گفت و گو با عذرا مسافر نیکوتین
پنجشنبه 4 مهر 1398 ساعت 04:33 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

در کنگره ۶۰ حتی اگر فاصله دور باشد دل های اعضا به هم نزدیک است.

 

 ۱. در خدمت خانم عذرا کمک راهنمای لژیون ویلیام وایت هستیم که ایشان پیمان وادی هشتم را بستند و نشان را از دستان مبارک آقای مهندس دریافت کردند، لطفا به رسم ادب و احترام کنگره ۶۰ خود را معرفی کنید؟
با سلام و احترام عذرا هستم یک همسفر مسافر سیگار، با۶ سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام شدم، ۱۰ ماه سفر کردم با روش DST داروی درمان نیکوتین خوراکی، به راهنمایی سرکار خانم جلالی و اکنون ۲سال و یک ماه آزاد و رها هستم، ورزش شنا و پیاده روی.
۲.نحوه آشنایی خود را با کنگره ۶۰ و لژیون ویلیام بیان کنید؟
آشنایی با کنگره از طریق یکی از دوستان پسرم بود که ایشان ما را با کنگره ۶۰ آشنا کردند به عنوان همسفر وارد کنگره ۶۰ شدم و بعد از یک سال متوجه شدم غیر از مواد مخدر سیگار هم در کنگره درمان می شود و چون در اهواز لژیون سیگار برای خانم ها نبود حضوری خدمت جناب مهندس رفتم و ایشان اجازه سفر سیگار به من دادند و خانم جلالی را به من معرفی کردند.
۳.از نظر شما درمان سیگار در کنگره کار سختی است و آیا همسفری که دچار اعتیاد سیگار و قلیان است می تواند به راحتی درمان شود؟
درمان سیگار و قلیان در کنگره برای همسفرها اگر خواسته قوی باشد سخت نیست اما دشواری های خاص خودش را دارد مخصوصا اگر راهنما و شهر دور باشد و مسافر نتواند در لژیون ویلیام حضور داشته باشد.اما با وجود درمانی که جناب مهندس برای سیگار یافتند این راه باوجود خواسته قوی سهل تر می شود.
۴.از اوایل سفر خود بگویید و اینکه راه شما دور بود، سفر چگونه گذشت؟
 من تا دو ماه که سفر می کردم اجازه اعلام سفر نداشتم و بعد از دو ماه اسیستنت و خانم جلالی گفتند می توانم اعلام سفر کنم زمانی که دستم را بالا بردم برای اعلام سفر قلب من تندتند می تپید، بعد از آن روز که اعلام سفر کردم خیلی از نگاه ها نسبت به من عوض شد ولی من تصمیم خودم را گرفته بودم و از خدا میخواستم در این راه من را تنها نگذارد و کمکم کند سی دی های کنگره قلب کنگره بودند و مخصوصا سی دی های استاد امین به من کمک کرد.
 ۵.در اول سفر خود با توجه به اینکه تماس تلفنی بود با چه سخنی و یا حسی جذب لژیون ویلیام شدید و ماندگار شدید؟
با توجه به اینکه من در اهواز بودم ولی هر زمانی که با مشکلی برخورد می کردم با خانم جلالی صحبت می کردم و ایشان با صبر و حوصله من را راهنمایی می کردند که چگونه با مشکلم برخورد کنم، با خانم جلالی حس خوبی برقرار کردم و انرژی دریافت می کردم و همین انرژی و حس باعث شد که در لژیون ماندگار شوم، من حتی این حس را از طریق تماس دریافت می کردم و همواره حضورشان را در کنار خودم حس میکردم. واقعا در کنگره دل ها بسیار نزدیک است حتی اگر افراد دور باشند. ۶.آموزش های خانم جلالی تا چه اندازه به شما برای رسیدن به خواسته درونتان کمک کرد؟
این آموزش های کنگره و خانم جلالی بود که کمک های بزرگی به من کرد، سی دی هایی که به من معرفی می کردند مربوط به سیگار و نیکوتین بود، من در اواخر سفرم بودم که مقداری بهم ریخته بودم خانم جلالی عزیز با من صحبت کردند و متوجه حال خرابی من شدند وقتی علت را جویا شدند گفتم که از مسافرم گله دارم، و ایشان گفتند مسافر را رها کن او خودش راهنما دارد، به فکر خودت باش و باید بدانی که سفر می کنی به خودت افتخار کن دقیقا این جمله را دو بار گفتند این برای کمتر کسی اتفاق می افتد که هم همسفر باشد و هم مسافر؛ از آن روز من این حرف را بارها تکرار کردم و خانم جلالی عزیز درس بزرگی در آن زمان به من دادند که همین باعث انگیزه من شد و باعث شد حاشیه ها را کنار بگذارم و فقط و فقط به خودم و درونم بپردازم.
 ۷.از نظر شما راهنما نزدیک یا دور باشد چه تفاوت هایی در درمان ایجاد می شود؟
از نظر من راهنما اگر نزدیک باشد انتقال حس خیلی بهتر و زیباتر صورت می گیرد و راهنما متوجه روحیه و تغییر حالت رهجو می شود و حتی اگر نیاز باشد از نظر فکری به رهجو کمک می کند اگر بخواهم مثال ذهنی بزنم زمانی که یک منقل روشن است همه زغال ها روشن هستند و یک زغال یک گوشه است همه زغال های دیگر روشن هستند و از گرما و انرژی هم در کنار هم استفاده می کنند مثل همان لژیونی که همه در کنار هم هستند و از گرما وجودی هم استفاده می کنند اما آن زغال جدا همان فردی است که در لژیون نبوده و از گرما آنها بی بهره است چون جدا مانده است.
 ۸.خدا را شکر که در اهواز لژیون زدید این لژیون چه کمک هایی در آموزش شما داشت؟
من یک سال کمک راهنمای اهواز بودم و هر هفته اعلام لژیون می کردم خدا را شکر انگار در شعبه اهواز کسی سیگار و قلیانی نبود و من با اجازه خانم جلالی و خانم آنی کمان دار به شعبه الوند آبادان رفتم و در آنجا لژیون زدم، دو رهجو سیگار داشت و برای خدمت لژیون را به شعبه الوند آبادان بردم که خدا رو شکر این هفته شاهد رهایی یکی از رهجویانم بودم و ماه بعد هم رهجو دومم رها می شود.
۹.در این جمعه که گذشت پیمان وادی ۸ را بستید آیا پیمان مسئولیت سنگینی نیست؟
یکی از آرزو هایم بستن پیمان وادی ۸ بود چون بعد از ۶ سال حضور در کنگره و آموزش های کنگره دیگر آن عذرای ۶ سال پیش نبودم و دلم میخواست پیمان وادی ۸ را ببندم که اگر ذره ای ضد ارزشی باقی مانده است آن را با بستن پیمان از بین ببرم. ۱۰.نظرتان را در مورد کلماتی که می پرسم بیان کنید؟
 اعتیاد: غماگین قصه تلخی که از یادش گریزانم. رهایی: هرکجا خندیدی هرکجا خنداندی همان جا رهایی است. 
درمان: اشتباهاتم را دوست دارم آنها حباب شیشه ای غرورم را شکستند، آنها گران بها ترین تجربه های زندگیم بودند چرا که برای درمانشان هزینه های گزافی پرداخت کردم.
 تولد: روز نو و روزی نو از زمان تولد سیگارم تا کنون ذکر هر روز من بوده مرا عهدی ست با جانان که تا جان در بدن دارم هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم.
 رهجو: نعمت و برکت در کنگره برای تمام رهجو ها نسخه یکسان نمی پیچند چون همه رهجو ها یکسان نیستند.
جناب مهندس: آنان که جناب مهندس را خدا می بینند کفرش به کنار عجب خدایی دارند. خانم جلالی: چه برکتی دارد دوست داشتن شما خانم جلالی عزیز.
 ودر آخر ... در آخر به امید توفیق روز افزون برای اعضا کنگره ۶۰ امیدوارم همان طور که جناب مهندس آرزو دارند کنگره ۶۰ جهانی شود. از سارای عزیز خیلی ممنونم بابت تهیه این مصاحبه و از زحمات خانم جلالی عزیز بسیار سپاس گذارم.

تهیه گزارش: سارا مسافر نیکوتین 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان دوشنبه 8 مهر 1398 11:48 ق.ظ
خیلی مصاحبه لذت بخش و عالب بود ممندن از خانم عذرا و خانم سپیده برای شما ارزوی سلامتی و موفقیت دارم
شهلا یکشنبه 7 مهر 1398 11:32 ب.ظ
خانم عذرای عزیز پرسش و پاسخ ها بسیار عالی ، با تشکر از شما . از خانم اعظم جلالی تشکر می کنم با رهجو های
خوبشان. موفق باشید.
سمیه مسافرنیکوتین از رودهن پنجشنبه 4 مهر 1398 09:14 ب.ظ
خانم عذا ان شا الله همیشه موفق باشید از مصاحبه شما استفاده کردیم
مسافر نیکوتین الهه پنجشنبه 4 مهر 1398 04:55 ب.ظ
لذت بوردم بسیار عالی و اموزنده تشکر فراوان از خانم سارا عزیزم خانم سپیده عزیزم و خانم جلالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic