خلاصه سی دی وظایف راهنما و رهجو
دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت 12:58 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین زهرا | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"


مهمترین مطلبی که برای ما وجود دارد این است که ما بتوانیم با محبت از قلب ها وارد شویم. هیچکس با خشم و با زور نمی تواند از قلب ها وارد شود.بارها برای شما گفتم انسانها همه دارای دو چهره هستند.یک چهره ی خشم آلود و طوفانی و طغیانی و یک چهره ی بسیار آرام و متین. همه ی انسانها به این صورت هستند.

 مهمترین مطلبی که برای ما وجود دارد این است که ما بتوانیم با محبت از قلب ها وارد شویم. هیچکس با خشم و با زور نمی تواند از قلب ها وارد شود.بارها برای شما گفتم انسانها همه دارای دو چهره هستند.یک چهره ی خشم آلود و طوفانی و طغیانی و یک چهره ی بسیار آرام و متین. همه ی انسانها به این صورت هستند.
من تصور می کنم اصلا انسان بد وجود ندارد انسانی که منشاء و ریشه اش و تمام وجودش بدی باشد اصلا خداوند خلق نکرده است بلکه بر اثر واقعه این اتفاق رخ می دهد که انسانها کدام رویشان را نشان دهند. شاید وقتی که شرایط پیش بیاید با محبت ترین انسانها هم تبدیل به خشمگین ترین و دیوانه ترین موجودات شوند.
کسانی که حتی یک پرنده و یا گنجشک را نمی توانند اذیت کنند یا بکشند. ممکن است صدها نفر را بکشند و آن رویشان را نشان دهند.پس ما هستیم که تعیین کننده هستیم که انسانها چگونه برخورد می کنند و واکنش نشان می دهند. پس این قانون برای همه ی انسانها صادق است هم برای راهنما هم برای رهجو.کاری که شما می توانید با محبت انجام دهید با خشم و عصبانیت و دعوا نمی توانید انجام دهید, ولی باید راهش را یاد بگیرید نه اینکه دائما محبت کنید چون وقتی یک شیر درنده حمله می کند دیگر نمی توان محبت کرد ، پس هر چیز در جایگاه خودش. انسانها همه خوب هستند، بد نیستند این ما هستیم که با برخوردمان میتوانیم آنها را تحریک کنیم یا پُر کنیم. یک انسان می آید و با شما برخوردی دارد ممکن است از جایی پر شده باشد یا تحریکش کرده باشند ممکن است از نادانی اش استفاده کرده باشند.به همین خاطر همیشه به شما می گویم به عمق انسانها و عمق حرف هایشان و درون انسانها توجه کنید.به صحبت های آنها گوش نکنید.ببینید درونشان چگونه است. مسافران هر یک خصوصیات خاص خود را دارند . آنها را با هم مقایسه نکنیم ، جلسات را به شوخی نگیریم . این جلسات بسیار پربار است . در این جلسات و بحث ها به ما یاد دادند که کلمات و جملات را محترمانه به کار ببریم . اگر تا به حال از لفظ معتاد استفاده می کردیم ، دیگر این واژه را به کار نبریم . باید گفت مصرف کننده ، نباید از ترک حرف زد ، باید گفت درمان . مسئله دیگر این است که نا امیدی را از لوح ذهن خود خارج کنیم . نا امیدی انگیزه حرکت و آموزش را از ما سلب می کند و از رسیدن به هدف باز می دارد . پس سعی کنیم رهجوی خوبی باشیم تا در آینده راهنمای خوب و کارآمدی شویم . تا زمانی که ندانیم به کجا می خواهیم برویم ،به هیچ جا نمی رویم و نمی رسیم. 
در رابطه با "وظایف رهجو "باید دانست وظیفه چیست؟
 راه کدام است؟ و جوینده کیست؟ به نظر من وظیفه یافتن راه و ماندن در این راه می باشد؛ همان خواست ما ؛رهایی"می باشد و برای رهایی باید دانست تعادل هم در جسم هم در روان و هم در جهان بینی لازم می باشد که هر چه بهره ی بیشتری از آموزش ها (معرفت) بریم و برای عمل سالم قدم های محکم تری برداریم به تعادل بیشتری خواهیم رسید و روز به روز رهاتر خواهیم شد، رها از همه ی بند ها، از همه ضد ارزشها، رها از هر عملکردی که موجب محدودیت من ِ انسان شود و رسیدن به جایگاه والای انسانی و رسیدن به وارستگی، این همان ندای درونی ماست که پیام آوران الهی بارها و بارها به گوش ما رسانده اند و حال کنگره60 من همسفر و یا مسافر را دعوت به رهایی از بند مواد می کند و در برابر آن چیزی جز ماندن در این صراط نمی خواهد.این عمل سترگ جز با کمک راهنمایان ما صورت نمی گیرد و وظیفه ی من ِرهجو یادگیری آموزش ها و فرامین است، فرامینی که یک عمر به گوش من رسید امّا من همیشه با آن ها بیگانه بودم.به درستی که دیگر وقت گوش سپردن و دل دادن به آن هاست. سخت ترین کارها با یک قدم شروع می شود ؛ باید دید، شنید، آموخت.باید آموزش دید، عشق آموخت و با عشق خدمت کرد، همچو باران ،بی هیچ چشم داشت، یک رهجو در آغاز هنگام ورودش به کنگره همچو عرصه های دیگر زندگی ،آرام می نشیند خوب می بیند انتخاب می کند و صبر؛صبر می نماید تا خود را در جمع بیابد و پس از گذشت ماه ها که انرژی و قوایش را جمع کرد و آمادگی خدمت و انعکاس آموزش ها را پیدا کرد وارد بازی می شود و این بازی چیزی جز رهایی اش را در پی ندارد و این بار بر خلاف دفعات قبل بازی در آگاهی را صورت می دهد ،او می داند که خودش و یا همسفرش از روی نا آگاهی نفس می کشیدند و قدم بر می داشتند پس با عشق و شعور همه چیز و همه کس را می بخشد و در صدد جبران آن بر می آید و پس از آن با شور و اشتیاق در مسیر تعالی و تعادل قدم بر می دارد و در این زمان از خداوند اذن و مدد و از راهنما ره توشه می گیرد و در این جاست که هر چه دارد به منصه ی ظهور می رساند و خدمت می نماید. در این مسیر باید قوانین، حرمت ها و اصول را که مایه ی آرامش خودمان است رعایت نماییم.خوب بودن ما بهترین رهاورد از سفر ما و بهترین قدردانی برای راهنمایان دلسوز ماست.
 راهنما کسی است که راه را نشان می‌دهد، آموزش کنگره را دریافت کرده و به قوانین و حرمت‌ های کنگره کاملاً آشنا و مسلط است و تجربیات خود را در مقوله‌ی درمان اعتیاد در اختیار رهجو می‌گذارد. مهم‌ترین خصوصیت یک راهنما عشق و محبت نسبت به رهجو و سایر همنوعان خود می‌باشد. او همه‌ی رهجوهایش را دوست دارد و مانند خورشید که به کویر و دریا و جنگل و گلزار به یک اندازه می‌تابد عشق و محبت خود و آموزش‌هایی که از کنگره آموخته را به رهجوها به‌ صورت یکسان منتقل می‌کند. این عشق بلاعوض است یعنی راهنما در برابر محبتی که به رهجوهایش دارد و آموزش‌هایی که به آن‌ ها می‌دهد هیچ چشم داشت و توقعی ندارد. او برای خدمت به همنوعان داوطلبانه بدون دریافت هیچ مزدی و بی‌ هیچ توقع و منتی متون آموزشی کنگره را برای رهجو توضیح می‌دهد و قوانین صحیح زندگی کردن را به آنان می‌آموزد. علاوه بر داشتن عشق و محبت وظایف دیگری نیز بر عهده‌ی راهنما هست؛ راهنما بایستی علاوه بر محبت و اجرای قوانین و حرمت‌ها از رهجو بخواهد که متون آموزشی، کتاب‌ها، جزوات را مطالعه نماید و در لژیون درباره‌ی این متون صحبت و بحث کند. همچنین سی‌دی‌ های هفتگی را خود بنویسد و از رهجو نیز بخواهد که سی‌دی‌ها را بنویسد و در لژیون درباره سی دی صحبت کند و توضیح بدهد. راهنما بایستی با سر و وضع مرتب و تمیز و پوشش سفید و ساده و آراسته، سر لژیون حاضر شود، قبل از شروع جلسه در شعبه حضور داشته باشد. او به رهجوهایش ادب و نزاکت، نسبت به دیگران بخصوص به سایر کمک راهنماها یا مرزبان یا ایجنت و اسیستانت را یادآور می‌شود و عملاً می‌آموزد یعنی خودش به آن‌ ها احترام می‌گذارد تا رهجو یاد بگیرد. یکی دیگر از وظایف راهنما تشویق رهجو برای مشارکت، چه در جلسه عمومی و چه در لژیون می‌باشد. راهنما به‌ هیچ‌ وجه نباید با رهجو رابطه‌ی پولی، مالی، مسافرت یا رفت‌ و آمد داشته باشد و بایستی جایگاه معلمی یا استادی خود را که جایگاهی بلند مرتبه است حفظ نماید. وظیفه‌ی راهنما این نیست که رهجو را با خود بکشد و در مسائلی مانند طلاق یا سایر مسائل مشابه، دخالت نماید. ''باشد که همه ما رهجوی واقعی و ماندگار، برای خود، راهنما و این مجموعه باشیم'.

نویسنده : مسافر نیکوتین الهام 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رخساره هستم مسافر سیگار یکشنبه 5 اسفند 1397 03:20 ب.ظ
با سلام برای من دقیقا زمانی اموزشها شیرین وقابل درک شد که به ذهن مغرور و خسته و .... فرصت دادم تا قبول کند که رهجو باشد و با تمام وجودم با منیت خودم کنار امدم تا بتوانم بپذیرم امزشهای کنگره و اموزشهای کمک راهنما را و خدا رو که کمک راهنماهایی که در این چند سال در کنگره نصیب من شده از بهترینها بوده اند همه خوبند ولی کمک راهنماهای من عالییییییی هستند خانم پروانه خانم جلالی و خانم معصومه از خدا برای هر سه عزیز سلامتی وسعادت خواستارم
مسافر نیکوتین الهه چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:42 ب.ظ
خداقوت عزیزم
سمیه مسافر نیکوتین سه شنبه 30 بهمن 1397 09:01 ق.ظ
سلام بسیار عالی و اموزنده بود ممنون
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic