گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 10:24 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق الله"

آموزش های کنگره باعث میشود که ما نفسمان‌ را بشناسیم و کسی که آموزش دیده اگر دچار اشتباه و خطا بشود دچار عذاب وجدان‌ میشود ،  این یعنی حرکت کردن از نفس اماره به طرف نفس لوامه . همه ما همیشه تفكر را داریم اما اول كارى رو انجام میدهیم بعد راجبش فكر میكنیم چون به دانایى نرسیدیم .
خانم جلالى راهنماى محترم : 
شیطان یكى از ملائک و فرشتگان خداوند بود كه از امر خداوند سرپیچى میكند و از بارگاه الهى رانده میشود و مهلت میخواهد و خداوند به او مهلت میدهد ، بعد نوبت آدم و حوا میشود اینها هم خطا میكنند و رانده میشوند و طلب بخشش میكنند خداوند میپذیرد اما به زمین فرستاده میشوند براى جبران اشتباهشان و خداوند به آنها اشاره و سفارش میكند كه مواظب شیطان باشید كه همیشه در لباسى قشنگ و فریبنده سر راهتان قرار میگیرد . روزى بوده به اسم روز أَلَسْت ،در اون روز خداوند با تمام بندگانش پیمانى بست ، به بندگانش گفت آیا قبول دارید من بالاترین قدرتم و پروردگار شما ؟ همه گفتند آرى. خداوند به همه ما گفت مواظب شیطان باشید و همه پذیرفتیم. خداوند به انسان قدرت اختیار رو داده كه جز انسان به هیچ موجود دیگه اى نداده، به انسان اختیار داده مسیر زندگى خود را یا در مسیر الهى یا در مسیر شیطانى انتخاب كند ، در دعاى كنگره هم میخوانیم كه از نقطه ای انشعاب یافته ایم و قرار است دوباره به همان نقطه برگردیم ، اما نقطه ها در میزان دانایی و آگاهی و علم و دانش کسب شده با هم فرق دارندو هرآنچه که در این مسیر کسب کرده باشیم در آن نقطه باقی میماند . راه صراط مستقیم إلزاما ً صاف و هموار نیست؛  شیطان همیشه در لباس فریبنده جلوی ما ظاهر میشود در این مسیر ما خیلى چیزها را قرار است تجربه كنیم‌؛  سختى ها ، رنج ها ، آسیب ها ، شكست ها ، خوشى ها ، شادى ها ، و بعضى راه و مسیر پر پیچ و خم و تاریك اعتیاد ، چقدر این سختیهارو تحمل كردیم تا بتوانیم خودمان را از تاریكى ها بیرون بكشیم از یك ضد ارزش حركت كردیم تا بیایم برسیم به این ارزش ها و این هم براى خودمون و هم براى جهان هستى و جامعه و هر موجودى كه اطراف ماست  ارزشمند است. تمام آموزشهاى كنگره بصورت تمثیل آمده كه بهتر بتوانیم دركش كنیم. و در این وادی راجع به پیمان صحبت شده که  هر كس مدت ٦ ماه از رهاییش گذشته باشد میتواند مراسم پیمان را اجرا نماید كه توضیح كامل آن در كتاب عشق، وادى ٨ آمده است . از اینكه پیمان ببندید و نیروهاى شیطانى و بازدارنده سراغتان بیاید نترسید چون ما  یاد گرفتیم چطور با آنها برخورد كنیم و براحتى میتوانیم شناساییشون كنیم . تمام آموزشهاى كنگره بر اساس حركت و عمل است. تغییر راحت نیست خیلى سخت است  اما باید از یك جایى شروع کنیم .   آموزش های کنگره باعث میشود که ما نفسمان‌ را بشناسیم و کسی که آموزش دیده اگر دچار اشتباه و خطا بشود دچار عذاب وجدان‌ میشود ،  این یعنی حرکت کردن از نفس اماره به طرف نفس لوامه . همه ما همیشه تفكر را داریم اما اول كارى رو انجام میدهیم بعد راجبش فكر میكنیم چون به دانایى نرسیدیم .
پرسش و پاسخ :
 ۱. نشان پیمان را چطور میدهند و از کجا مطمئن هستند که ما پیمان را به درستی انجام داده ایم ؟ 
نشان را خود آقاى مهندس میدهند ، در نوشتار حرمت گفته شده ما به صداقت و شرافت  هم شدیدا نیاز داریم و تشخیص درستی آن هم به عهده خود آقای مهندس است . 
۲. مصرف من ‌قبلا سیگار بوده و گاهی فراموش میکنم آدامسم را استفاده کنم و  كمتر از مقدار تعیین شده از آدامس استفاده میکنم ،آیا مشكلى در روند درمان پیش می آید ؟
 اول از همه باید بدانیم آدامس برایمان مثل دارو است و قرار است نیكوتین بدن را تامین كند به عنوان دارو حتما باید قبولش داشته باشیم و هیچ‌وقت نباید فراموشش کنیم ، جایی بنویسیم که همیشه برایمان یادآوری شود که  به همان مقدار مشخص شده مصرف کنیم . سپیده مسافر نیكوتین: 
تو این وادى میگه با حركت راه نمایان میشود. من وقتى این جمله را شنیدم تصور كردم اگر فقط حركت كنم همه چیز مشخص میشه اما وقتى وادى رو خوندم متوجه شدم فقط حركت كافى نیست باید تفكر درستى هم داشته باشم كه وقتى سر دوراهى انتخاب قرار گرفتم بتونم تشخیص بدم كه راه ضد ارزش و ارزش كدومه و راه درست رو انتخاب كنم . در مورد جبران خسارت اگه اشتباهى كرده باشم بتونم خودمو ببخشم و سرزنش نكنم و براى بخشش خودم هم باید بتونم دیگه به خودم خسارت وارد نكنم . براى جبران خسارت از جامعه اولین حركتى كه میتونم داشته باشم اینه كه از وارد كردن خسارات جدید به جامعه جلوگیرى كنم.
 سوگل مسافر نیكوتین: 
خداوند به انسان قدرت اختیار رو داده كه وقتى سر دوراهى قرار گرفتیم یا راه فسق وفجور رو انتخاب کنیم یا راه تقوی رو . من با مصرف سیگار به خودم خیلى خسارت وارد كردم به پوست و دندان و سلامتى خودم و به فرزندم كه با دیدن سیگار دست من از نظر فكرى خیلى براش جالب نبوده و جبران این خسارات زمان میبره .
 سمیه مسافر نیكوتین:
 براى هر موضوع و مسئله اى باید مثلث دانایی رو براى خودمون ترسیم كنیم . در ابتداى راه باید بررسى و جستجو كنیم كه كدام راه درست است ، زمان راهم باید در نظر بگیریم . با در نظر گرفتن علم و تفكر و دانش لازم مطمئن شویم این راهى كه انتخاب كردیم ما را به مقصد میرساند. اگر تفكر و دانش نباشه مطمئنا با تجربه تنها به اون مقصدى كه میخواهیم نمیرسیم . الهام مسافر نیكوتین:
 در هنگام حركت باید خواسته و هدف مشخص باشه ، باید تمام تمركز خود را روى خواسته و هدفمون بزاریم و برایش تلاش كنیم . وقتى در مسیر حركت به یك دوراهى برخورد كردیم با اون خردى كه بدست آوردیم با تفكر درست میتونیم تشخیص بدیم این راه ارزش است یا ضد ارزش . وقتى از ضد ارزشها دورى كنیم و در مسیر صراط مستقیم قرار بگیریم راه هم نمایان میشود .
 زهرا مسافر نیكوتین: 
در اولین قدم از ضد ارزشها دورى كردم و مرتب با خودم تمرین میكنم و اینطورى راه برایم نمایان شد. پاى غیبتها نمینشینم، تو كار كسى دخالت نمیكنم ، اگه كسى میخواد مشكل زندگیشو برام بگه اجازه نمیدم تعریف كنه چون نه تحمل شنیدن اون حرفها رو دارم نه میتونم بهش كمك كنم چون ممكنه یه وقت اشتباهى راهنمایی كنم . 
الهه مسافر نیكوتین :
 در مورد اختیار دادن به انسان صحبت شده که با قدرت اختیارى كه به انسان داده شده سر دوراهى قرار گرفت ، آدم و حوا سر اشتباهى كه كردن از خداوند عذر خواهى كردن و خداوند هم پذیرفت اما براى جبران اشتباهشون اونها رو به زمین‌فرستاد که جبران کنند . باحركت راه نمایان میشه مثل قانون ریاضیات میمونه ، اگر در این حركت كردن تفكر نباشه شما به نتیجه و جایى نمیرسید و براى ادامه مسیر باید اطلاعاتى رو جمع آورى كنى كه البته جزیئات مهم نیست . باید هدف و خواسته مان مشخص باشد و در موردش پافشارى و تلاش كنیم. در ادامه راه به چند راه بر میخوریم كه مجموعش همون ارزشها و ضد ارزشهاست كه از روى خردمندى و یا كم خردی میتوانیم یك مسیر را انتخاب نماییم .. آنهایی كه كم خرد هستند همانند آهویى كه وقتى كنار جاده ، سبزى میبینه سمت اون كشیده میشه و از جاده منحرف میشه .
 نسرین مسافر نیكوتین : 
همه ى ما حتما یه خساراتى به جامعه زدیم اینطورى نبوده كه فقط جامعه یا دولت داره خرابكارى میكنه و زیان میرسونه ، و حالا بیام یه آشغال كوچیك یا ته سیگار بندازم تو طبیعت بگم اتفاقى نمیافته! به این كارى نداشته باشیم بقیه چیكار میكنن ما اول باید از خودمان شروع كنیم . اگه حركت اول رو انجام ندیم راهى برامون باز و نمایان نخواهد شد.تهیه و تایپ گزارش : مسافر نیکوتین الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر نیکوتین الهه چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 08:13 ب.ظ
بسیار لژیون پور انرژی بود هر هفته ب اموخته هام توسط خانم جلالی و دوستانم اضافه میشه
رخساره هستم مسافر سیگار یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 10:06 ب.ظ
ممنونم از خانم جلالی بابت اموزشهای زیباتون و سپاس از خانم الهه
چهارشنبه 28 فروردین 1398 09:18 ب.ظ
خدا قوت عزیزان.ممنون بابت مطالب خوبتون❤️
همسفر زهره (از شعبه شمس) چهارشنبه 28 فروردین 1398 11:00 ق.ظ
با عرض سلام خدمت خانم جلالی و تمامی عزیزان.از مطالب شما آموزش گرفتم متشکرم.موفق باشید.
سمیه مسافر نیکوتین سه شنبه 27 فروردین 1398 07:28 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم جلالی عزیزوهمه خواهرای گل مطالب خیلی عالی بود
عذرا مسافر نیکوتین اهواز سه شنبه 27 فروردین 1398 11:29 ق.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان مشارکت مثل همیشه عالی و دوست داشتنی خیلی لطف کردید خیلی استفاده کردم بینهایتا سپاس با تشکر فراوان از گروه وبلاگ خدا قوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات