قبله گم کردن یعنی گم کردن هدف
سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 09:29 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
کارگاه آموزشی مجازی لژیون ویلیام وایت همسفران بیان کردند:  وقتی‌که مسئولیتی را به کسی می‌دهند و او در مورد آن دانشی کسب نکرده باشد، مسئله قبله گم کردن اتفاق می‌افتد.

ششمین جلسه لژیون مجازی ویلیام وایت با دستور جلسه ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن به استادی سرکار خانم جلالی در تاریخ ۱۷ /۱ /۹۹ رأس ساعت 10:30 صبح آغاز به کار نمود.

 خلاصه سخنان استاد:

ظرفیت می‌تواند همان توان کار کردن باشد به قول استاد امین به‌اندازه توان کار کردنمان نیازمند دانش هستیم منظور همان توان و حد و اندازه است که می‌شود ظرفیت؛ وقتی‌که مسئولیتی را به کسی می‌دهند و او در مورد آن دانشی کسب نکرده باشد، مسئله قبله گم کردن اتفاق می‌افتد، به قول جناب مهندس: قبله گم کردن یعنی گم کردن هدف، به همین دلیل است که ساختار سیستم درمان کنگره ۶۰ این‌قدر منظم و قانونمند است مثلاً به یک سفر اولی اجازه مشاوره دادن به یک تازه‌وارد را نمی‌دهند زیرا او دانش چگونگی برخورد و گفتگو با تازه‌وارد را ندارد و خودش هم هنوز این مراحل را طی نکرده و تجربه کافی را ندارد زمانی می‌تواند الگو باشد و حرفش سندیت داشته باشد که وارد سفر دوم شده باشد و به رهایی و درمان رسیده باشد. گفتیم که توان انجام دادن کار، دانش لازم می‌خواهد یعنی اگر شخصی می‌خواهد به دانایی برسد باید مرتباً مثلث جهالتش را حل کند. در رابطه با قبله گم کردن یک مثال می‌زنم مثلاً رابطه بین رهجو و راهنما که رهجو خودش را در جایگاه راهنما می‌بیند این همان ضلع منیت اوست که اصلاح‌نشده است، پس می‌بینیم که مطالب آموزشی چقدر حلقه در حلقه و به هم مرتبط هستند اگر بخواهیم قبله خود را گم نکنیم در ابتدای امر باید سطح دانش خود را بالا ببریم اگر بر مبنای اینکه سفر دومی هستیم و مثلاً دبیری و نگهبانی را گذرانده‌ایم و حالا مسئولیت مرزبانی به ما محول شده و ما احساس کنیم که حالمان بد است و اطرافیان نیز متوجه تغییرات ما و حال بد ما شوند، اینجاست که باید توقف کنیم دقت و بررسی و جستجو کنیم که من در کنگره چه آموزشی یاد گرفته‌ام، باید از راهنمایش و هم لژیونی‌هایش بپرسد یا در سی‌دی‌ها و نوشتارهایش بررسی و دقت کند تا علت حال خرابی‌اش را پیدا کند و باید توجه داشت که این تجربه کاری اولین آسیبش به خود شخص وارد می‌شود.


خلاصه مشارکت دوستان:

الهام مسافر نیکوتین

ظرفیت از ظرف می‌آید هر فرد و موجودی ظرف وجودش با نفر دیگر متفاوت است به همین دلیل هرکسی به‌اندازه‌ ظرفیت و درکش می‌تواند مسئولیتی را بپذیرد، اگر بیش از این ظرفیت مسئولیت و یا خدمتی را بپذیرد ممکن است قبله‌اش را گم کند در این صورت دو حالت در او به وجود می‌آید ۱ - در او تخریب به وجود می‌آید و از خدمت زده می‌شود و از آموزش‌ها عقب می‌ماند ۲ - دچار منیت می‌شود وقتی‌که چند خدمت را هم‌زمان بر عهده می‌گیرد که در او ایجاد تخریب می‌کند و سقوط می‌کند، بنابراین باید به‌اندازه ظرف وجودی‌اش مسئولیت بپذیرد، ممکن است ظرف وجودی یک نفر اندازه یک لیوان باشد بنابراین گنجایش یک پارچ آب را نخواهد داشت، ممکن است فردی دیگر ظرفیتش اندازه دریا باشد که این ظرفیت‌ها از طریق آموزش‌هایی که می‌بینیم بالا می‌رود به همین دلیل به یک سفر اولی می‌گویند که از خدمت‌های ساده‌تر و کم‌تر شروع کند تا ظرفیت و گنجایش در او به وجود بیاید و آماده برای ایجاد ظرفیت و قبول مسئولیت بیشتر بشود.

سارا مسافر نیکوتین

فکر می‌کنم ظرفیت و مسئولیت‌پذیری طبق وادی نهم باید ذره‌ذره در من شکل بگیرد تا بتوانم مسئولیت‌ها را قبول و اجرا کنم. مسئولیت‌پذیری یعنی در مقابل انجام وظایفم حتماً مورد سؤال و جواب قرار می‌گیرم و باید پاسخگو باشم در هر شرایطی... الان که مسئولیت لژیون ویلیام به من واگذارشده باید این مسئولیت را به‌خوبی انجام بدهم ظرفیت خودم را بالا ببرم و دانایی‌ام را بیشتر کنم که بتوانم جوابگوی رهجو هایم باشم وقتی من در جایگاهی قرار می‌گیرم که ظرفیتش در من ایجاد نشده انفجار سلولی به وجود می‌آید و من قبله خودم را گم می‌کنم که باعث گمراهی خودم و دیگران می‌شوم. برای به وجود آوردن ظرفیت باید از خدمت‌های کوچک شروع کنیم تا برای خدمت‌های بزرگ‌تر ظرفیت ما افزایش پیدا کند.


عذرا مسافر نیکوتین

در خصوص دستور جلسه می‌توانم بگویم که ظرفیت یعنی ظرف و گنجایشی که من برای قبول مسئولیت در خودم ایجاد می‌کنم، هرچه دانایی بیشتر باشد ظرف من بزرگ‌تر می‌شود، جناب مهندس می‌فرمایند: ما شمارا بهتر از خودتان می‌شناسیم بسته به شناختی که از شما داریم به شما خدمت داده می‌شود مسئولیت، ایجاد ظرفیت می‌کند و پتانسیل به وجود می‌آید؛ در انسان قبله گم کردن مثل این است که ما یک سفر اولی را در خدمت مرزبانی قرار دهیم، قطعاً او از پس این کاربر نمی‌آید و در خودش و دیگران تخریب ایجاد می‌کند و نمی‌تواند پاسخگو باشد.

الهه مسافر نیکوتین

باید ظرفیتمان را با بالا بردن دانایی بیشتر کنیم طبق صحبت‌های استاد امین گنجایش و ظرفیت با از بین رفتن ترس و ناامیدی و منیت بیشتر می‌شود اگر من روی این سه مورد کار نکنم تبدیل به انسانی زودرنج، ناامید و کسل می‌شوم چون درونم پر از خشم و نفرت و ضد ارزش‌هاست و دیگر جایی برای ارزش‌ها وجود نخواهد داشت درنتیجه در مرحله اول باید به دانایی و دانایی مؤثر برسیم.

سوگل مسافر نیکوتین

ظرفیت یعنی گنجایش، اندازه و میزان تحمل در جزوه جهان‌بینی در مورد استخر شهر وجودی گفته‌شده که شکل استخر نماد ظرفیت انسان است که به دانایی او بستگی دارد در وادی نهم در مورد نقطه تحمل صحبت شده اگر از حد ظرفیت طرف مقابل جلو برویم او را به نقطه آشوب می‌رسانیم که باعث انفجار سلولی در او می‌شود پس ظرفیت با بالا بردن نقطه تحمل ممکن می‌شود و ارتباط مستقیم با دانایی دارد مسئولیت در عربی از مصدر سئل می‌آید یعنی وظیفه، انسان به ذات مکلف و مسئول است به همین دلیل در مورد اعتیاد مسئول درمان خودش است.


سمانه مسافر نیکوتین

وقتی سفر اول بودم همیشه دوست داشتم بدانم آقای مهندس چرا این دستور جلسه را می‌گذارند بعد از گذشت مدت‌ها یاد گرفتم روی همه این دستور جلسه‌ها می‌تواند با من باشد، گره‌های وجودی من، تربیت شدن من و اصلاح شدنم ظرفیت همان چیزی بود که من اصلاً نداشتم تجربه به کار بردن پله‌های وادی پنجم خیلی به من کمک کرد تا یاد بگیرم تمام آموزش‌ها برای من است نه دیگران در خودم دنبالش بگردم نه دیگران تا قبله‌ام را گم نکنم رب خود را فراموش نکنم و همیشه محتاج و تشنه آموزش باشم خدا را شکر می‌کنم که در کنگره هستم.

سمیه مسافر نیکوتین

انسان همیشه در سختی‌ها و مشکلات و جاهایی که با تمام وجودش عذاب می‌کشد مدام از خودش می‌پرسد چرا من؟ مگر من چقدر طاقت دارم، اما اینجاست که اگر دانایی داشته باشد متوجه می‌شود که هیچ انسانی بیهوده پا به حیات نگذاشته‌اند است یعنی خداوند خواسته و من آمده‌ام که با آزمون‌ها و آزمایش‌های سخت در هستی مفهوم انسانیت را پیدا کنم پس باید مسئولیت حیات خودم را قبول کنم مطمئناً اگر من ظرفیت و تحمل آن شرایط را نداشتم خداوند من را در آن وضعیت قرار نمی‌داد اگر با شرایطی که الان دارم تحت آموزش‌های کنگره نبودم حتماً هم خودم و هم‌خانواده‌ام را به نابودی می‌کشاندم. جناب مهندس می‌فرمایند سختی‌ها و دشواری‌ها پلی هستند برای رسیدن به کمال، انسانیت و موفقیت پس صبور باشید و برای رسیدن به هدف‌هایتان کفش آهنین بپوشید و تحمل‌کنید تفکر کنید و مطمئن باشید ظرفیت داشته‌اید که خداوند مسئله‌ای را جلوی راهتان قرار داده است.


عاطفه مسافر نیکوتین

بار اولی که این دستور جلسه را شنیدم یاد خودم افتادم قبل از آمدن به کنگره همیشه مسافرم به من می‌گفت هر وقت بهت توجه می‌کنم و بیشتر هوا تودارم تو بیشتر پرتوقع می‌شوی و خودت را گم می‌کنی دقیقاً همین بود که من ظرفیت محبت مسافرم را نداشتم و خودم را گم می‌کردم.

زهرا مسافر نیکوتین

ظرفیت همان سازنده حقیقی شخصیت انسان و مسئولیت هر موجودی که خاص خودش است اگر بیشتر از ظرفیت و گنجایش یک لیوان در آن آب بریزیم حتماً لبریز می‌شود قبله ما همان هدف‌هایمان است درگذشته من هدفم و قبله را گم‌کرده بودم و به‌سوی ضد ارزشی مثل قلیان می‌رفتم و روزبه‌روز نقطه تحمل من پایین می‌آمد بعد از ورود به کنگره و مشاوره شدن به من مسئولیت دادند که سفر کنم تا درمان شوم برای رسیدن به این منظور باید روی جهان‌بینی‌ام کارکنم وگرنه از گردونه حذف می‌شوم اگر از کسی بدم می‌آید مشکل از خودم است من زمانی می‌توانم از این دستور جلسه بهره ببرم که با رفتار و عملکردم روی کردار و پندار نیک خودم کارکنم و درمان بشوم و مسئولیتم را درست انجام بدهم تا قبله و هدفم را گم نکنم.

سپیده مسافر نیکوتین

طبق آموزش‌هایی که در کنگره دیدم متوجه شدم که برای قبول کردن هر مسئولیتی باید ظرفیتش را داشته باشم که این ظرفیت می‌تواند با ذره‌ذره بالابردن نقطه تحمل بیشتر شود، مسئله‌ای که برایم جالب بود و خودم تجربه‌اش کرده‌ام این بود که حتی برای محبت هم باید در من ظرفیت به وجود بیاید مثلاً اگر قبلاً به من محبت می‌شد و خانواده هوای من را داشتند برای من شده بود یک توقع و قبله‌ام را گم‌کرده بودم و دچار منیت شده بودم به خودم می‌گفتم که آن‌ها وظیفه‌شان است که این کارها را برای من انجام بدهند کم‌کم طبق آموزش‌ها متوجه شدم که باید با بالا بردن دانایی ظرفیت بیشتر را در خودم به وجود بیاورم برای مسئولیت و حتی پذیرش محبت.


ادامه مبحث امواج بازدارنده ذهن از جناب استاد امین

ما درباره این سی دی چندین جلسه صحبت کردیم و به قسمتی رسیدیم که گفتیم در ذهن انسان تقویت‌کننده و تضعیف‌کننده وجود دارد، دقیقاً همه ما بارها این تجربه را کرده‌ایم که ذهن انسان خیلی تقویت‌کننده قدرتمندی است شاید تا حالا برایتان پیش‌آمده که وقتی از کسی ناراحت می‌شوید و بعد از مدتی در گوشه‌ای خلوت می‌نشینید و به آن فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که چقدر در آن لحظات آن مسئله برایتان مهم بوده این همان خاصیت تقویت‌کننده ذهن است که یک موضوع ضعیف را می‌گیرد و یک موضوع قوی از آن به وجود می‌آورد، البته این مسئله نیاز به یک شرط دارد و آن‌هم این است که ما باید به آن تقویت‌کننده، انرژی بدهیم؛ مبحث انرژی را در نظر بگیرید، ذهن همان‌جایی است که ما در آن تصویرسازی می‌کنیم موج اولیه‌ای که می‌آید ذهن دریافت می‌کند مثلاً شخصی که رو به روی ما قرارگرفته است با ما برخورد بدی می‌کند و ناسزا می‌گوید، حالا این تقویت‌کننده می‌آید و آن‌قدر به آن موج انرژی می‌دهد که در ما ارتعاشات شدیدی از حرکات آن شخص به وجود می‌آورد؛ موج اولیه کوچک بود و تقویت‌کننده آن را بزرگ و قوی کرد و تبدیل به خشم شد حالا خشم به مغز دستور می‌دهد که با مشت بزن تو صورتش. گاهی هم این تقویت‌کننده در لحظه حال عمل نمی‌کند و بعد از گذشت مدتی در خلوت خودمان به آن قضیه می‌پردازیم و تقویت‌کننده ذهنمان آن را بزرگ می‌کند.
استاد امین می‌فرمایند: ذهن مانند مجلس می‌ماند که بودجه کشور را تقسیم و مشخص می‌کند. بودجه در شهر وجودی ما همان انرژی است وقتی به کسی فکر می‌کنیم انرژی مصرف می‌کنیم و ما از آن شخصی که در مقابل ما قرارگرفته یک انسان بد و هیولا می‌سازیم. اگر آن انرژی را در زمان حال استفاده کنیم یک مسئله است ولی وقتی می‌نشینیم مدت‌ها به آن فکر می‌کنیم و زمان آن از زمان حال تغییر می‌کند آن حس خشم در ما تبدیل به حس کینه و حسادت می‌شود و دیگر ما تحمل دیدن خوبی‌های آن شخص را نداریم، مثلاً در رابطه بین رهجو و راهنما در رهجو حس منیت که زیرمجموعه حسادت است به وجود می‌آید درنتیجه خودش را در جایگاه راهنما می‌بیند ولی درواقع هرگز این‌طور نیست، مطلبی که خیلی مهم است این است که وقتی ما یک موج مثبت را می‌گیریم یعنی برعکس موج منفی، حال تضعیف‌کننده این موج مثبت شروع به کار می‌کند و آن را ضعیف می‌کند ما به‌اندازه موجی که می‌خواهیم آن را دریافت می‌کنیم و این در نیروهای منفی ما قرار دارد وقتی منیت بالا باشد گمراهی انسان بیشتر می‌شود.

استاد سیلور می‌فرمایند: از دست نیروهای منفی باید فرار کرد و جای خالی داد، یکی از آزمایش‌های الهی که انسان با آن روبرو می‌شود همین سیستم تقویت‌کننده و تضعیف‌کننده موج است، در کلام‌الله چند آیه آمده است مثل‌اینکه شیطان اعمالش را زیبا کرد و یا ما تعداد دشمنانتان را در نظر شما مؤمنین کم یا زیاد می‌کنیم، این‌ها همه آزمایش‌های الهی هستند که ما در مقابل این تضعیف‌کننده‌ها و تقویت‌کننده‌ها چگونه برخورد و رفتار می‌کنیم. حال اینجا سؤال پیش می‌آید که این مسائل کجا اتفاق می‌افتد؟ این مسائل همه در ذهن اتفاق می‌افتد زیرا ذهن قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی را دارد البته نفس هم همیشه می‌خواهد کنترل ذهن را در دست بگیرد متأسفانه اکثر انسان‌ها اختیار ذهنشان در دست نفسشان است، عقل به‌ راحتی فریب نمی‌خورد چون می‌تواند معقولات و غیر معقولات را تشخیص بدهد ولی اینجا یک شعبده وجود دارد این‌که ذهن کوچک‌ترین تغییرات را در اختیار می‌گیرد اگر ما زشتی را زیبایی و زیبایی را زشتی ببینیم عقل ضربه‌فنی می‌شود، عقل می‌خواهد فرمان صادر کند نگاه می‌کند که آیا فرمان معقول است یا نامعقول درست است یا غلط؟ خواسته غیرمعقول قابل‌اجرا نیست ولی وقتی‌که واسطه‌ای مثل ذهن وجود داشته باشد که بیاید عیب یا محاسبات را کوچک جلوه بدهد آن‌وقت عقل به‌اشتباه می‌افتد و نفس این را به‌خوبی می‌داند، تمام تلاش خودش را می‌کند که ساختار ذهن را به دست بگیرد.

تهیه و تایپ: اکرم مسافر نیکوتین
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سیگار الهه یکشنبه 31 فروردین 1399 01:48 ب.ظ
خداقوت به تمام عزیزان
اکرم مسافر نیکوتین .. یکشنبه 31 فروردین 1399 12:55 ب.ظ
خدا قوت .
اکرم مسافر نیکوتین .. یکشنبه 31 فروردین 1399 12:55 ب.ظ
ممنون از محبتها و آموزشها ..خدا قوت
اکرم مسافر نیکوتین .. یکشنبه 31 فروردین 1399 12:54 ب.ظ
ممنون از محبتها و آموزشها. خدا قوت
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان شنبه 30 فروردین 1399 04:01 ب.ظ
خداقوت بهاستاد عزیزم خانم جلالی و تشکر فراوان که عزیزانی که در سایت خدمت می کنند
سارا اراک پنجشنبه 21 فروردین 1399 03:19 ب.ظ
عرض سلام و ادب و احترام.ممنونم به خاطر زحماتتون خانم اکرم عزیز و جلسه مجازی بسیار خوبی بود ممنون خانم جلالی عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات