اولین‌گارگاه لژیون‌مجازی، ترس بازدارنده و ترس نگهدارنده
دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 08:37 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )

در اولین کارگاه آموزشی مجازی لژیون ویلیام وایت همسفران، همسفر جلالی بیان کردند: این سفر، سفری است از ظلمت به نور از نادانی به دانایی از ترس به شجاعت از کفر به ایمان و از قهر به مهر و ...

سرکار خانم جلالی: امروز لازم دیدم با این مسئله پیش‌آمده در جامعه درباره ترس هایمان صحبت کنیم، این روزها خیلی یاد نوشتارهایی که در جلسات خوانده می‌شود می‌افتم که این سفر، سفری است از ظلمت به نور از نادانی به دانایی از ترس به شجاعت از کفر به ایمان از قهر به مهر ... اوایل شیوع این ویروس برای خانواده‌ام می‌ترسیدم که بیرون از خانه هستند به خودم یادآوری کردم که من از نوشتن سی‌دی‌ها و آموزش‌ها چه چیزی یاد گرفته‌ام و دنبال حل مسئله در ذهنم بودم که به موضوع مهم ایمان رسیدم اینکه در دعای کنگره می گوییم که ما از نقطه‌ای انشعاب پیداکرده‌ایم و دوباره به آن برمی‌گردیم آن نقطه می‌تواند بارگاه الهی و قدرت مطلق باشد و باید برگردیم به پیشگاه خداوند و باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و بدانیم که خیلی چیزها دیگر در حیطه قدرت و اختیارات من نیست این‌ها را به خودم یادآوری کردم و به یک آرامش عمیق رسیدم، در مورد آموزش‌ها که جناب مهندس می‌فرمایند ما از نفس اماره به سمت نفس لوامه یا سرزنش کننده سفر می‌کنیم و در اواسط ورود به نفس لوامه ایمان شروع می‌شود در این مرحله وجدان بیدار می‌شود و یادآوری می‌کند که بهترین تکیه‌گاه خداوند است و به این نتیجه رسیدم که من باید اصول و راهکارهای بهداشتی را رعایت کنم ولی مابقی را به قدرت مطلق بسپارم که بهترین نقطه ایمنی برای ما اتصال به خداوند است. بر طبق آموزش‌های کنگره ترس یک واکنش طبیعی است که اگر در مواقعی ترس نباشد من بهداشت فردی و دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنم. هستی مجموعه‌ای از اضداد است و در این ماجرا ترس بازدارنده از من محافظت می‌کند که این‌یک ترس خوب است.

مشارکت‌ها:

مسافر نیکوتین سارا: من هم در اوایل این شرایط پیش‌آمده خیلی ترس داشتم و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم روزی ترس بر من غلبه کند و شروع کردم به کار کردن روی خود ترس و به‌مرور سی دی ترس استاد امین را گوش کردم و به‌جای ترس مسائل مثبت را در ذهنم جایگزین کردم و مدام به خودم یادآوری کردم که اگر اینجا هم آلوده باشد تو مبتلا نمی‌شوی و در را روی ترس بستم، ترس دو نوع است یکی ترس بازدارنده که تخریبی است و یکی ترس محافظتی که ما باید از جانمان مراقبت کنیم، ترس در صور پنهان اتفاق می‌افتد و وقتی حس انسان نسبت به چیزی قوی شده باشد ترس پیش می‌آید که مشخصه‌اش بودن نفرت و خشم در وجودمان است خشم در مورد ویروس یا از دست دادن عزیزانمان باعث ایجاد ترس می‌شود.

مسافر نیکوتین الهام: راجع به ترس این مطلب به ذهنم رسید که نباید بترسم بلکه باید روی جهان ذهنی‌ام کارکنم والان خدارا شکر ترسی ندارم.


مسافر نیکوتین سمیه: من در این مدت بیشتر روی تفکر کردن که در وادی اول مطرح‌شده تمرکز کردم و توانستم افکار منفی و بازدارنده‌ای که به سراغم می‌آمد را کنترل و انرژی‌های خوب را جایگزین کنم.

مسافر نیکوتین اکرم: با دلگرمی‌ها و راهکارهایی که جناب مهندس مثل همیشه در مورد چگونگی برخورد با این بحران داده‌اند به این نتیجه رسیدم که در کنار رعایت کردن بهداشت فردی و راهکارهای گفته‌شده به شکلی این بحران من را به خودم شناساند حس نوع‌دوستی و وطن‌پرستی که من بدانم اگر دقت نکنم از من به دیگران و از دیگران به من منتقل می‌شود از این به بعد بیشتر مراقب بهداشت فردی و رعایت حقوق دیگران باشم. اگر ما نسبت به هم رحم داشته باشیم و آن‌ها را مثل خودمان دوست داشته باشیم مطمئناً موفق‌تر خواهیم بود ‌در مورد ترس به این نتیجه رسیدم که باید ماهیت و جنس ترس را بشناسم آن‌وقت راهکارهای مقابله را یاد خواهم گرفت... اصولاً ترس از ناشناخته‌ها به وجود می‌آید وقتی من درباره مسئله‌ای آگاهی و دانایی پیدا کنم مثل‌اینکه اگر ایمنی بدنم را در کنار داشتن افکار مثبت بالا ببرم حتماً ترسم کمتر می‌شود و باور داشته باشم که من قادر به تغییر تقدیراتم نیستم فقط باید در مسیر آن حرکت صحیح داشته باشم و با کمک آموزش‌ها رشد کنم تا بتوانم بر ترسم غلبه کنم.

مسافر نیکوتین ناهید: در مور ترس باید بگویم که یکی از عواملی است که جلوی تصمیم‌گیری و تفکر و فعالیت انسان را می‌گیرد باید خونسرد باشیم و به سیاه نمایی‌های اطرافمان اهمیت ندهیم چون اگر خیلی نگران باشیم احتمال دارد آن مسئله برایمان اتفاق بیفتد، باور اینکه هر اتفاقی که می‌افتد قطعاً نفع من در آن است می‌تواند پذیرش آن موقعیت را برای من آسان‌تر کند شاید گره‌ای داشته‌ام که می‌خواهد باز شود من عاشق خدمت در کنگره هستم وابستگی شدید پیداکرده‌ام ولی طبق آموزش‌ها یاد گرفتم که کنگره بخشی از زندگی ماست والان این دور شدن که پیش‌آمده به من آموخت که شاید این وابستگی از پیشرفت من جلوگیری می‌کرده و من متوجه نبودم.


مسافر نیکوتین سمیه: ترس باعث می‌شود هر بار منفی را به سمت خودمان بکشیم و آن اتفاق بد و ناخوش آیند برایمان پیش بیاید باید بدون استرس و ترس هوشمندانه به اتفاقات نگاه کنیم و با رعایت کردن اصول بهداشتی ترس و هراس به خودمان وارد نکنیم.

مسافر نیکوتین سمیرا: من به‌جای ترسیدن با تغذیه مناسب خودم و خانواده‌ام را تقویت کردم و دقت کردم به بچه‌هایم ترس وارد نکنم و در آرامش کامل با کمک دستورالعمل‌های راهنمایم و آموزش‌ها به زندگی و سفرم ادامه بدهم.

مسافر نیکوتین نسرین: در اوایل از شرایط پیش‌آمده ترسیدم ولی به خودم گفتم که باید آموزش‌ها را عملی کنم و شروع کردم به شکرگزاری و یادآوری نعمت‌هایی که در روزمرگی برایم عادی شده بود متوجه شدم که بدن من هوشمند است و هر چه بگویم و یا فکر کنم برایم اتفاق می‌افتد پس ایمانم را به قدرت مطلق بیشتر کردم و بودن خداوند را در کنارم حس کردم و طبق سی دی امواج بازدارنده متوجه شدم که بخشی از ترس برای حفظ جان ما طبیعی و لازم است ولی اگر زیادتر از حد معمول بشود غیرقابل‌کنترل و مخرب خواهد بود.

مسافر نیکوتین الهام: ترس های انسان درواقع درس‌های او است ترس همیشه هم بد نیست زیرا در بعضی موارد باعث نجات و سلامت انسان می‌شود، این‌که ترس به‌اندازه باعث می‌شود بیشتر مراقب سلامتی خودم و خانواده‌ام باشم و نسبت به ماهیت این ویروس اگر آگاهی بیشتری داشته باشم ترس من کمتر خواهد شد.

در ادامه به سؤالات جهان‌بینی توسط استاد بزرگوار خانم جلالی پاسخ داده شد

 سوال مسافر نیکوتین سمیه از رودهن: لطف کنید در مورد چگونگی بالا بردن کیفت و کمیتی که استاد امین در سی دی بازدارنده ذهن صحبت کرده‌اند بیشتر توضیح دهید؟

پاسخ: استخر آب تمثیلی از شهر وجودی ما است، انرژی‌ها و حس‌های ما به استخر آب تشبیه شده که هم باید ازنظر کیفی و هم کمیتی مقدارش بالا باشد هر چیزی که قابل‌اندازه‌گیری باشد و مقدار را تعیین کند می‌شود کمیت مثلاً آب استخر مقدارش و حجمش کم است ولی کیفیت آن یا خوب است یا بد یعنی آن مسئله‌ای که برایش تعریف داریم و در موردش صحبت می‌کنیم مثل نیم کیلو نخود می‌شود کمیت و نخود خوب و درشت این می‌شود کیفیت نخود، آبی که در استخر وجودی و شهر ماست می‌تواند لجن باشد و پر از آشغال (تمثیل از افکار و انرژی‌های بد و منفی) یا یک آب زلال که حتی ته استخر قابل‌دیدن باشد یعنی هم خودمان درونمان را خوب و واضح ببینیم و هم دیگران.

 سوال مسافر نیکوتین الهه: در طول درمان نقطه تحمل من بالاتر رفته ولی هنوز نمی‌توانم خشمم را به‌موقع و راحت کنترل کنم و دلم می‌خواهد در لحظه واکنش نشان بدهم و این باعث آزار خودم و اطرافیانم می‌شود؟

پاسخ: باید ظرفیت هر مطلب یا هر چیزی در شهر وجودی من ایجاد شود در آموزش‌ها گفته‌شده که اول باید ظرف وجودی‌مان را صیقل بدهیم و پاک‌کنیم تا بتوانیم با آموزش‌های کنگره آن را پرکنیم چون دنیای درون ما و صور پنهانمان جنسش از ماده نیست و هرکسی از درونیات خودش بهتر از هرکسی مطلع است ما باید آماده پذیرش همه‌چیز باشیم و لازم نیست که نسبت به مسئله یا چیزی واکنش نشان بدهیم باید صبر کنیم، وقتی در جا واکنش نشان می‌دهید مطمئناً از تعادل و حوزه اختیارات عقل خارج می‌شوید در هر رابطه‌ای مادرم فرزندی، زن‌وشوهری سرلوحه تمام آموزش‌ها در کنگره این است که از من قبلی‌ام جدا بشوم وقتی از یک نقطه انشعاب یافتیم آگاهی نداشتیم و حالا که می‌خواهیم برگردیم باید پر از علم و آگاهی باشیم بهترین علمی که ما در کنگره می‌آموزیم مهارت‌های زندگی است که اگر کاربردی شود، می‌شود آگاهی و دانش برای من، ما در سیستم چرا نداریم به‌طور مثال وقتی انسان در یک موقعیتی است و در حالت عصبانیت قرار می‌گیرد لازم نیست همان موقع پاسخ بدهد می‌توانید به بعد موکول کنید چون زمان ‌که‌ می‌گذرد، خشم با موج سهمگینش رد شده و مطمئناً مرحله بعدی آگاهی است؛ هرکدام از ما استادی هستیم برای درون خودمان خیلی وقت‌ها غرور، منیت و تکبر باعث می‌شود درون خودمان رو نبینیم. سی دی کبر، منیت و کبر را گوش دهید. این بعداً گفتن یعنی آگاهی زیرا باگذشت زمان شدت عصبانیت فروکش می‌کند و خشم رد می‌شود در این زمان تفکر و اندیشه به میان می‌آید و این به خود رسیدن‌ها بسیار لذت‌بخش است.


سوال مسافر نیکوتین سارا: در سی دی تحویل گرفتن فرماندهی جناب مهندس فرمودند مراقب باشید پلیس‌هایی که برای حفاظت از شهر وجودی‌تان گذاشته‌اید خودشان دزد نباشند این را از کجا و چطوری متوجه بشویم؟

 پاسخ: من یاد مراتب دانایی و دانایی مؤثر افتادم، اولین مثلث کنگره شناخت، معرفت و عمل سالم یا عدالت است تمام مثلث‌های کنگره متساوی‌الاضلاع هستند مثلاً اگر پشت تجربه من تفکر نباشد فایده‌ای‌ ندارد (سه ضلع مثلث دانایی؛ آموزش، تفکر و تجربه) اگر هرکدام از ضلع‌ها بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باشد فایده‌ای ندارد...جناب مهندس می‌فرمایند باید نیروهای خود را بشناسید نیروهای پلیس و مهاجم‌ها و دزدهای درونی‌ات را بشناسی، اینکه سهم من از جهان هستی که پر از دانایی و آگاهی است چقدر است، وقتی به دانایی مؤثر می‌رسیم نشانه‌اش می‌شود شناخت خواسته‌ها چه معقول و چه غیرمعقول و اینکه نیروهای منفی می‌خواهند شما را از رشد دانایی‌تان بازدارند وقتی به بصیرت برسی می‌توانی نیروهای درونی‌ات را بشناسی و با کمک دانایی مؤثر انرژی‌های بالقوه‌ات را به بالفعل دربیاوری.


سوال مسافر نیکوتین سارا: مشکل من هم خشم غیرقابل‌کنترل است، برای کنترل آن چه راه‌کاری پیشنهاد می‌دهید؟

پاسخ: ما همیشه خلق‌وخو و انرژی‌مان یکسان نیست و نباید خودمان را سرزنش کنیم بلکه باید تفکر کنیم تا رشد خود را ارتقاء بدهیم، آن مثال استاد امین در مورد ماشین در جاده را یادتان می‌آید ماشین در حال حرکت است و باد شدید از مقابل می‌وزد که همان نیروهای منفی هستند شخص در این زمان دو کار می‌تواند انجام بدهد یا سریع رد شود و به راهش ادامه بدهد که در این صورت نیروهای منفی به نیروهای تخریبی تبدیل می‌شوند و یا می‌تواند در گوشه‌ای بایستد و تفکر کند و یا آرام تر حرکت کند که آن نیروهای منفی و تخریبی به نیروهای مکمل تبدیل شوند و از مقابل خشم باید فرار کرد و آن را به بعد موکول کنید.

تهیه و تنظیم: خانم اکرم مسافر نیکوتینمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
سارا اراک چهارشنبه 14 اسفند 1398 04:46 ب.ظ
سلام و خدا قوت به همه عزیزان وبلاگ ممنونم خانم جلالی عزیز خیلی برای من جلسه مجازی پربار بود از صحبت های تک تک عزیزان استفاده کردم.خدا قوت خانم اکرم عزیزم
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان چهارشنبه 14 اسفند 1398 03:14 ب.ظ
خداقوت به خانم اکرم عزیز و خداقوت به خانم جلالی امیدوارم همگی سلامت و شاد باشید
مسافر سیگار الهه سه شنبه 13 اسفند 1398 11:50 ب.ظ
دوره دبیری بسیار برای من آموزنده و لذت بخش و پور از خیر و برکت بود ثمره آن تشکیل لژیونم بود امیدوارم برای شما نیز اینچنین باشد خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات