09:34 ق.ظ
خداقوت موفق باشید
شهلا جمعه 29 تیر 1397 02:11 ق.ظ
با تشکراز هم لژیونی ویلیام وایت که مشارکت آنها در
باب حرمت در کنگره ۶۰‌ به نکات مهمی اشاره نمودند.
همچنین از خانم اعظم راهنمای خوبمان که نکات مهمی را
مطرح کردند. از خانم زهرا و ناهید متشکرم.
مسافر نیکوتین ناهید از شعبه صالحی پنجشنبه 28 تیر 1397 03:50 ب.ظ
خدا قوت به تمام خواهر لژیونی های عزیزم و یه خدا قوت ویژه به خانم اعظم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات