گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 12:15 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"
همیشه قفل سازان بسیار و کلید سازان اندک‌هستند
مهم ترین برداشت ما پیدا کردن گنج درون است ، یعنی هیچ کس به من نزدیک تر از من نیست و به فکر من نیست من باید کلید را خودم پیدا کنم و قفل های درونی ام را خودم باز کنم ؛ گنج درون همان توانایی ها ست که سالهای سال که در اعتیاد بودیم آن را فراموش کردیم .
 سوگل مسافر نیکوتین :
 در چند وادی یاد گرفتیم که تفکر داشته باشیم در این وادی تفکر را به فعل باید برسانیم و دنبال راه باشیم . تفکر ؛ خود ، راه است . در این وادی به کم خردان و خردمندان اشاره شده ، در مورد خودم هم صادق است که همیشه کاری را بی منظور انجام میدهم و بعد عذر خواهی میکنم ، در این حالت من تفکر نکرده ام . این وادی خیلی به من آموزش داد .
 مونا مسافر نیکوتین :
 برای تمام مسائل زندگی اول باید راه حل را پیدا کنیم و راه درست را برویم ، اما نوع تفکر خیلی تاثیر گذار است در انتخاب راه ، در تفکر باید حس خوب باشد که اطلاعات درست هم‌ بتوانیم به عقل برسانیم .
 زهرا مسافر نیکوتین : 
تفکر خیلی به من کمک کرده و توانستم در لحظه سکوت کنم و تفکر کنم و کار درست را انجام بدهم .
 شهلا مسافر نیکوتین :
 رمز و راز حقیقت در دو چیز است و این‌ مسئله خیلی مهم است که ما قبل از کنگره توجهی به این ‌مسئله نداشتیم .بیشتر با ذهن کار میکردیم و تفکر درست نداشتیم ، مکث کردن قبل از حرف زدن همان تفکر است که به ما کمک میکند ، مثل زود جواب ندادن ها و باعث میشود روز به روز تفکرمان عمیق تر شود و به رازهای نهفته در طبیعت و زندگی و خود انسان که پیچیده است پی ببریم .
 سپیده مسافر نیکوتین : 
تفکر آنقدر مهم است که به جز وادی اول در وادی های دیگر نیز راجع به آن صحبت شده ، اینکه من بتوانم سر دوراهی های زندگی مسیر درست را انتخاب کنم مهم است ، بتوانم تفکر کنم و در لحظه بتوانم مکث کنم و بعد جواب بدهم یا تصمیمی بگیرم خیلی مهم است و به جز پیدا کردن راه ، برداشت من هم مهم است .که مثلا بعد از پیدا کردن راه کنگره چه چیزی را برداشت کرده ام .
 راهنمای محترم سرکار خانم جلالی : 
یکی یافتن‌ راه است و دیگری آنچه براشت میکنیم . من‌ به این ‌نتیجه رسیدم‌ که آنچه که برداشت میکنم ‌مهم است ولی مهم‌تر این است که برداشتم را به آموزش و برداشت کنگره ۶۰ نزدیک‌ کنم . شاید برداشت من در جایی خیلی شخصی باشد و فقط از نگاه خودم باشد ، مایل هستم که از استاد راهنما ایده بگیرم و سعی کنم برداشتم را اصلاح کنم و به طور مرتب باید این کار انجام بشود و به مروز زمان متوجه میشوید که این برداشت ها را چطور میتوانید اصلاح کنید . مثلا اینکه هرکسی در هر جایگاه خدمتی که هست در همان جایگاه باشد و در امور دیگران دخالت نکند ، دخالت در امور دیگران عمل نیک است و باید عمل سالم انجام بدهیم .معرفت و شناخت ما را به عمل سالم میرساند و عدالت نتیجه عمل سالم است و نتیجه عمل نیک تخریب است . یک ‌کمک راهنما برای سیستم خیلی با ارزش و محترم است اما ‌اگر بخواهد در کار مرزبانی دخالت کند ، مسائلی پیش می آید ‌‌‌..‌. اینکه من وارد فضا و جایگاه شخص دیگری بشوم ، براشت من است پس نباید براشتم‌ شخصی باشد . برای پیدا کردن راه ، اول باید مشخص کنی که‌ کجا میخواهی بروی و مسیر را پیدا کنی و بعد باید حرکت ‌کنی ، اگر حرکت‌ نکنی به مقصد نمیرسی . اول باید صورت مسئله و مجهول را برای خودم پیدا کنم ، مجهول همان پیدا کردن راه است ؛ من برای پیدا کردن راه درمان اعتیاد چه راه هایی را قبل از کنگره رفتم که همه اشتباه بودند . باید بخواهی که درست فکر کنی ک راه را پیدا کنی و از فرمان عقل به درستی استفاده کنی . تمام بزرگان خواستند که صراط مستقیم را به ما نشان بدهند که کوتاه ترین راه است و مطلق است ، ما نمیتوانیم به طور مطلق به چیزی برسیم اما میتوانیم نزدیک به آن بشویم . مهم ترین برداشت ما پیدا کردن گنج درون است ، یعنی هیچ کس به من نزدیک تر از من نیست و به فکر من نیست من باید کلید را خودم پیدا کنم و قفل های درونی ام را خودم باز کنم ؛ گنج درون همان توانایی ها ست که سالهای سال که در اعتیاد بودیم آن را فراموش کردیم .من در آن روزها اگر آموزشی دیدم متوجه نشدم چون درگیر مسئله اعتیاد بودم ، غم آنقدر مرا احاطه کرده بود که دچار رکود فکری شده بودم ، وقتی درمان میشوی ، متوجه میشوی که قبلا چی بودی .الان از خودم انتظار دارم که خوب یاد بگیرم و خوب متوجه بشوم . خداوند دو فرستاده برای ما قرار داده یکی پیامبر درونی ( عقل ) و دیگری پیامبران بیرونی هستند که می آیند که به ما تذکر بدهند . انسان میتواند هم راه تقوا را انتخاب کند هم راه فسق و فجور را . خداوند میفرمایند که رسول خدا شفیع کسی میشوند که که در مسیری که مشخص شده قرار داشته باشد . سیستم میگوید ، راهنما هست و کار را باید خود شخص انجام بدهد ، خیلی ها در مسیر کنگره هستند و برداشتی ندارند . خداوند در قرآن فرمودند که : روزی میرسد که چیزی جز اعمال شما از شما پذیرفته نمیشود . مقصد همیشه مثبت نیست ، ممکن است به جایی برسی که طوفان باشد ، دعوا باشد یا ... اما در صراط مستقیم حتی فنا هم بقا است . 
پرسش و پاسخ
 ۱. من همیشه در حال قضاوت کردن و سرزنش خودم هستم ، چه کاری باید انجام بدهم ؟ 
اگر خواست داشته باشی میتوانی شنا را از مربی یاد بگیری با تک تک اجزاء صور پنهان‌آشنا میشویم و میدانیم که میتوانیم ذهن ، عقل ، حس را آموزش بدهیم و حس ها را سرکوب و مخفی نمیکنیم ‌. و همین که در این‌ چند جلسه شروع درمانت ، این حس را در خود پیدا کردی خیلی خوب است . اول فکر کردن و بعد حرف زدن و تصمیم گرفتن همان‌ پیدا کردن راه است . باید بپذیریمکه در ساختار ذهنی ما همه حس ها ( خوب و بد ) وجود دارد و حس های کینه و نفرت و ... را نباید سرکوب کنیم چون سرکوب شده ها یه گوشه ای میمانند و زمانی مثل خشم ‌های آنی خود را نشان‌میدهند باید آموزش بدهی و صفات قابل تغییر هستند با آموزش . ذهن ابزاری است که خداوند در اختیار ما قرار داده که هم ابزار خوبی و در مسیر الهی بودن میتواند باشد و هم در مسیر تاریکی میتواند باشد .به اختیار من است که کجا باشد .
 آیا خشم‌ و ترس همیشه با هم با هم هستند ؟ 
ساختارهای منفی همیشه شبکه ای هستند و باید همه با هم یک جا و در طول سفر خوب شوند. دونه دونه نمیشود . وقتی احساس ترس و سقوط و از دست دادن داری ، خشم هم در آن هست . بیشتر خشم های ما از ترس ماست مثل وقتی که میخواهی از خودت دفاع کنی ، که خشم یک اهرم دفاعی هست . ممکن است خیلی از حس ها در آن لحظه باشد اما فقط یکی خودش را نشان میدهد .
تهیه گزارش و تایپ : مسافر نیکوتین سپیده
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژِیون ویلیام وایت،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رخساره هستم مسافر سیگار یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:50 ب.ظ
ممنونم از خانم جلالی و خانم سپیده بابت زحماتی که در قسمت وبلاگ میکشند
سمیه مسافر نیکوتین یکشنبه 19 اسفند 1397 07:58 ب.ظ
خیلی مطالب عالی بود استفاده کردم ممنونم از سپیده جون که ایقدر زحمت می کشن
تست2 یکشنبه 19 اسفند 1397 11:15 ق.ظ
تست 2
سپیده شنبه 18 اسفند 1397 08:23 ب.ظ
خداقوت خانم‌جلالی ممنون از زحمتا شما
تشکر از خانم‌زهرای عزیز
زهرا مسافر نیکوتین شنبه 18 اسفند 1397 09:34 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم جلالی عزیز
خدا قوت خدمت خانم سپیده برای تمام زحماتی که در وبلاگ انجام می دهند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic