گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت گروه همسفران
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 03:39 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"


خانم اعظم:
وادی تفکر اولین وادی ماست و اولین شهر و بلدی هست که ما باید خیلی داخلش  بگردیم تا بتوانیم  وادی های بعدی رو به راحتی و سلامتی طی کنیم.برای همین وادی اول خیلی مهم است .
همونطوری که آقای مهندس در جلسه  چهارشنبه فرمودند: اگر کسی وادی اول رو خوب بفهمد دیگر بقیه ی مسائل حل می شود. واقعأ فهمش خیلی مهم است .
ما قبلش هم تفکر میکردیم ،البته فکر میکردیم که تفکر میکردیم ،چون تعریف تفکر یعنی: حرکت از یه مجهول به طرف معلوم.یا بقول استاد امین: تفکر یه نیرویی هستش که مثل شعاع اشعه ی  لیزر در یک راستا حرکت میکند و متمرکزه. آیا ما متمرکز بودیم؟
براتون این سؤال هستش که ما تفکر میکردیم ولی نتیجه ی خوب نمیگرفتیم و حالمون خوب نبود.بعد میرسیم به این نتیجه که، نه! اون تفکر نبود، اون افکار مختلف بود که در جهان ذهنی ما رو اسیر کرده بود.همینطوری که میبینیم در وادی اول میگه همه چیز اول مثل صفحه  سفید نقاشی هستش و هرچیزی با یک فکر خلق میشود .پیدایش پیدا میکنه. یه تصویر ذهنی ازش میاد و ما به اون تصویر جان میدهیم، رنگ میدهیم،صوت میدهیم و این اختیار من است. و ضمن این که،ما باید بدانیم که چگونه به تفکر برسیم.
استاد در وادی اول توضیح میدهد:
اول باید بدانیم که به چه موضوعی میخواهیم فکر کنیم؟ برای چی میخواهیم فکر کنیم؟ پس میبینیم که برای تفکر، یک مبدأ و یک مسیر حرکت و یک مقصد نیاز داریم. وقتی میخواهیم به یه نیرو برسیم که اسمش بشه تفکر، اول باید جهان ذهنمون رو بشناسیم.و اون افکارمون رو بتوانیم اولویت بدیم.
پس در نتیجه میبینیم که ما برای رسیدن به تفکر چه مراحلی رو باید طی کنیم؛
یکی شناخت جهان ذهنیمون و یکی اینکه با تعاریف جلو بریم،و با تصاویر ذهنی که کنگره بهمون میده. وقتی میگه تفکر مثل یک شعاع اشعه ی لیزر می مونه،شما باید فورأ تصویرش رو ببینی.و این تعاریف رو جلوی چشمتون بیارید.
بعد میبینی که نه! من هنوز درگیر افکار مختلف هستم و درگیر جهان ذهن هستم وهنوز نتونستم اولویت بندی کنم، برای همین میگم ذهنم شلوغه و حالم خوب نیست.برای همین میگم که میخوام افکارم رو تبدیل به افکار مثبت کنم. ریشه، اون است  که من، اول از شهر وجودی خودم بخصوص جهان ذهنی خودم به یک سری شناخت ها برسم. ما اصلأ از جهان درگیری اومدیم ،بدبختی و مکافات...به بچه فکر کنم، به بیکاری ،به بی پولی و.....
برای مثال:وقتی که وارد کنگره می شوید اولویت درمان هستش، نه هیچ چیز دیگه.و این فقط شامل سفر اول نمیشود ، همسفر نباید فکر کنه که مسافر من ده ماه سفر کرده و تموم شده. و سفر دوم به مراتب‌سخت تر از سفر اول هستش. باید صبر کنید و اولویت خود را فراموش نکنید.

مطهره مسافر نیکوتین:
در مورد وادی اول در جایی در وادی گفته شده باید به  مشکلات واقع بینانه نگاه کرد.من همیشه از مشکلاتم فرار میکردم و سعی میکردم صورت مسئله را پاک کنم. اولین باری که من دیدم مسافرم مواد استفاده میکند، من فرداش دادگاه خانواده بودم.بدون هیچ حرفی، گفتم من فقط باید از تو جدا شوم و فقط دنبال این بودم که اصل مسئله رو پاک کنم. و یه جای دیگه هم گفته شده خلقت چگونه سازمانی هست؟
من همیشه برای خودم اینجوری هست که سیستم، سیستم کامپیوتری هستش،صفر و یکِ. خدا نشسته اون بالا بگه به  مطهره ندید، به الهام بدید و...
اینجوری نیست.یه برنامه ی از پیش تعیین شده و نوشته شده است، در راه خوبی و بدی من کمکت میکنم.اگر در خوبی باشه من کمکت می کنم  و اگر در راه بدی باشی هم کمکت می کنم.هر چی تو دوست داری انجام بده و بازتابش رو هم ببین و کائنات اینو به من میگه که انگار روی سرت آینه  و هر کاری که انجام بدی بازتابش برمیگرده به خودت. و کنگره واقعأ مثل یک خلقتِ، وقتی میایم اینجا میبینیم که همه چیز منظم سر جای خودش هست و از بالا داره بررسی میشود.و پشت این خلقت کنگره باید یک تفکر قوی باشد. هرچیزی در کنگره هم تفکره و هم آزمون و خطاست.و همینطوری نیومدن یه چیزی بگویند.شاید سه سال دیگه قانون عوض شود چون آزمون و خطا میکنند و میبینن که این چیزی که جدیده بهتره.وخداروشکر که کنگره به ما یاد میدهد که اول هر کاری یه کم فکر کنیم.حالا یه جاهایی هم از دستم در میرود ولی یاد گرفتم اول تفکر کنم.
زهرا مسافر نیکوتین:
من از این وادی فقط این رو میدانم که ما در هر کاری که میخواهیم انجام بدهیم اولش باید تفکر کنیم و به اون چیزی که میخوایم میرسیم،اگرذهنمون رو خراب نکنیم و فکرای بد به ذهنمون نیارویم .من که خودم الان دوهفته ست روی این موضوع گیر کردم و دارم روی خودم کار میکنم.
که ذهنمان را تقویت کنم اجازه ورود هر فکری را به ذهنم نمی دهم.

خانم اعظم:
برای رسیدن به وادی تفکر باید یک سری چیزهایی رو انجام بدیم؛ یه سری شناخت ها رو از جهان ذهنی پیدا بکنیم ،
آقای مهندس در وادی اول، ابتدا به ما یک نقشه میدهد و ضمن اینکه نقشه  بعدی را  ما باید بکشیم. در وادی اول گفته می شود اصلأ میخواهید به چیزی فکر کنید؟ چرا میخواهی  فکر کنید؟یعنی مبدأت چه چیزی هست؟
وقتی که استاد امین می فرماید: ببینید اصلأ کجا ایستادید؟
ما واقعأ تا حالا به این فکر‌کردیم که به چه موضوعی  داریم فکر میکنیم؟
واقعأ میدونیم که هدفمون چیست ؟
ما همه ی اینها رو‌میدانیم ،نه اینکه نمیدانیم؛ ولی انقدر جهان ذهنی شلوغی داریم که اصلأ به اینها فکر نمیکنیم. ولی در وادی اول‌  گفته می شود بشین ببین به چه موضوعی میخواهی  فکر‌ کنید؟
چه جوری باید این مسیر رو طی کنید؟
و به چه چیزی  میخواهی  برسی؟
پس برای هر تفکری ،باید یک مبدأ، یک مسیر حرکت و یک مقصد قرار بدهیم.
واینکه در مورد جهان ذهنی  که ما در لژیون خیلی راجع بهش صحبت میکنیم بشناسیم.
وقتی  جهان ذهنی را بشناسیم، باید  همه چیز اول با یک فکر شروع میشود. آغاز هر پیدایش و هر خلقی، یه لحظه  فکر هستش و اون فکر در جهان ذهنی شما  تصویر میدهد، و نقشِ اون تصویر رو تو خودت داری میکِشی، خودت داری بهش رنگ میدی، خودت داری بهش صوت میدی...
پس ببین؛ همه چیز،خودتی.
پس اینهارو دریابیم و اگر میگویم: افکار مثبت؛
یعنی اینکه بتوانیم اون افکار مثبت رو هدایت بکنیم، تا اینکه بتوانیم یکی از آن افکار را اولویت بدهیم تا به تفکر برسیم.
باید تمرین کنیم تا به یک فکر تمرکز کنیم . باید بتوانیم ذهن آشفته خودمان را مرتب کنیم .
مثل دعای کنگره؛ وقتی میخوایم دعا بخوانیم میگویم که، ما متمرکز می شویم روی یک خواسته یا یک دعا. و آن یک خواسته، همان یک خواسته ای هستش که در جهان ذهنی شما به آن اولویت داده شده.
اگر واقعأ به تفکر برسیم هیچوقت مردم رو قضاوت نمیکنیم. مردمی که در‌ حال خدمت هستند و من دارم با زاویه ی دید خودم به مسئله نگاه میکنیم. اگر واقعأ تفکر رو خوب بشناسیم و به تفکر سالم برسیم، همه چیز در جهان ذهنی ما درست میشود و ما دیگر آن بی تابی ها رو از دست میدهیم. خیلی ها از حال بدشون گله میکنند. و هرکاری هم که میکنند حالشان خوب نمی شود؟ اگر داریم یه کاری رو انجام میدیم و حالمون خرابه(حسمون به ما دروغ نمیگه) بدونیم که ما حتمأ درست فکر نکردیم ویا درست عمل نکردیم.
بازتاب! آقای امین دو تا تعریف دارن:
عملکرد:( عملکرد،اون فعلیه که ما انجام میدهیم)
بازتاب:( اون حسی هستش که از اون عملکرد بدست میاوریم)
 عملکرد یه جوری هست  که احساس ترس به شما  دست میدهد، احساس تهدید به شما  دست میدهد، احساس منیت به شما می دهد.
ببینید، همه چیز خود من هستم. و نقش اول هر مشکلی منم و دست خودمونه.
باید جهان ذهنیتون رو خیلی بشناسید و باید اولویت بندی هاتون رو پیدا کنید. یه زمانی درمانِ، یه زمانی یه چیز دیگه است. ولی هم زمان با درمان، شما نمیتونید خیلی روی مسائل اقتصادی مانور بدهید. نمیتوانید قضایای عاطفی و عاشقانه رو خیلی توقع داشته باشید. پس ما انتخاب میکنیم و از اختیارمون استفاده میکنیم و سعی میکنیم تصاویرمون خوب باشه.

مطهره مسافر نیکوتین:
سؤال: ما روی یک هدفی متمرکز هستیم و یک اتفاقاتی رخ میدهد که ما اون رو از دست میدهیم و دوباره برمیگردیم.این اشکالی نداره که روی اون نقطه، هی میرویم و برمیگردیم؟
پاسخ(خانوم اعظم): آقای مهندس در وادی اول فر مودند ،تمرین میکنیم.ما هر پارامتری رو که میخواهیم درکش بکنیم،باید تمرین بکنیم، باید به خودمون زمان بدهیم و مرتب خود سرزنشی نکنیم! آقای مهندس فرمودند: هر تغییری ۱۲ تا۱۷ سال طول میکشد تا نهادینه شود. وقتی در مثلث شخصیت تخریب ایجاد شود، احساس گناه و بی لیاقتی و تهدید به سراغ ما می آید و هر کدام از این احساس ها یک زیر مجموعه داره. 
من بعنوان راهنمای شما انتظار ندارم شمایی که مثلأ، ۱۰جلسه است  باشما کار میکنم، از اون هویت اصلیت به راحتی دست بکشید و یه وقتی میبینی که ما به اندازه ی دینمون به اون باورهامون اعتقاد داریم و انقدر به خودمون اعتماد داریم که چسبیدیم به باورمون.
که دل کندن و جدا شدن، خودش یک پروسه هستش که همه ی اینها، اول از همه احتیاج به یک شناخت دارد. اگر ما به شما میگویم تصویر ذهنی و کنگره از تمثیل استفاده میکند مثل( شهروجوی،کارناوال شادی و...) اینها همه ابزار شناخت است. من میگویم جهان ذهنیت رو متصور شوید و ببیند الان تو جهان ذهنیت چه خبره؟ اصلأ الان اینجایید؟ الان اینجا نشستید؟!
باید کنترل ذهن تان را به دست بگیرید.تهیه و تایپ گزارش: بهار مسافر نیکوتین

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عذرا .اهواز سه شنبه 10 مهر 1397 10:47 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل هر هفته عالی بود لذت بردم امیدوارم که با تفکر وآرامش بیشتر به آموزش بیشتر برسیم دورد خدا بر شما باتشکر از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic