گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 11:48 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله 

جناب مهندس فرمودند: تا احسان نکنیم و انفاق نکنیم به آن حال خوش نمی رسیم.

 

مشارکت راهنمای محترم سرکار خانم اعظم جلالی در خصوص دستورالجلسه در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من‌ چه کرده ام:
برای پایه های مالی چه کرده ایم؟ در کنگره یک مثلث داریم: نیروی متخصص، نیروی علمی و نیروی مالی.
چند سال پیش که حسابی برای زمین در کنگره قرار داده شد آن روزها من توانستم با آن شروع یک مقدار در حد بودجه خودم کمک کنم آن هم به دفعات، همیشه آرزو داشتم که بتوانم سهم بزرگی داشته باشم و به این معتقد هستم که کنگره امروز و فردا نیست، برای آینده هایی است که شاید من نباشم اما این کنگره است که باید بماند.همیشه از خدا خواسته ام که این توان را در من ایجاد کند که حتی سهم من اگر یک آجر در ساختمان کنگره باشد، همکاری داشته باشم؛ همیشه این خواست قوی را در خود داشته ام که من هم مثل آن همسفرهای عزیزی که در این مسیر گام برمی دارند باشم.آقای مهندس می فرمایند کنگره هم نیروی متخصص احتیاج دارد و هم باید از نظر مالی تامین باشد و هم از نظر علمی رشد کند، این سه ضلع مثلث را به خوبی در کنگره شاهد هستیم که پیش می رود، در هر شعبه ای که باز می شود، مرزبان و بقیه اعضا حقوق نمی گیرند، اما چه هزینه هایی میشود؟ 
آیا آن مسکن برای خود شعبه است یا اجاره ای است؟ برق، چای و... همه را در نظر بگیریم؛ هیچ کس به دیگری زور نگفته است که بخرید و بیاورید.
 ما این نیاز را داشتیم که به کنگره آمدیم یادمان نرود چقدر تخریب برای ما به وجود آمده بود و چه چیزهای از دست دادیم، یادمان نرود چقدر پول مصرف مواد شده، اگر نداریم که نداریم و خودمان هستیم و خدای خودمان، هیچ اشکالی ندارد؛ باید هرکس که دارد در حد توان خودش در این امر سهیم باشد.
جناب مهندس فرمودند: تا احسان نکنیم و انفاق نکنیم به آن حال خوش نمی رسیم.
ما اعضای یک خانواده هستیم و هیچ زور و اجباری نیست هرکس در حد توان خود باید باری از دوش کنگره بردارد نه اینکه بار بگذارد؛ در وادی ها محبت عام و خاص داریم محبت خاص مربوط به خانواده و فرزند میشود و محبت عام مربوط به همه انسان ها و هستی است باید این محبت عام را انجام دهیم، خیلی نیروهای قوی کنگره را هدایت میکند از خداوند بخواهیم عضو این نیروها باشیم این راه با این تفکر و نوع درمان باید حفظ شود و بماند.
مشارکت ها:
مسافر نیکوتین الهه:
دستور جلسه در مورد این است که برای استحکام پایه های مالی و علمی کنگره چه کرده ام؟ به دو موضوع در دستورالجلسه اشاره کرده؛ مسائل مالی و علمی، در مورد مسائل علمی؛ کنگره برای تک تک ما است و فقط برای جناب مهندس که بنیان کنگره هستند نیست و تک تک ما در سازندگی نقش مهم و اساسی داریم، مثلا در قسمت OT، هزاران نفر در این قسمت به رایگان خدمت میکنند، چرا؟ چون بر این باور هستند زمانی که مصرف کننده بودند به کنگره آمدند و به رایگان به درمان رسیدند و این یک نوع عشق بلاعوض است که چون دینی به گردن ما است می رویم به صورت رایگان خدمت می کنیم و می گویند دیگران کاشتند و ما خوردیم ما می کاریم که دیگران بخورند.ولی اکثر انسان هایی که بیرون کنگره هستند و آموزش ندیده اند اینگونه هستند که دیگران کاشتند ما بخوریم و باز دیگران بکارند و ما بخوریم و این دید غلطی است، در مورد پایه های مالی هم از ابتدا که کنگره شکل گرفت جناب مهندس بر این باور بودند که باید روی پای خود باشند.دولت سالیانه ۵ الی۱۰ میلیون کمک میکند این هزینه ای که ما دریافت می کنیم به خاطر این است که یک رابطه دوستی بین کنگره و دولت مردان باشد وگرنه کنگره نیازی به این پول ها ندارد، پولدارترین افراد همین افراد در کنگره هستند پول هایی که در کنگره به دست می آید باید از راه شرعی و صراط مستقیم باشد.
مسافر نیکوتین سارا: 
این دستورالجلسه من را به این فکر می اندازد که برای این مکان و این پایه ها چه کرده ام؟ روز اول که وارد شدم سومین CD بود که گوش کردم و فهمیدم که باید هم از نظر مالی و هم علمی به حفظ این بنا کمک کرد، از نظر مالی سایر انجیوها در پارک و منزل های همدیگر جلسات را برگزار می کنند چون مکانی ندارند اما کنگره تنها انجیویی است که به هیچ نهاد و فردی وابسته نیست و خودش را تامین میکند و این از طریق خود اعضا است‌.خیلی خوب است که کنگره را از نظر مالی حمایت کنیم فرقی نمی کند که از طریق سبد، چه لژیون مالی و... در قدیم موضوع علم بهتر است یا ثروت بوده و از نظر من هر دو مکمل هم هستند و یکدیگر را نقض نمی کنند.از نظر علمی باید دانشی که کنگره به ما می دهد را به خوبی فرا گیریم و چه بیرون کنگره و چه در درون  کنگره عملی سازیم تا به آن حال خوش برسیم و قطره ای از این اقیانوس باشیم.
صحبت های سرکار خانم جلالی در مورد مثلث دانایی: 
مثلث دانایی آموزش، تجربه و تفکر است. یک فرد دانا اول آموزش میگیرد بعد تجربه می کند و بعد روی آن تفکر می کند که اگر اشکالی داشت رفع اشکال  کند، استاد امین می فرمایند: همه این مثلث دانایی را دوست دارند که به آن برسند اما پشت آن نیروهای منفی و بازدارنده است؛ مثال این نیروها به گونه ای است که اگر ما یک ماشین را درنظر بگیریم که در جاده حرکت میکند یک باد شدیدی از جلو می آید این باد همان نیروهای منفی است؛ فرد می تواند به باد توجه نکند و برود بعد مسافتی که رفت به بیرون پرتاب می شود، در این زمان این نیرو منفی تخریبی میشود چون راننده بدون تفکر جلو رفته، زمانی که فکر کند و آن فکر عملی شود و از خطر بگذرد تبدیل به نیروی مکمل می شود.
تفکر یک نیرو و فکری است، یک مکثی است روی هرچیزی.
آدم ها دو دسته هستند: دسته اول  آدم هایی که بدون تفکر کار انجام می دهند و بعد پشیمان می شوند و دسته دوم آدم هایی که تفکر می کنند و بعد حرکت می کنند.این افراد مسیر خود را به سلامت طی می کنند؛ ذره ذره باید روی خود کار کنیم؛ زمان مناسب، کلام مناسب، مکان مناسب تا بتوانیم به دانایی برسیم و دانایی یعنی همان حال خوشی که درون ما ایجاد می شود.
تهیه گزارش: سارا مسافر نیکوتین
برچسب‌ها: کنگره ۶۰،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا سه شنبه 1 مرداد 1398 11:20 ق.ظ
ممنون خانم اعظم در مورد دانایی صحبت فرمودید، بسیار استفاده بردم. ابا تشکر از خانم سارا و خانم الهه در مورد پایه مالی و علمی صحبت کردید. سپاس
الهه مسافر نیکوتین یکشنبه 12 خرداد 1398 08:16 ب.ظ
بسیار لژیون آموزنده و سرشار از انرژی خسته نباشید و خداقوت ب خانم جلالی و خانم سارای عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic