گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 05:22 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
در وادی سیزدهم از تغییر و تبدیل و ترخیص صحبت شده، این تغییر و تبدیل باید یواش یواش در افکار و اندیشه و اعمال ما ایجاد شود؛مثل دلوی که ذره ذره به آب نزدیک می‌شود و دلو خالی پر از آب می‌شود تبدیل انجام‌میگیرد. و دلو پر از آب از چاه بیرون‌می آید ترخیص انجام‌میگیرد. بعد از هر تر خیص، پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است. تنها چیزی که هرگز تغییر نمی‌کند حقیقت است، مانند قوانین فیزیکی است.


لژیون ویلیام وایت همسفران با دستور جلسه "وادی سیزدهم" روز جمعه در پارک طالقانی آغاز بکار کرد .

لیلا مسافر نیکوتین: اول وادی می‌گوید: از قلم است که گام‌های بلندش در سراسر گیتی روان است و جاری می‌شود، از قلم‌صحبت‌میکند، چیزی که در قرآن از آن یادشده. برداشت من از این وادی این است که چیزی که تمام می‌شود نقطه می‌گذارم و می‌روم برای شروع دیگر.

سپیده مسافر نیکوتین: این وادی می‌گوید تو هر چیزی که تمام کنی یک شروع جدید در پی داری حتی اگر خودت نخواهی مثل زندگی، که آقای مهندس فرمودند: زندگی پایانی ندارد مثل اعداد، تا بی نهایت. هر دوره‌ای که تمام شود دوره‌ای جدید آغاز می‌شود. و این نوید را می‌دهد که وقتی در مشکلی هستم، مشکل حل می‌شود و تمام می‌شود و باید از این مشکلات آموزش بگیریم که با دانایی بیشتر پیش برویم.

راهنمای محترم سرکار خانم اعظم:

در وادی سیزدهم از تغییر و تبدیل و ترخیص صحبت شده، این تغییر و تبدیل باید یواش یواش در افکار و اندیشه و اعمال ما ایجاد شود؛ مثل دلوی که ذره ذره به آب نزدیک می‌شود و دلو خالی پر از آب می‌شود تبدیل انجام‌میگیرد. و دلو پر از آب از چاه بیرون‌می آید ترخیص انجام‌میگیرد. بعد از هر تر خیص، پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است. تنها چیزی که هرگز تغییر نمی‌کند حقیقت است، مانند قوانین فیزیکی است.

پس از از ترخیص ما وارد فصل دیگری به نام یوم الفصل می‌شویم، یعنی روز جدایی، از مرحله‌ای وارد مرحله دیگر شدن. مثل: وارد دانشگاه شدن. ازدواج ‌، درمان شدن. نقطه شروع و پایان‌یک‌دوره است و نشانه‌ای است که دارای مفهوم است، نقطه از نظر هندسی جایگاهی خاص دارد اما طول و عرض و ارتفاع ندارد.

ما با هر حرکتمان یک نقطه ایجاد می‌کنیم. از به هم پیوستن دو نقطه یک خط ایجاد می‌شود، سر آغاز خط دیگر است. یعنی من مرتب می‌توانم خط هام رو عوض کنم برای اینکه انسان دارای اختیار است. اگر وارد خطی شدیم و اون خط جواب نداد، مثل خط کینه و بدی میتونیم این‌خط را با اختیاری که خداوند به انسان داده عوض کنیم. مثل اینکه تو انتخاب می‌کنی طبیعت و چیزهای خوب را نگاه کنی یا غم‌و اندوه را نگاه کنی. باید یاد بگیریم مشکلات را حل کنیم زندگی همیشه مسائل و مشکلات را دارد، مهم‌تر از مشکل راه حل است که برای مشکل پیدا می‌کنیم و اون رو حل می‌کنیم.

مسیر دیگر، مسیر ضد ارزش‌هاست که خطوطی زشت و اضطراب آلود است. خطوطی داریم مثل خطوط: کار. تفریح. ورزش. عقل و اندیشه موجودات تک بعدی داریم مثل کسی که فیلسوف است و تمام زندگی خود را گذاشته روی فیزیک. انسان تک بعدی مثل خط است برای اینکه از خط وارد سطح بشویم حتماً باید مثلثی را رسم کنیم، مثلث عشق و عقل و ایمان

انسان‌دو بعدی انسانی است که در صلح و آرامش زندگی می‌کند، هم با خودش هم با دیگران، مهم‌ترین صلح، صلح با خود است اول باید با خودمان صلح کنیم، خودمان را دوست داشته باشیم. عشق، عقل و ایمان هیچ کدام به تنهایی کامل نیست. اگر عشق باشد ولی ایمان و عقل نباشد، خود شیدایی است. این سه ضلع باید با هم باشند. خطوط عشق و عقل و ایمان خطوط مرئی است باید با یک خط نا مرئی خمر، با هم باشند. خط خمر تعادل برقرار می‌کند. خمر بزرگترین شگفتی است.

و نهرهای عشق به انواع عسل تشبیه شده‌اند و نهرهای عقل به آبهایی زلال و نهرهای ایمان به انواع شیرها تشببه شده‌اند. نهر عقل یعنی انسان به فرمان عقل رسیده باشد و نشانه ایمان این است که چهره فرد آرام ودلنشین است و احساس امنیت می‌دهد.

در انسان‌های سه بعدی عشق و عقل و ایمان و خمر به مرحله لازم‌رسیده، می‌بیند ولی نه با چشم فیزیکی، می‌شنود ولی نه با گوش فیزیکی، پنج حس ظاهری و پنج حس بیرونی و یک حس مشترک بین این‌دو است، که حس ششم‌است.

 

تهیه گزارش وعکس: مسافر نیکوتین سپیده

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا یکشنبه 21 مرداد 1397 07:01 ب.ظ
سلام و باتشکر از خانم اعظم و مشارکت کنندگان‌
مطالب وادی سیزدهم بسیار عالی و قابل فهم توضیح داده شده و من خیلی استفاده بردم. از خانم سپیده کمال تشکر که به موقع مطلب آماده شد. خسته نباشید.
عذرا .اهواز شنبه 20 مرداد 1397 08:47 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی بود استفاده کردم امید که همیشه سالمو سلامت باشید با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات