گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت
شنبه 27 مرداد 1397 ساعت 11:10 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
برای اینکه بتوانیم از نیروهای منفی و بازدارنده عبور کنیم باید یک ساختاری را در ذهن خود بسازیم؛ مثل‌اینکه وقتی در لژیون هستید باید با تمام حواسِ خود در لژیون باشید و ساختار ذهن خود را درجای دیگری نبرید.

به نام قدرت مطلق الله 

لژیون ویلیام وایت در روز جمعه مورخ 97/05/26 در پارک طالقانی با دستور جلسه « پرسش و پاسخ »برگزار گردید .


درگذشته مسافر قبل از اینکه وارد کنگره شود چند شیفت کار می‌کرده؛ ولی زمانی که وارد کنگره می‌شود به او می‌گویند: چون به خودت و به‌سلامتی خودت خسارت وارد می‌کردی، برای اینکه سفر خوبی داشته باشی باید یک مقدار از آن کار را کم کنی. حالا ازنظر مادی بالانس او به هم می‌ریزد این می‌شود خسارت به خود یا جسم خود که وارد می‌کرده است؟

خانم جلالی: ما برنامه‌ریزی و مدیریت کارهای مسافر خود را نداریم و این مسئله را به دست راهنمای او می‌سپاریم. شما فکر می‌کنید ازنظر مادی بالانسی وجود داشته؛ ولی ازنظر جسم و روان و جهان‌بینی فردِ مسافر، این بالانس وجود نداشته است. ما می‌توانیم از بین افکار مختلف یکی از آنها را در اولویت قرار دهیم و روی آن موضوع فکر کنیم. وقتی درمان مسافر در بین باشد مسلم است که چند شیفت کار کردن برای او مناسب نیست. شما برای درمان بیمار خود نزد پزشک می‌روید و با مصرف دارو بالانس شما ازنظر جسمی و روحی به هم می‌ریزید و حتی یک‌زمانی حال شما خوب نیست و نیاز به استراحت دارید. شما قبل از ورود به کنگره در طی زمان طولانی، عوارض مصرف مواد مخدر را تحمل کرده‌اید، حالا با ورود به کنگره نباید انتظار معجزه داشته باشید. ما باید سه ضلع جسم و روان و جهان‌بینی را در نظر بگیریم؛ مثلاً اگر بگویید که من جمعه صبح نمی‌توانم به لژیون بیایم؛ چون چند شیفت کار می‌کنم. ما باید قناعت کردن را بیاموزیم، در وادی پنجم در مورد قناعت خیلی صحبت شده است. استادان ما اصلاً نمی‌گویند که مادیات نباید باشد، باید باشد؛ ولی در زمان خودش تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم، آن‌هم این است که به درمان خود برسیم.

 

وسوسه چیست؟

خانم جلالی: وسوسه یک نیاز برای بدن است. این مسئله که دچار وسوسه می‌شوید بستگی به این موضوع هم دارد که در کجای سفر خود هستید؛ اول سفر یا وسط و یا آخر سفر و اینکه آیا جهان‌بینی برای شما اتفاق افتاده است یا خیر؟ آیا می‌توانید با وسوسه خود مقابله کنید یا خیر؟

زمانی که آدامس نیکوتین دار هم مصرف می‌کنید و به خوردن آن وسوسه پیدا می‌کنید که این همان نیاز به نیکوتین است. ممکن است حتی در آخر سفر باشید؛ ولی هنوز به مصرف سیگار فکر کنید که این موضوع برمی‌گردد به جهان‌بینی شما. جناب آقای مهندس می‌فرمایند که باید در طول سفر مثل بتن باشیم، محکم باشیم. همه ما می‌توانیم این موضوع را روی خود پیاده کنیم، درواقع این موضوع برمی‌گردد به نوع نگاه شما. جهان‌بینی شما باید این‌قدر رشد پیدا کند که بدانید وقتی مشکلی هم برای شما به وجود بیاید مصرف سیگار یا نیکوتین برای شما نمی‌تواند کاری انجام بدهد. در موقع سفر ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید؛ ولی باید بدانید که با مصرف سیگار و نیکوتین مشکل حل نمی‌شود و حتی مصرف آن باعث استرس هم می‌شود. در حین مصرف حتی به این مسئله فکر می‌کنید که بعدی را کی مصرف کنید؛ پس مشکل ما حل نمی‌شود.

 

آیا زمانی که من در دوران سازگاری هستم وقتی وسوسه می‌شوم این خود یک نیاز برای بدن است؟

خانم جلالی: بله در دوران سازگاری چون نیکوتین کشیدنی تبدیل به خوراکی می‌شود، بدن شما هنوز سازگار نشده و این را باید همواره در نظر بگیرید که ما باید یک‌پنجم مواد یا نیکوتین خود را کاهش دهیم و یک‌پنجم جهان‌بینی خود را بالا ببریم. وقتی جهان‌بینی را افزایش می‌دهیم باید آن‌قدر روی خودمان کارکرده باشیم که بتوانیم تصمیم نهایی را بگیریم. در حال حاضر اولویت اول شما درمان خودتان هست؛ چون شما محور خانواده هستید و نقش همسر و مادر را دارید.

برای اینکه بتوانیم از نیروهای منفی و بازدارنده عبور کنیم باید یک ساختاری را در ذهن خود بسازیم؛ مثل‌اینکه وقتی در لژیون هستید باید با تمام حواسِ خود در لژیون باشید و ساختار ذهن خود را درجای دیگری نبرید. ما باید ذهن خود را آموزش بدهیم. اجزای صور پنهان ما شامل حس، نفس، روح، ذهن ، آرشیو و... است که ما باید بتوانیم این اجزا را آموزش بدهیم. ذهن انسان مثل مجلس می‌ماند که کارها و انرژی ما در آن تقسیم و خرج می‌شود. ما نباید انرژی را بی‌خود هدر بدهیم. باید یاد بگیریم تا انرژی خودمان را برای ساختن جسم خود نگه‌داریم نه اینکه برای هر چیزی مصرف کنیم.


 

بااینکه چند ماهی هست که سفر می‌کنم؛ ولی وقتی‌که در جمعی قرار می‌گیرم که مصرف نیکوتین دارند بازهم وسوسه می‌شوم چه‌کار باید انجام بدهم؟

خانم جلالی: این مسئله برای ما که سفر می‌کنیم وجود دارد و این وسوسه به سراغ ما می‌آید. باید در نظر داشته باشیم که در سیستم، درمان به‌صورت گروهی وجود دارد. ما با وصل شدن به کنگره و آموزش دیدن می‌توانیم مطالب را در ذهن خود حفظ کنیم و درجایی که باید از آن استفاده کنیم.

 

زمانی که من خودم تنها هستم در هیچ شرایطی وسوسه به سراغ من نمی‌آید؛ ولی وقتی‌که در جمعی که مصرف نیکوتین دارند قرار می‌گیریم وسوسه به سراغ من می‌آید چه‌کار کنم؟

خانم جلالی: در وادی پنجم از خودداری صحبت شده است. این‌قدر باید خودداری کنید و آموزش بگیرید که با این حس خودتان مبارزه کنید. این خود شما هستید که باید آموزش بگیرید که در مقابل وسوسه ایستادگی کنید. ما باید تصمیم خود را بگیریم و روی جهان‌بینی خود کارکنیم. درواقع باید یک‌پنجم جهان‌بینی خود را بالا ببریم و مصرف خود را به همان میزان پایین بیاوریم. باید این مسئله را در خود حل کنیم. این مسئله در سی دی معجزه کلام هم گفته‌شده که این نشانه قدرت کلام و خواسته شما است. وقتی مشکلی برای شما پیش می‌آید در آن لحظه مصرف سیگار یا نیکوتین هم به ذهن شما می‌آید، اگر در آن لحظه از آن رد شوید و آن را از ذهن خود دور کنید خیلی بهتر است تا اینکه آن را مصرف کنید.

همان‌طور که می‌دانید هیچ‌چیز پایانی ندارد و نفس ما هم در حال آموزش گرفتن است و هرکدام از ما در یک مرحله از نفس قرار داریم. ذهن ما در اختیار نفس ما هست، وقتی‌که وسوسه به سراغ شما می‌آید، همان ذهن برای شما تصویرسازی می‌کند، حقه‌های نفس به‌صورت بزرگ‌نمایی و کوچک نمایی به سراغ شما می‌آیند. اگر نتوانیم به نفس خود نه بگوییم دوباره درگیر آن می‌شویم.

 

آقای امین دریکی از سی‌دی‌های خود می‌گویند: اگر من از یک صفتی که در طرف مقابل من هست خوشم نمی‌آید؛ یعنی آن صفت را در درون خوددارم، آیا همیشه به همین صورت است؟

خانم جلالی: بله همه ما آن صفت‌ها را در درون خودداریم. ما باید نیروهای منفی و بازدارنده و حس‌های بد را در درون خود شناسایی کنیم و به آموزش آنها بپردازیم. نمی‌توانیم بگوییم که ما آن صفات را نداریم و یا آنها را سرکوب کنیم؛ چون یکجایی خودشان را بروز می‌دهند. همه ما آن صفات را داریم، اگر نداشته باشیم چطور می‌توانیم متوجه شویم که در طرف مقابل آن صفات وجود دارند؛ پس ما موج آنها را داریم؛ ولی باید یاد بگیریم که آن صفات را شناسایی کنیم تا دیگر آن صفات را نداشته باشیم و همیشه در حال آموزش گرفتن باشیم. اگر کسی صفت بدی را در دیگری ندید؛ یعنی اینکه توانسته بر آن غالب شود.

افکار منفی را همه داریم ؛ولی می‌دانیم که افکار منفی مکمل ما هستند. اگر کسی حس بدی را به ما منتقل کرد؛ یعنی حس مکمل ما دارد که بتوانیم آن را شناسایی کنیم و به خود آموزش بدهیم. ما باید فرمان‌بردار خوبی باشیم تا بتوانیم در آینده فرمانده خوبی هم باشیم.

در ادامه آزمون داخلی لژیون برگزار گردید .


تهیه گزارش : مونا مسافر نیکوتین

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 30 مرداد 1397 03:07 ق.ظ
با تشکر از خانم اعظم راهنمای وبلیام وایت پرسش و پاسخ بسیار آموزنده بود.من از مطالب بسیار آموختم.
با تشکر از خانم مونا و خانم زهرا و مشارکت کنندگان
عزبز
عذرا دوشنبه 29 مرداد 1397 01:53 ق.ظ
سلام به همه دوستادوستان گلم هفته آینده جمعه ۶/۲ منم میام پارک خوشحال میشم ببینمتون
عذرا .اهواز دوشنبه 29 مرداد 1397 01:51 ق.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی بود استفاده کردم امید که این راه پررهرو همیشه سبز بماند با تشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic