گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 03:29 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
وقتی نیرویی از کم ‌شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می شود.


مشارکت راهنمای محترم‌ سرکار خانم جلالی در خصوص دستورالجلسه وادی نهم‌ و تاثیر آن روی من :
وقتی نیرویی از کم ‌شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می شود.
وقتی انسان از بالا به طرف پایین ‌رانده شد، بر سر دو راهی قرار گرفت یکی راه تقوا و یکی راه فسق و فجور؛ فرامین خداوند می گویند: دزدی نکن، رشوه نخور، غیبت نکن، گمان بد مبر، نزول نخور، تجاوز نکن، پیمان‌شکن مشو، فساد نکن‌، سوال کننده را از خود مران، ظلم نکن، کم‌فروشی نکن، در امور دیگران‌ تجسس نکن‌، و دور خمر را خط بکش.
خداوند برای ما دو راهنما قرار داده یکی‌ پیامبر دورنی که همان وجدان و عقل است وراهنمای بیرونی، همان پیامبرانی که آمدند برجهان هستی برای راهنمایی ما انسان ها.
انسان ‌تنها موجودی است که ویژگی های خاصی دارد که اختیار و انتخاب دو ویژگی از آنها است .
نقطه تحمل را وقتی در جهت منفی می خواهیم بالا ببریم خیلی راحت است؛ مثلا امروز با مصرف یک قرص شروع می کنی و سال بعد به مصرف تعداد بالایی می رسی. حالا می خواهیم از ضد ارزش ها فاصله بگیریم و در مسیر الهی و تقوا قرار بگیریم، باید در نظر داشته باشیم که همه چیز با تمرین و تکرار اتفاق می افتد؛ یعنی کسی که  در دویدن نقطه تحملش ۵۰‌ متر است می تواند با مداومت و تمرین و در طی زمان نقطه تحمل را بالا ببرد.
همیشه در هستی ما با دو نیرو هستیم؛ خوب و بد، مثبت و منفی، زشت و زیبا، تاریکی و روشنایی که برای عبور از تاریکی ها و رسیدن به نور خیلی باید زحمت کشید و باید با مثلث دانایی حرکت‌ کنیم که در طول مسیر آموزش می گیریم و بعد تفکر و تجربه می کنیم؛ مثل مثال جزوه جهان‌بینی که شاگر آموزش می بیند و در زمانی فقط ناظر است و بعد خودش تجربه و تفکر می کند و اگر مشکلی داشت حل مشکل را از استاد یاد می گیرد، استاد کسی است که روشن کردن چراغ را به ما بیاموزد نه این که خودش همیشه برای ما چراغ را روشن کند یا این که راهنما به جای ما فکر کند، برای ما حل مشکل کند؛ راهنما چراغ راه است.
مشورت هست اما هرکسی باید یاد بگیرد که بارش را خودش به دوش بکشد نه این که منتظر باشد که کسی برای او مسائل را حل کند. و باید بدانیم‌ که هر چیزی که برای ما‌ پیش می‌آید لعنت خداوند نیست، بلکه می تواند رحمت الهی باشد و هر مسئله ای که برای ما اتفاق می افتد حکمتی دارد که شاید بعدا متوجه حکمت آن بشویم و مسیری است که ‌کمک ‌می کند به رشد دانایی و ارتقای ما و قرار است از آن ها آموزش بگیریم.
همه چیز به صورت بالقوه در ما هست ولی با آموزش ها یاد میگیریم چطور آن ها را بیرون بیاوریم و رشد بدهیم.
سوالات :
۱.ممکن است درباره شبکه ای بودن نیروهای منفی توضیح بدهید؟ 
من انسان حدودا ۸۰ سال زمان برای زندگی کردن دارم در این‌جهان، ‌که اگر بخواهم هر کدام‌ از ضدارزشی ها را تک تک اصلاح ‌کنم هزاران سال زمان می خواهد و همانطور که آموزش دیده ایم، نیروهای منفی و بازدارنده ساختارهای شبکه ای دارند و همه با هم حرکت می کنند و به همان صورت هم باید به صورت شبکه ای و با کمک آموزش ها آن ها را اصلاح کنیم. این که تو قضاوت نداشته باشی ولی دروغ بگویی، کینه نداشته باشی ولی خشم داشته باشی و ... امکان ‌پذیر نیست. هرکدام از ضد ارزش ها زیر مجموعه ای دارند؛ مثلا در قضاوت حتما حسادت و دروغ گویی و بزرگ‌نمایی ذهن، کینه، نفرت و در دروغ احساس تهدید و ترس و قدرت طلبی و همینطور در خشم، نفرت، ترس و منیت وجود دارد.
در سیستم‌کنگره اول ریشه آبیاری می شود، یعنی آموزش کنگره از ریشه شروع می شود و درونی می شود، به خاطر همین کاربردی می شود و می توانیم انسان های موفقی بشویم.
اگر ریشه درخت را شهر وجودی در نظر بگیریم، کنگره به ما آموزش می دهد که چطور یواش یواش مثل جوانه ها بیرون بیاوریم‌نیروها را .
با وجود کینه و نفرت نمی توانیم به وادی عشق و محبت برسی، اول باید نیروهای منفی را در درون خودت پیدا کنی و بعد شناخت پیدا کنی و رو ی آن ها کار کنی.
ما در‌ زندگی خود تحت دو نیرو هستیم؛ تفکرات که در زمان‌ حال است و تقدیرات که نامه پیشین اعمال ما است.
۲. من‌وقتی در جمع هایی قرار می گیرم که آنجا غیبت و قضاوت هست، حالم‌ خیلی خراب می شود، علت چیست؟
چون در اول راه هستی، اول راه آدم ‌در تضادهاست، یک جا حالت خوب است و جایی دیگر حالت بد می شود آنقدر بالا و پایین می شوی تا بتوانی خودت را بالانس کنی و به تعادل برسی،  کم کم‌ وقتی دیگران از توشخصیتی متفاوت نسبت به قبل ببینند متوجه می شوند که تو تغییر کردی و وقتی تو حضور داری به احترام تو غیبت نمی کنند، تحمل این‌شرایط الان سخت است چون‌هنوز شلنگ تو از دورن پر نشده که بخواهی چیزی را به بیرون انتقال بدهی .اول باید خودت پر شده باشی و باید در کنار آموزش ها صبور باشی؛ وقتی برای تو تغییر دیدگاه اتفاق بیافتد دیگر عیب دیگران‌ را نمی بینی و ایراد از کسی نمی گیری که اگر ایرادی گرفتی از کسی باید بدانی که خودت تغییر نکرده ای.
مشارکت ها:
سوگل مسافر نیکوتین: همه انسان‌ها، حیوانات و نباتات نقطه تحملی دارند؛ مثلا در  خم کردن چوب، چوب تا جایی توان و تحمل دارد و بعد می شکند،باید روی نقطه تحمل کار کنیم ‌که با تکرار و گذشت زمان اتفاق می افتد و باید به نقطه تحمل دیگران هم توجه کنیم که باعث به آشوب رسیدن آنان نشویم.
و صحبتی که درباره سیگار آقای مهندس فرمودند: ما مونو اکسید کربن را با اکسیژن وارد بدن می کنیم و همچنین گلبول های قرمز اکسیژن را می گیرند وقتی بدن می بیند اکسیژن وارد نمی شود، شروع می کند به گلبول قرمز ساختن و همین باعث می شود غلظت خون بالا برود و باعث سکته قلبی می شود.
سپیده مسافر نیکوتین: نقطه تحمل از کم‌ شروع می شود و ذره ذره به درجه بالایی می رسد، اگر این‌ جمله را قبل از کنگره می شنیدم‌ برایم‌ قابل درک‌نبود، اما وقتی به خودم‌ نگاهی می اندازم‌ که ‌چگونه با کمترین‌ ضد ارزش شروع کردم و به جه نقطه ای رسیدم‌ متوجه این مسئله می شوم‌ و برایم ‌قابل لمس است و میدانم که نباید انسان ها را وارد آستانه آشوب کنم که آن چهره بدشان را ببینم، چون هرانسانی دارای دو چهره است، خوب و بد 
الهه‌ مسافر نیکوتین: برای اینکه نقطه تحمل پیدا کنیم باید از یک سری از سد ها و رنج ها عبور کنیم، در این ‌مسیر یک سری اتفاقات می افتد که میخواهد ما را قوی تر کند و آموزش بدهد ما نباید این‌اتفاقات ‌را لعنت خداوند بدانیم، ممکن‌است رحمت الهی باشند.
اگر بخواهم‌بپ به عشق برسم باید نفرت را تجربه کنم و  ... ، و برای قوی شدن‌ حس ابتدا باید ظرفیت آن به وجود بیاید و گرنه انفجار حس اتفاق می افتد.
سمیه مسافر نیکوتین: وقتی شروع به کشیدن قلیان کردم خیال می کردم‌ هروقت که بخواهم می توانم آن را کنار بگذارم اما نتوانستم و من شدیدا وابسته شده بودم و نقطه تحمل من در این زمینه ذره ذره بالا رفته بود و به نقطه بالایی رسیده بود و من چون در جهت منفی حرکت می کردم نیاز به آموزش نداشتم اما برای حرکت در جهت مثبت نیاز به آموزش است.
شهلا مسافر نیکوتین: این وادی برای ما پیام دارد که باید دقت کنم ‌که در چه مسیری هستم باید عملکردهایم را بسنجم و روی خویشتن خویش خودم نگاهی بیاندازم و عیب و ایرادهایم را برطرف کنم، در حرکت درست نتیجه می گیرم.
برچسب‌ها: لژیون ویلیام وایت،

لینک های مرتبط: کنگره ۶۰،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 03:17 ب.ظ
بسیار عالی.ممنئن از همه دوستان و خانم جلالی عزیز
سمیه مسافر نیکوتین سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 01:27 ب.ظ
خدا قوت سپیده جان و خدا قوت و تشکر فراوان و بی انتها به خانم جلالی با اموزشهای کامل و خوبشون
سمیه مسافر نیکوتین دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 04:47 ب.ظ
سلام خدا قوت به همه عزیزان
مسافر نیکوتین الهه یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 09:05 ب.ظ
ممنون از آموزشها و زحمات سرکار خانم اعظم خداقوت ب سپیده جونم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic