لژیون
یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
چشمه های جوشان همه به بحر اقیانوس میرسند ،اقیانوس معمولا باید خالی از اشغال باشد ولی در مسیر رودخانه ما میبینیم که چقدر اشغال است،این همان درون ماست وقتی که اموزش میبینم نا خود اگاه بیشتر به هم می ریزیم (نبرد درون)اشکالی ندارد یک جا هایی برون ریزی است .لژیون در روز جمعه 97/4/29 به استادی خانم اعظم در پارک طالقانی راس ساعت 7:30 آغاز بکار نمود .دراین جلسه مسافران نیکوتین در مورد دستور جلسه ( وادی یازدهم) به مشارکت پرداختند :

مطهره مسافر نیکوتین :
آقای مهندس چهارشنبه صحبتی کردند که خیلی برای من جالب بود ، ایجاد موانع جزو بافت سیستم هستی است ،جلوی همه انسان ها مانع است .اینکه جرو بافت سیستم است یعنی اینکه تو همه هستی هست ،هر جایی که بری جلوی تو یک مانع وجود دارد و تو میتونی از روی مانع بپری یا مانع رو دور بزنی یا حلش‌کنی و از بین ببری .تو نمیتونی از دریا رد بشی اما پاهات خیس نشه یعنی امکان پذیر نیست.پس من‌وقتی دچار یک سری مشکلات میشوم در زندگی ام مثلا می خواهم‌از اعتیاد عبور کنم راه فرار نداردما باید از اون مانع عبور کنم باید بتوانم به طور صحیح عبور کنم‌مثلا عبور میکنم که اسمش میشه ترک‌ باید دوباره برگردم و این مسیر رو که با کمک‌ کسانی طی میکردم حالا باید تنها طی کنم.توی مصرف سیگار اینجوری برای خودم مثال زدم که اگر من‌گریز زدم و برگشت خوردم این مسیری که با راهنما و هم لژیونی ها که همسفرم‌بودند به نوعی طی کردم‌باید تنها طی کنم ،فکر میکنم اینکه یاد بگیریم چطور باید از موانع عبور کنم خیلی مهمتر از خود مانع است .
و چیزی کههنیشه از این دستوالجلسه به ذهنم میرسه اینه که موقعی که یک سنگ توی جریان رودخانه قرار میگیره و آب بهش برخورد میکنه میگیم به به چه صدایی ،این دقیقا همون لحظه ایست که توی وادی گفته میشه که تغییر نگاه در چیست، متونی عجز و ناله کنی یا مسیر درست را انتخاب کنی که راهش سخته در کلام الله هست : ان مع العسر یسرا . سختی همراه با آسانی است یعنی تو چطور به این سختی نگاه می کنی. پس فکر می کنم هر وقت مانعی جلوی من قرار گرفت اول خوب در باره مانع فکر کنم و بعد راه حل پیدا کنم می تونم با بزرگترها مشورت کنم وبعد از مرحله تغییر عبور کنم و تبدل شوم ودر نهایت ترخیص شوم .

مونا مسافر نیکوتین :
ما می تونیم تصور کنیم که مشکلات زندگی همیشه با ما همراه است .اینکه من اول باید میپذیرفتم که یک‌مصرف کننده نیکوتین هستم ،اوایل که تفریحی مصرف میکردم میگفتم من‌مصرف کننده نیستم .چند وقت پیش فکر میکردم که من هر چی از مشکلات میخواهم فرار کنم یا ادم هایی که در زندگی ام خیلی مشکلات به وجود می اورند بیشتر به سراغم می ایند من به اینجا امده ام که تغییر کنم باید تبدیل به مونای دیگری شوم مسلما سختی هایی در این راه وجود دارد اول باید این اموزش رو بگیرم که وقتی مشکلی برایم به وجود می اید از اون مشکل فرار نکنم یاد بگیرم چطور مقابله کنم .
اینکه هر روز سطح انرژی من بالا باشد یا پایین .جایی خوندم که ارزش ادم ها به اینه که دیگران بهت اهمیت میدن اول باید یاد بگیرم که خودم برای خودم ارزش قائل بشم تا دیگران هم برای من ارزش قائل بشن قبلا فکر میکردم فقط کسانی که مصرف مواد دارند در سرمای ۶۰درجه زیر صفر بودند اما متوجه شدم خودم هم همین شرایط را داشتم .

شهلا مسافر نیکوتین :
متن کتاب راجب انسان صحبت میکنند که دارای اختیار است و همین مسئله باعث وجود نیروهای اهریمنی است که برای مقابله با انسان از طریق الهام و القا به سراغ انسان می اید .چشمه ها تشبیه شده به انسان هایی که شروع میکنند به دریافت دانایی و اموزش هایی که میگیرند و باعث شده که درون ما تغییر کنند همان طور که اب روان به موانعی برخورد میکنند و از این موانع رد میشود انسان با اموزش، دانایی و کسب اطلاعات می توانند تغییر نگاه به وجود بیاورد و به سمت ارزش ها حر کت کنند و از ضد ارزش ها دوری کنند و این ضد ارزش ها سنگریزه های راه هستند که مکمل هستند .اگر موانع نباشد و همیشه زندگی ارام باشد ما رشد کافی نخواهیم داشت باید از ضد ارزش ها که ارام ارام در ما نفوذ میکنند و ما را از مسیر منحرف میکنند دوری کنیم پس دانایی و اگاهی بسیار مهم است من نگاهم با اموزش هایی که گرفتم تغییر کرده و بااین تغییر نگاه زندگی رنگ دیگری به من نشان داده است .

لیلا مسافر نیکوتین :
اقای مهندس گفته اند تاریکی ها ویا ضد ارزش ها و یا شیطان به ارامی حرکت میکنند و وارد درون ما میشوند و همه چیز هم در درون ماست.شیطان میتوانند الهام کنند،ما اختیار داریم قبول کنیم یا نه .


سرکار خانم اعظم :
اگر توجه کرده باشید خوده چشمه از درون تاریکی ست ،خودش فوران میکنند و به سمت زمین می اید .ما انسان ها درست مثل چشمه هستیم که در هر مشکلی مثل این است که در تاریکی قرار گرفته ایم اگر بخواهیم میتوانیم سعی و تلاش کنیم و به نور برسیم از تاریکی .
چشمه های جوشان همه به بحر اقیانوس میرسند ،اقیانوس معمولا باید خالی از اشغال باشد ولی در مسیر رودخانه ما میبینیم که چقدر اشغال است،این همان درون ماست وقتی که اموزش میبینم نا خود اگاه بیشتر به هم میریزیم (نبرد درون)اشکالی ندارد یه جا هایی برون ریزی است .
یعنی اموزش میگیریم یه چیزی میشنویم و به چیز دیگری عمل میکنیم .اموزش میگیریم و فکر میکنیم
خیلی خوب داریم یاد میگیریم ولی میبینیم درست در جایی باید کاری انجام بدهیم،نمی دهیم .
پس تمرین و زمان میخواهد. طی میکنید که از نبرد درون بیرون بیاید در ادم ها متفاوت است بستگی به بهم ریختگی های درون است .چشمه مثل اب زیر زمینی است اگر نخواهد بجوشد بیرون نمی یاید درست مثل ما ادم ها که با یک خاص درونی میتوانیم با اموزشی که میگیریم همسو شویم و حرکت کنیم .در سیستم درمانی کنگره هم حرکت میکنیم ولی اول باید به رضایت از خود برسیم اگر نرسیدیم کارمان اشکال دارد .استاد امین در گره قدرت میگویند که شما اول تایید دیگران را میخواهید .اگر من زمانی که فهمیدم پسرم مصرف کننده است حرکت نکرده بودم ،فکر میکنم الان پسرم الان نداشتم،حرکت درست خیلی مهم است .ما در کنگره قوانینی داریم ،حرمت داریم ولی ما میخواهیم با برداشت خودمان جلو برویم 
همیشه میگم خدابا برداشت من رو به کنگره نزدیک کن ،برداشت ها بسیار متفاوت است .یه وقتی اینجا نشستی ولی اینجا نیستی ،چیزی که دلت میخواد رو میشنوی ،سطح انرژی پایین داری همون قدر میگیری .توی نبرد درون آدم اول باید به صلح با خود برسد .مثلا : چرا اینقدر در جنگ هستی ،چرا اینقدر خودرا در تضاد قرار میدهید. .اول چراهای خودت رو پیدا کن بعد بپرسد من چگونه می خواهم اینو تبدیل کنم .یاد بگیرم موقع سی دی گوش دادن کلید واژه دربیارم و ببینم من کجاها میتونم از این کلید واژه ها استفاده کنم ،زمانی که درون خودم قرار میگیرم در کل کل های درون و گفتگو های ذهنی ،فکر خراب و حس خراب یادآوری کنم به خودم این کلید واژه ها را .
یه گوشه ای بشینم‌ و فکر کنم که چی یاد گرفتم ،یادم می آید ،اگر چیزی الان یادم‌ نیاد یه زمانی دیگر یادم میاد .
مهندس گفته اند : ذهن پیرایی ندارد مرتب به پرونده هایش اضافه میشود ،ذهن همیشه جوان است ،مگر اینکه مریض شویم و آلزایمر بگیریم و نتونم ازش استفاده کنم .با نبرد درون نجنگیم ،درون هر آدمی هست باید باهاش کنار بیاییم .یاد بگیریم وظایفمون رو در کنگره خوب انجام بدهیم کاری نکنیم که آزردگی ایجاد کنیم از خیلی چیزها در کنگره باید بگذریم ما احقاق حق نداریم ، ما اینجا آمدیم که حالمون خوب بشه ،این هم قسمتی از نبرد درون ماست ولی اگر کوشا نباشی نمیتونی نور رو ببینی .
یعنی هر کدام باید چند بار پوست بیندازیم ،هر تغییری خیلی سختی دارد .استاد گفتند :۱۲ تا ۱۷ سال طول میکشد به طور کامل ولی نویدی هم داریم که در صراط مستقیم در هر جایی که باشیم رضایت از خود داریم ،احساس رضایت از خود خیلی مهم است,نگاه نباید به تایید دیگران‌باشد .من‌هر روز یک‌نقاب میزنم‌که تایید دیگران رو بگیرم ،این درست نیست اول خودم‌باید رًایت داشته باشم ،از خودم و از کاری که میکنم باید ببینم کدوم کار به من حس رضایت میدهد .
هرچیزی که در کنگره یاد میگیریم ناخودآگاه در خانه پیاده میکنیم ،یک مادر دیگری شویم ،همسر دیگری شویم .گذشته در گذشته باید بمونه باید خودمون و اطرافیان رو ببخشیم .
اگر میخواهم‌به صلح با خود برسم اول باید خودم‌رو مرور کنم ،نقطه ضعف هام رو مرور کنم و اشکالاتم‌رو پیدا کنم ،مشکلات رو بنویسم این نوشتن باعث میشه خودم رو ببینیم اول باید خودم‌رو بررسی کنم .طرف مقابل من هرچی هست اجازه بدم‌ همون بمونه به من‌ربطی ندارد،من‌نیومدم که شوهرم رو درست کنم .همه ما با پیش نویس هایی بزرگ‌ میشویم ،معمولا با پیش نویس هایی که پدر و مادر میدهند بزرگ‌میشویم با ژن و یک سری بکن و نکن ها بزرگ‌میشویم .همیشه یک‌چیز دیگری شنیدیم یا نقدمون کردند ،تشویق کم بوده ،تشویق خیلی خوبه من خودم تشویق میکنم و دوست دارم تشویق هم بشوم ،باید به هم یاد بدیم .وقتی رها میشیم میریم صحبت کنیم از مسئولان هم باید تشکر کنیم .
در سکون هیچ کس به جایی نمیرسد باید حرکت کنیم ،سکون یعنی مرگ ،نا امیدی ،ما هیلی خوشبخت هستیم که داریم آموزش میبینیم و در کنار هم به هم یادآوری میکنیم .ما همه توانایی های جهان هستی را در وجود خودمان داریم .آنقدر آموزش میگیریم که اون هارو پیدا کنیم و بکشیم‌بیرون مثل فیلم ظهور نشده در درونمون هست که به مرحله ظهور میرسونیم .
از اختیار در وادی یازدهم صحبت شده که ما از اختیارمون به خوبی استفاده کنیم ،انتخابمون رو تغییر بدیم اگر دانش ما در کنگره بالا میرود جهان بینی هم بالا میرود که برای درمان سیگار و قلیان حرکت میکنیم ،استاد دژاکام :۱/۵ جهان بینی بالا میرود و ۱/۵ مواد پایین می آید ،ما هم همینطور هستیم و این ۱/۵ رو باید رشد بدهیم نه اینکه در جا بزنیم ،در جا بزنیم حالمون بد است ضمن‌اینکه خوب حرف میزنیم ،از نظر مرحله انسانی رشد نکردیم و مایین موندیم .ما در ۳ مرحله نفس قرار داریم ،کسی که میشنود میره در مرحله دوم ،چون همیشه ذهن در اختیار نفس است نفس هم تعیین موجودیت میکند .
باید دانایی موثر داشته باشیم ،اول قوه تشخیص خواسته ها .مثلا این‌کار بد است با خوب است ،به‌ما در سیستم میگویند باهم‌رفت و آمد نداشته باشید.
تجربه رسیده که این کار درست نیست .سیستم میگه ما هیچ کس رو بیرون نمیکنیم هر کسی میتونه خودش تصمیم بگیره ،بازدهی رفتار و اعمال ما خیلی سریع در کنگره دیده می شود ،خودمون رو نباید گول بزنیم.


تایپ و عکس : مسافر نیکوتین سپیده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شیدا مسافر نیکوتین جمعه 5 مرداد 1397 04:50 ب.ظ
ممنون ار شماعالی و آموزنده بود.
شهلا پنجشنبه 4 مرداد 1397 03:51 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید ، از مطالب مشارکت کنندگان
مطالب خوبی آموختم. خانم‌اعظم راهنمای عزیز ویلیام وایت
به نکات خوبی را بیان نمودند. بسیار از آن استفاده بردم. با تشکر از خانم سپیده زحمت کشیدید. ممنون
مسافر نیکوتین زهرا یکشنبه 31 تیر 1397 08:05 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم سپیده عزیز و همه اعضای لژیون
عذرا .اهواز یکشنبه 31 تیر 1397 07:18 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی بود استفاده کردم امید که همیشه سالمو سلامت باشید با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات