برداشت‌های ما باهم متفاوت است و گنج ما آن چیزی است که برداشت می‌کنیم
سه شنبه 20 اسفند 1398 ساعت 11:17 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
رمز و راز مهم هست ولی برداشت هم به‌ نوبه خودش مهم است و هر چه برداشت می‌کنیم باید همراه با تلاشی باشد که ما را به اصل حقیقت برساند.

وادی هفتم و تأثیر آن روی من به استادی سرکار خانم اعظم جلالی:

دستور جلسه امروز دو قسمت است یکی در مورد وادی هفتم و دیگری مروری بر سی دی امواج بازدارنده ذهن استاد امین است، رمز و راز کشف حقیقت، در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم، رمز پیدا کردن راه و مسیر حرکت هست و راز آنچه برداشت می‌کنیم و حقیقت همان اصل موضوع و آن چیزی که ما می‌خواهیم به آن برسیم. برداشت‌های ما باهم متفاوت است و گنج ما آن چیزی است که برداشت می‌کنیم، آقای مهندس رمز را در مسیر پیدا کردن و راز آن حل صورت‌مسئله اعتیاد بود که به جهان معرفی کردند، راز و رمز مهم هست ولی برداشت هم به‌نوبه خودش مهم است و هر چه برداشت می‌کنیم باید همراه با تلاشی باشد که ما را به اصل حقیقت برساند در این رسیدن به اصل حقیقت، آموزش‌های جناب مهندس و استاد امین ما را متوجه نکته‌ای می‌کند که ما انسان‌ها دودسته هستیم دسته اول، انسان‌هایی که اول حرف می‌زنند و بعد فکر می‌کنند و برای حل مسئله دنبال راه‌حل می‌گردند که به آن‌ها کم‌خردان می‌گویند و دسته دوم؛ خردمندان که اول فکر می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند و یا حرفی را می‌زنند، به‌نوعی سخن گفتن تعیین مسیر می‌کند ما باید بدانیم کدام راه درست و کدام راه نادرست است یکی از راه‌های تشخیص این است که ببینیم افرادی که قبل از ما این مسیر را رفته‌اند چگونه در مسیر بودند و آیا در مسیر صراط مستقیم بوده‌اند و آیا به مقصد به‌سلامت رسیده‌اند یا خیر، در این وادی متذکر می‌شود که ما شش وادی قبل را طی کرده‌ایم چهار وادی اول روی تفکر تمرکز دارد و در وادی پنجم چگونگی به عمل درآوردن تفکرات را آموزش می‌دهد و در وادی ششم رسیدن به فرماندهی عقل و در این وادی می‌گوید که با استفاده از نیروی عقلمان باید بعضی از مجهولات را کشف کنیم تا راه درست برایمان نمایان شود.

مشارکت‌ها:

مسافر نیکوتین سارا: وادی هفتم این نوید را به من می‌دهد که من خودم را پیدا کنم و این رمز من درون یافتن راهم است یعنی، اگر من راهم را پیدا کنم روز آن را پیدا خواهم کرد و می‌توانم آن را کشف کنم. آقای مهندس همان روش دی اس تی که برای درمان اعتیاد به مواد مخدر است را کشف کردند و همان روش را برای درمان اعتیاد به سیگار استفاده کردند و توانستند روش درمان اعتیاد به سیگار را کشف کنند و نه‌تنها اعتیادمان درمان شد بلکه به تعادل و هم آرامش دست پیداکرده‌ایم و در این راه صراط مستقیم خیلی چیزهای دیگر را کشف می‌کنیم و به یک سری حقایق پی می‌بریم، من درروش دی اس تی و درمان اعتیاد به نیکوتین توانستم گره‌های ساختارهای صور پنهان و صور آشکار خود را پیدا کنم و در طی زمان آن را از بین ببرم و آن‌ها را شناسایی کنم، یاد گرفتم که باید قوی باشم و استقامت داشته باشم تا بتوانم موانع را از جلوی راه خودم بردارم ما باید الویت اول را بگذاریم روی درک کردن حقیقت و بعد مسیر و طی کردن آن و بعد رسیدن به تزکیه و پالایش.

مسافر نیکوتین الهه: حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم جناب مهندس می‌فرمایند: هر چیزی یک رمز و یک راز دارد تا رمز آن پیدا نشود راز آن نیز مخفی می‌ماند، مثل متد و روش دی اس تی که آقای مهندس رمز درمان مواد مخدر و سیگار را پیداکرده‌اند درصورتی‌که جهان در درمان اعتیاد مانده بود و آن را نمی‌توانست پیدا کند.

 مسافر نیکوتین سپیده: من روز چهارشنبه که صحبت‌های آقای مهندس را گوش‌ کردم آقای مهندس فرموده‌اند: اولین نکته مهم این است که رمز یک‌چیزی را پیدا کنیم و آن را کشف کنیم برای مثال همان گاوصندوقی که اول باید رمز آ ن را پیدا کنیم و آن را بازکنیم تا بفهمیم داخل آنچه چیزی نهفته است و آن چیز راز آن صندوق محسوب می‌شود، برداشت من از صحبت‌های آقای مهندس این است که لازم نیست یک مسئله بزرگ مانند کشف کردن راه و روش درمان اعتیاد و روش دی اس تی که آقای مهندس آن را کشف کردند و ما از خودمان این توقع را نداشته باشیم که به آن درجه آگاهی ایشان برسیم اما می‌توانیم از چیزهای کوچک شروع کنیم و بتوانیم رمز آن‌ها را در زندگی پیدا کنیم و بتوانیم به راز آن پی ببریم و آن‌ها را کشف کنیم.

مسافر نیکوتین اکرم: در این وادی اول باید راه و مسیر خودمان را پیدا کنیم و ببینیم خودمان چه راه و مسیری را طی می‌کنیم و باید با آموزش‌ها و تفکر کردن روی راه و روی چگونگی راه و چگونگی استفاده از آموزش‌ها که طریق کنیم به آن تا رازی که می‌خواهیم به آن برسیم و وقتی‌که به آن رسیدیم مطمئناً راز آن برایمان آشکار می‌شود و نباید ما خودمان تجربه‌گر باشیم و باید از تجربه‌های دیگران هم استفاده کنیم و ببینیم راه‌هایی که دیگران استفاده کرده‌اند کدامشان به آنچه ما می‌خواهیم نزدیک‌تر است و وقتی راه را پیداکرده‌ایم باید به نقطه‌ای توجه کنیم که آیا در طول مسیر حرکتشان راه و روش درستی را استفاده کرده‌اند و در صراط مستقیم بوده‌اند و آیا نتیجه گرفته‌اند یا نه تا ما از آن راه و روش استفاده کنیم.

مسافر نیکوتین نسرین: در مورد وادی هفتم خیلی خوب است که روی تک‌تک واژه‌های تیتر این وادی توجه کنیم، برای مثال حقیقت، حقیقت چیست؟ حقیقت چیزی هست که در زمان اتفاق می‌افتد و در حال حاضر وجود دارد و قبلاً نبوده و در آینده هم به این شکل نیست، واقعیت چیست؟ واقعیت چیزی است که همیشگی است، از بین نخواهد رفت در سه زمان گذشته، حال، آینده هم وجود دارد مثل قانون ریاضی. حالا برای رسیدن به راز هر چیزی باید رمزش را پیدا کنیم تا بتوانیم راز آن را کشف کنیم.

مسافر نیکوتین سمیه: وادی هفتم به ما می‌گوید که ما هر کاری را می‌خواهیم شروع کنیم اول باید راه و روش آن را پیدا کنیم حالا در مورد خودم می‌خواهم صحبت کنم باید بدانم دلیل اینکه وارد کنگره شده‌ام چیست؟ و از زمانی که در کنگره هستم و حضور دارم و آموزش‌ها را دریافت می‌کنم آیا تغییری کرده‌ام و آیا از زمانی که در کنگره حضور دارم به آن چیزی که می‌خواستم رسیده‌ام یا حقیقت زندگی کردن را متوجه شده‌ام من به این باور رسیده‌ام که هدف خداوند از آفرینش ما این است که ما راه درست زندگی کردن را بیاموزیم تا به کمال انسانی برسیم و خودمان را بشناسیم و بتوانیم راه درست و غلط را تشخیص دهیم. هدف برای زندگی باید داشته باشیم و خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم و بتوانیم انسان‌های مفیدی برای هستی باشیم.

 مسافر نیکوتین سودابه: از وادی اول به ما آموزش داده‌اند که ما چگونه تفکر کنیم ناامید نباشیم، مسئولیت خودمان را بپذیریم، کارهایمان را از قوه به فعل دربیاوریم، حکم فرماندهی شهر وجودی خودمان را به عقلمان بسپاریم تا بتوانیم در صراط مستقیم حرکت کنیم و باید در زندگی راه را پیدا کنیم. کلید مشکلات زندگی‌مان را خودمان پیدا کنیم. چه انسان‌هایی که در پیدا کردن راه در زندگی قربانی شده‌اند زیرا راه و روش اشتباهی را انتخاب کرده‌اند.

مسافر نیکوتین سمیرا: برداشت من از این وادی این است که ما باید راه را پیدا کنیم و اگر راه درست را پیدا کنیم به خوشی و خوبی و پیروزی و حال خوش در زندگی می‌رسیم ولی اگر راه درست و روش درست انتخاب نکنیم به سیاهی و به پوچی و بیچارگی و نابودی می‌رسیم ما باید قدرت تشخیص داشته باشیم و بتوانیم بهترین راه که صراط مستقیم است را پیدا کنیم و آن را طی کنیم تا به نتیجه و آنچه می‌خواهیم برسیم.

مسافر نیکوتین سمیه: در زندگی، ما مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کنیم اما در کنگره آموزش‌دیده‌ایم و یاد گرفته‌ایم چگونه به آن‌ها نگاه کنیم و با راه و روش درستی چگونه آن را حل کنیم و به خواسته‌هایمان برسیم نباید به این فکر کنیم که با ساده‌ترین روش و کوتاه‌ترین راه به خواسته‌هایمان برسیم باید رمز آن را پیدا کنیم و منطقی به آن نگاه کنیم، تفکر کنیم و با صبر و تحمل راه را سپری کنیم تا به خواسته‌هایمان برسیم گاهی اوقات راه سخت است و دشوار اما نباید ناامید شویم باید صبر پیشه کنیم تا به خواسته‌هایمان برسیم.

در ادامه قسمت اول سی دی امواج بازدارنده ذهن از استاد امین کار شد:

سرکار خانم جلالی: یک استخر را در نظر بگیرید که یک سری ورودی و خروجی دارد که آب به داخل استخر می‌آید و ازیک‌طرف خارج می‌شود و همین جابجایی و انتقال آب در ما احساس یا انرژی را به وجود می‌آورد وقتی دریچه‌ها باز می‌شود و آب وارد استخر می‌شود مثل این است که در ما انرژی و احساس به وجود می‌آید، کیفیت همان زیبایی و خوبی و در کل صفات هست مثل‌اینکه می‌گوییم از بازار یک کیلو نخود خوب بخر این خوب بودن نخود می‌شود کیفیت نخود و کمیت یعنی هر چیزی که قابل‌اندازه‌گیری باشد مثل مقدار آب استخر که کم یا زیاد است، راه ارتقاء و رشد ما همین آموزش‌ها است که به ما یاد می‌دهد که چگونه انرژی‌مان را ازنظر کیفی و کمیتی بالانس کنیم کمیت یعنی اندازه انرژی که بالا باشد یا پائین حال ممکن است ماندانیم کجا و کی از آن‌ها استفاده کنیم و خرجشان کنیم یا جای نامطلوب خرجش می‌کنیم یا اجازه می‌دهیم دیگران آن را بدزدند. احساس چیست؟ عقل چیست؟ وادی هفتم که ما از آن عبور کردیم و به سی دی امواج بازدارنده رسیدیم را با دقت مطالعه کنیم، آموزش‌ها باید در طی زمان و مستمر باشد چون ذهن ما پر از مسائل گوناگون است...در پس تعاریف یک راز و رمزهایی گذاشته‌شده این نیست که ما اصلاً انرژی نداریم و آموزش‌ها می‌گوید چگونه از آن‌ها استفاده کنیم و در شهر وجودی‌مان را باز نگدازیم که هرکسی بیاید و انرژی‌مان را بدزدد مثل عمل و عکس‌العمل که در وادی هفتم گفته‌شده که لازم نیست ما در همه موارد و همه‌جا در مقابل رفتارها و مسائل و گفتارهای دیگران عکس‌العمل نشان دهیم، عکس‌العمل نشان دادن یعنی پا گذاشتن در مسیر برای رسیدن به مقصد، شاید مقصد یکجایی به ناکجاآباد برسد. ناامیدی یعنی زمانی که ورودی و خروجی‌ها کار نمی‌کنند و آب دررفت و آمد نیست به همین دلیل در ما احساس به وجود نمی‌آید در ناامیدی حرکت نیست و یا بار غم سنگین را شخص ناامید با خودش حمل می‌کند و از نداشتن حس به پوچی و گاهی به خودکشی می‌رسد چون دریچه‌ها کار نمی‌کنند، خواسته دارد ولی در اثر غم سنگینش نمی‌تواند به آن‌ها برسد و ناامیدی مانند یک زندان نامرئی عمل می‌کند... برای حل مشکلات و مسائل مرتباً باید اضلاع مثلث جهالت را حل کنیم، محور و میزان قدرت که می‌شود ترسیمش کرد خیلی خوب است مثلث جهالت که شامل ترس، منیت و ناامیدی است ترس تفکر را می‌خورد و در خود دروغ هم وجود دارد وقتی‌که ترس و استرس داریم زمانش زیاد نیست ولی فشارش بسیار بالاست به عبارتی حس‌های منفی زمان وقوعشان کوتاه ولی دامنه‌شان بلند و قدرتشان خیلی زیاد است در منیت تنفر وجود دارد باید سی دی امواج بازدارنده را عمیق مطالعه و کاربردی کنیم تا بتوانیم حسشان کنیم، این می‌شود تغییر در نوع تفکر، سطح کیفیت و کمیت می‌شود سطح انرژی، من چگونه می‌توانم انرژی را به دست بیاورم و سطح کمی و کیفی آن‌ها را بالا ببرم و یا اجازه ندهم از من دزدی انرژی بشود، از خشم باید فرار کرد ولی در مورد ترس باید در دلش رفت ما در این سال‌ها که در کنگره هستیم کاملاً به این آگاهی رسیده‌ایم که نقش قربانی بودن را نداشته باشیم وزندگی و شرایطمان را بپذیریم و خیلی از صفات ضد ارزشی در ما کم شده و این آموزش‌ها یعنی نداشتن ناامیدی وقتی تمام دروازه‌ها و پنجره‌هایی که برای ما بازشده و پر از امید است وقتی می‌دانم که باید حرکت کرد، آموزش دوطرفه است.

مشارکت دوستان:

مسافر نیکوتین ناهید: در ابتدای سی دی درباره استخر آب صحبت می‌کند و اینکه وضعیت سیستم انسان مثل استخر عمل می‌کند این استخر ورودی و خروجی دارد که در انسان با تبادل انرژی در ما حس به وجود می‌آید، هم باید به اطرافمان انرژی بدهیم و هم انرژی بگیریم در درون ما باید انرژی وجود داشته باشد تا بتوانیم به دیگران بدهیم به همین دلیل می‌گویند که این انرژی دادن و گرفتن در ارتباطات جمعی خیلی بیشتر به وجود می‌آید، این انرژی باید هم کمیت داشته باشد و هم کیفیت. بعضی وقت‌ها یک نفر در درونش انرژی هست ولی هیچ کاری نمی‌تواند انجام بدهد و انرژی بدهد بنابراین این دادن و گرفتن‌ها باید در کنار هم باشند در مثلث جهالت گفته‌شده که ناامیدی زمانی به وجود می‌آید که تبادل انرژی صورت نمی‌گیرد و غم شدید در درون انسان به وجود می‌آید و باعث می‌شود که نتواند عشق و محبت را بگیرد و یا به دیگران بدهد ما می‌توانیم در محیط اطرافمان به همه‌چیز حتی اشیاء انرژی خوب بدهیم مطمئناً انرژی خوب هم دریافت خواهیم کرد و در فعالیت‌های روزمره کمتر احساس خستگی کنیم.

مسافر نیکوتین سودابه: جابه‌جایی انرژی در انسان احساس به وجود می‌آورد زمانی که بچه در پارک بازی می‌کند و از سُرسره به پائین سر می‌خورد انرژی که از دست می‌دهد برایش لذت‌بخش است و این همان به وجود آمدن انرژی و احساس هست، انرژی مثل رنگین‌کمان طیف دارد بارنگ‌های متفاوت در اندازه‌های پررنگ و یا کم‌رنگ که کیفت آن‌ها می‌شود، انرژی کیفیت دارد و بستگی دارد که ما آن را از کجا و چگونه به دست آورده باشیم آب لجنی که در استخر وجود دارد اگر لبریز شود در ماهیتش تغییری به وجود نمی‌آید بلکه مصداق همان انسانی می‌شود که دامنه شرارتش بیشتر می‌شود ولی اگر مقدار آب استخر کم ولی زلال باشد او یک انسان خوب است با توان اجرایی کم پس کیفیت آب خیلی مهم است به دست آوردن انرژی مهم است مثل زمانی که افرادی دورهم جمع می‌شوند و شروع به غیبت کردن می‌کنند شاید انرژی بگیرند ولی زودگذر است چون این انرژی مخرب است و از پوست و گوشت آن‌ها گرفته‌شده و بعد از مدتی تخلیه انرژی می‌شود؛ ترس، ناامیدی و منیت کانال‌های انرژی را می‌بندند و دیگر شخص هیچ عکس‌العملی ندارد نه محبت می‌کند و نه جذب می‌کند و در او بی‌حسی به وجود می‌آید، مثل مصرف‌کنندگان که در زندگی ناامید و بی‌حس و بدون انرژی می‌شوند و حس و حال رفتن به هیچ جمع و مهمانی و گردشی را ندارند، گاهی ناامیدی، پوچی و در ادامه خودکشی هم می‌آورد یکی از دلایل دروغ گفتن می‌تواند ترس باشد.

مسافر نیکوتین سارا: درباره تمام نیروهای منفی و اضداد در مثلث جهالت صحبت شده ما باید به دانایی مؤثر برسیم که این اضداد را شناسایی کنیم که بتوانیم با آن‌ها درست برخورد کنیم باید این دانش را کسب کنیم حس‌های منفی مثل امواج هستند و داری انرژی و حس که به ما منتقل می‌شوند در اثر یک برخورد یا یک ضربه خشم یک موج زودگذر با دامنه‌ای گسترده و زیاد است که باعث می‌شود ضربه‌ای سنگین وارد شود مثل سونامی، زلزله و سیل در مدت‌زمان کوتاه ولی تخریب بالا دارند؛ ما از طریق چاک راه‌ها انرژی‌ها را می‌گیریم و منتقل می‌کنیم.

سؤال مسافر نیکوتین الهام: چطور ممکن است که ما بتوانیم سطح انرژی‌هایمان را هم ازنظر کمیت و هم کیفیت بالا ببریم؟

پاسخ: جابه‌جایی انرژی که مانند رنگین‌کمان است با انواع رنگ‌های تیره و روشن و گاهی کدر که سطح و چگونگی انرژی‌ها را به ما نشان می‌دهد که انرژی می‌تواند تاریک، روشن، کدر و یا شفاف باشد بستگی دارد به چگونگی دریافت‌های ما بستگی دارد.

تهیه گزارش: مسافر نیکوتین اکرممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم مسافر نیکوتین .. یکشنبه 17 فروردین 1399 06:41 ب.ظ
از بودن در این لژیون که نعمت الهی است خدا رو شاکر هستم
مسافر سیگار الهه پنجشنبه 29 اسفند 1398 04:55 ب.ظ
خسته نباشید و خداقوت ب همه عزیزان
سارا اراک سه شنبه 20 اسفند 1398 08:43 ب.ظ
سلام و خدا قوت به عزیزان وبلاگ.مثل همیشه انرژی گرفتم چقدر سی دی ها سلولی کار میشه و چقدر به عمق آنها پی می بریم.از مشارکت تمام دوستان استفاده کردم خانم جلالی عزیز خیلی انرژی می دهید در لژیون مجازی.خانم اکرم عزیز ممنون بابت زحمتی که کشیدید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic