مصاحبه با راهنمای محترم خانم اعظم جلالی
دوشنبه 8 بهمن 1397 ساعت 11:16 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"


من فکر می‌کنم، هیچ دستاوردی و کمکی بزرگ‌تر و بالاتر از این باشد، که دو انسان مصرف کننده را به مسافری آزاد و رها تبدیل کرده و به خانواده من و خودشان هدیه داده باشد. چه چیزی بالاتر از این‌که همسرم افکارش افیونی نیست و سلامت روان و جهان بینی دارد و فرزندم وارد جامعه شده و مشغول به کار است و تشکیل زندگی داده است و عمر و سلامتی آن‌ها را مدیون کنگره هستم و فکر در هستی چیزی بالاتر از این برای انسان باشد.
 لطفا خودتان را معرفی کنید؟

 اعظم هستم یک همسفر، همسرم محمد با مصرف اپیوم و پسرم علی با مصرف حشیش و تزریق هروئین وارد کنگره شدند و بیش از ۱۶ سال است، که آزاد و رها هستند. راهنمای پسرم استاد، جناب آقای امین و راهنمای همسرم، جناب آقای حکیمی و راهنمای خودم سر کار خانم آنی هستند.
 اگر همسفری مسافرش سفر نمی‌کند، چه توصیه‌ای برای ایشان دارید؟ 

توصیه به صبر می‌کنم، اگر همسفر دلش را اول به خدا و بعد به آموزش‌های کنگره بدهد، حتماً جواب می‌گیرد. 

راز موفقیت و پیشرفت یک همسفر برای بازسازی تفکّراتش چیست؟ 

راز آن در هیچ چیزی نیست، الان این‌ که حتماً باید آموزش بگیرد و فرمانبرداری و صبر را در پارامتر زمان یاد بگیرد و انجام دهد و اجازه بدهد آموزش‌های کنگره به روح و روانش و شهر وجودیش بنشیند، تا آن بستر فراهم شود، تا تفکّراتش بازسازی شود. یک همسفر وقتی سی‌دی‌ها را گوش می‌دهد و رابطه مستقیمی با دستور جلسه امروز می باشد، وقتی با جهان ذهنی و صور پنهان خودش آشنا می‌شود، خیلی راحت می‌تواند، با استفاده و کمک گرفتن از سی‌دی‌ها روی جهان ذهنی خودش کار کند. وادی اول می‌گوید: همه چیز از یک تفکر و فکر آغاز می‌گردد. بعد از آن فکر، تصویر بوجود می‌آید و تصویر شکل پیدا می‌کند و ادامه دارد، می‌خواهد تغییری در تفکرات خودش ایجاد کند، سپس اول باید به شناخت آن ذهن و تفکر چیست؟ باید مراجعه کند، به جهان بینی و وادی‌ها و سوال شما این است که، تفکر بوده و باید باز سازی کنیم، به نظر من تفکر و اندیشه و نوع نگاه شخص، باید تغییرات در حس ایجاد کند و دیگری شناخت ذهن و جهان ذهنی را کنترل کند، کم‌کم فرماندهی شهر وجودیش را به عهده بگیرد. 

شما در جایگاه‌های زیادی خدمت کرده اید، کدام جایگاه را بیشتر دوست دارید و از کدام بیشترین آموزش را دیده‌اید؟

 هر جایگاه آموزش‌های خاص خودش را دارد، ولی برای من کمک راهنمایی جایگاه خیلی غنی، از همه چیز بود، چون یک تبادلی بود، با افکار و اندیشه و انرژی بین من و رهجو به صورت مستقیم و غیر مستقیم و طبیعتاً انسان جایگاه خدمتی ( دبیری، نگهبانی و آبدار خانه و ... ) را گذرانده است و هر کدام زیبایی خاص خودش را دارد، ولی جایگاه کمک راهنمایی، توانست من را در این مسیر نگه دارد  و باعث شد آن‌چیزی را که دریافت کردم، آن‌قدر لذّت زیادی داشت، که باز آرزوی آن را دارم، که در سیستم باشم و آموزش بگیرم و مهارت های بهتری برای زندگی پیدا کنم. 

دستاوردها و کمک‌های کنگره برای شما چه چیزهایی بوده‌ است؟

 من فکر می‌کنم، هیچ دستاوردی و کمکی بزرگ‌تر و بالاتر از این باشد، که دو انسان مصرف کننده را به مسافری آزاد و رها تبدیل کرده و به خانواده من و خودشان هدیه داده باشد. چه چیزی بالاتر از این‌که همسرم افکارش افیونی نیست و سلامت روان و جهان بینی دارد و فرزندم وارد جامعه شده و مشغول به کار است و تشکیل زندگی داده است و عمر و سلامتی آن‌ها را مدیون کنگره هستم و فکر در هستی چیزی بالاتر از این برای انسان باشد.

 آیا ناامیدی با توجه به جایگاه‌تان به سراغتان می‌آید و عکس العمل شما چگونه است؟

 ناامیدی نه به آن صورت که قبلاً بوده است، چون من ناامیدی را شناختم و می‌دانم جلوی حرکت را می‌گیرد و یکی از اضلاع مثلّث جهالت است و من هم دوست دارم، از جهالت خودم بیرون بیایم و مسافر تفکر کنگره هستم. وقتی من رهجو و مسافر تفکر کنگره باشم، دیگر ناامیدی نیست، چون جایی که امید هست، ناامیدی حرفی برای گفتن ندارد. دیگر آن حس را در خودم ندارم، که در مورد آن عکس العمل نشان بدهم. اگر در جایگاه‌های مختلف کار می‌کنم، خیلی خوشحال هستم، در مسیر اهداف کنگره حرکت می‌کنم و کنگره راه و روش و تفکر است و آدم‌ها نیستند، حتی یک انسان را به حساب کنگره نمی‌گذارم. پس از هیچ کسی و هیچ چیزی در مسیر ناامید نمی‌شوم، حتی در زندگی شخصی هم ناامیدی جایگاهی ندارد، چون یاد گرفتم ریلکس باشم و اکتیو حرکت کنم. 

شما در آغاز نامه خود از سی‌دی‌های مختلفی استفاده کرده‌اید، به نظرتان تاثیر سی‌دی‌ها در آموزش در چه حدی می‌تواند، در تغییر جهان‌بینی یک همسفر باشد؟

 صددرصد چیزی به غیر از این نیست، نقطه تفکر من در آغاز نامه‌ام، با کمک سی‌دی آغاز شد، یعنی؛ اگر سی‌دی و نوشتاری وجود نداشت، ابزاری در دست من نبود، تا بتوانم روی آن مطالعه کنم و به جرقه آغاز نامه برسم.

 چرا آقای مهندس یک سی‌دی در هفته برای اعضای کنگره ۶۰ می‌دهد؟

 من زیاد اطلاع ندارم، بلکه باید از آقای مهندس سوال کنید، ولی من فکر می‌کنم، تعادل را در نظر می‌گیرند، چون یک سی‌دی برای رهجو و یک سی‌دی برای راهنما‌ها است.

در تولد بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دوست دارید، به ایشان چه بگویید؟ 

به جزء این‌که ایشان استاد معنوی و استاد همه‌ی خانواده کنگره ۶۰ هستند. من سعادت این را داشتم، که در، درمان سیگارم شاگرد کوچک ایشان باشم. ولی کلاً برای جامعه کنگره ۶۰ و فراتر از جامعه فعلی ما، انسانی بزرگ هستند و از ایشان صمیمانه سپاس‌گزارم، به خاطر تمام آموزش‌‌هائیکه من به همراه خانواده‌ام و حتی دو فرزند دیگر من که در سیستم نبودند، از طریق ما از آموزش‌های کنگره بهره‌ بردند. چه‌گونه از ایشان تشکر کنم، جزء این‌که ایشان را و خانم آنی بزرگ و استاد امین عزیز و خانم کماندار و خانم شانی را بسپارم به خدا و خیلی دوستشان دارم و برای ایشان از خداوند بهترین‌ها را همراه با سلامتی آرزومندم، همه استادهای ما خیلی بخشنده و بزرگوارند و من آن‌قدر خودم را کوچک می‌بینم، که فقط می‌توانم بگویم از شما سپاس‌گزارم.

 کلام آخر: 

سلامتی همه افراد خدمت‌گزار و امیدوارم همه‌ی ما در جهت اهداف کنگره حرکت کنیم. بهترین روزهای زندگی من در خدمت کردن در کنگره سپری می‌شد، هیچ وقت فکر نکردم به دیگران خدمت می‌کردم، بلکه اول به خودم خدمت کردم و سپاس از همه‌ی عزیزان که به من فرصت خدمت گزاری دادند.منبع : نمایندگی حر گروه همسفران


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رخساره هستم مسافر سیگار یکشنبه 5 اسفند 1397 02:57 ب.ظ
با سلام خدمت خانم جلالی بزرگوار مصاحبه ی عالی بود و بیسار اموزنده شما انسان برگزیده و خوشبختی هستید با کلی انرزی مثبت و حس خوب از خداوند براتون بهتررینها رو میخام مرسی که هستید
سارا مسافر اراک شنبه 13 بهمن 1397 08:44 ب.ظ
سلام و خدا قوت عالی بود خانم جلالی عزیز ممنون به خاطر وجود کنگره 60 و آقای مهندس که ما را به شما عزیزان وصل میکند
مسافر نیکوتین نسرین پنجشنبه 11 بهمن 1397 11:16 ق.ظ
پاینده باشید خانم جلالی عزیز
مسافر نیکوتین الهه چهارشنبه 10 بهمن 1397 10:36 ب.ظ
بسیار اموزنده بود خیلی پخته و کامل جواب سوالات داده شده لذت بوردم خداقوت خانم اعظم عزیزم
عذرا مسافر نیکوتین اهواز سه شنبه 9 بهمن 1397 04:18 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز مصاحبه عالی و آموزنده خییییلی استفاده کردم تمام آرامش، انرژی، نیرو؛ حال خوش؛ امروزم را مدیون آموزشهای دیروز شما هستم پایدار و مستدادم باشید همیشه؛ بهترینها را برایتان آرزو دارم با تشکر فراوان از گروه وبلاگ خدا قوت
سپیده دوشنبه 8 بهمن 1397 11:30 ب.ظ
خداقوت خانم‌جلالی .عالی بود ، آموزش گرفتم .ممنون از زحمات شما و مننون از خانم زهرا
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic