هشتمین کارگاه آموزشی مجازی، الهام از رمضان
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 ساعت 09:40 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
هشتمین جلسه لژیون مجازی ویلیام وایت با دستور جلسه الهام از ماه رمضان در تاریخ ۳۱/ ۲ / ۹۹ راس ساعت ۱۰:۳۰ صبح با استادی سرکار خانم اعظم جلالی آغاز به کار نمود.

 
خلاصه سخنان استاد
 پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک می گویم، ماه رمضان با آمدن به کنگره فرصتی بود طلایی تا با تمام فضائل و برکات این ماه عزیز آشنا شوم چون استاد عزیزمان در این ماه نقطه تفکرِ احیای خود را پیدا کردند و با برداشتن الگوهای بسیار از این ماه خدا در آغاز خودشان و در ادامه هزاران نفر را به درمان رساندند. با نوشتن درباره ارزش ماه رمضان می توانیم این پیام را به همگان برسانیم که ما خانواده های کنگره ۶۰ که درگیر ترکش‌های اعتیاد بودیم در این سیستم درمانی از چه مواهبی برخورداریم و از چه نعمت هایی استفاده می کنیم نه اینکه درد و مشکلات و مسئله‌ای نباشد، هست ولی حالِ دل ما خوب است این راهی است هم سخت و هم آسان مهم باوری است که ما پیدا می کنیم اینکه خداوند ما را در این مسیر قرار دادو آشنا کرد.
مشارکت مسافران نیکوتین 
 مسافر نیکوتین سمیه
 ماه رمضان یعنی پرهیز کردن از خوردن و آشامیدن و انجام ندادن ضد ارزش ها که باعث پاکسازی درون و روحمان می شود. آقای مهندس در این دستور جلسه فرمودند: که در این ماه روش DST پایه گذاری شد و ایشان توانستند راه و روش درمان اعتیاد را پیدا کنند، راه برای ایشان باز شد چون ایشان مقدار داروی مصرف خودشان را مشخص کردند با زمان و اندازه مشخص، یک پنجم از دارو را در طی روزها کم کردند تا به درمان رسیدند. سال گذشته سرکار خانم جلالی اسیستنت شعبه ما بودند و ما طبق روال هر سال افطاری می‌دادیم و هر جلسه به ذوق آماده کردن افطاری دور هم در کنار اعضا با زبان روزه زحمت می کشیدند و برای اعضاء خاطرات و انرژی های خوب را فراهم کردند و در این کار موفق بودند. امسال من متاسف شدم که به دلیل بیماری مراسم افطاری را نداریم ماه رمضان در کنگره جایگاه خیلی ویژه‌ای دارد و پیوند محبت بین اعضای کنگره را مستحکم تر می کند. 
 مسافر نیکوتین زهرا
 به نام خداوندی که خواستنش دل می خواهد نه دلیل . جناب مهندس در دستور جلسه فرمودند در ماه رمضان به مصرف شان نظم دادند و چگونگی مصرفشان را بیان می کنند وگفتند که روزه یک تزکیه و پالایش است و ما نفسمان را تربیت می‌کنیم و این که روزه فقط نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه ابعاد دیگری هم دارد، بازیابی جسم تربیت نفس، مثلث درمان همان جسم روان و جهان بینی اولویت درمان را در کنگره دارد حتی کسانی که نیکوتین خوراکی می خورند هم می‌توانند روزه هایشان را بگیرند. برای ترمیم جسم و روزه گرفتن چون من مسافر بودم دغدغه داشتم برای استفاده از نیکوتین خوراکی، و جناب مهندس فرمودند :که می توانید روزه را بگیرید و نیکوتین خوراکی تان را هم مصرف کنید‌ وقتی به کنگره آمدم متوجه شدم که انجام ندادن ضد ارزش ها باعث می شود به سلامت برسم و بار منفی روی دوشم را بردارم . انرژی خودم را در جای بهتر مصرف کنم، همیشه می گفتم چرا باید روزه بگیرم تا فهمیدم که فایده اش برای خودم است، کاهش وزن می‌تواند سلامت جسم ما را تضمین کند، رسوبات و چربی های ذخیره شده در بدن را برطرف می کند هم از لحاظ جسمی بالانس می‌شویم و هم از نظر بار های معنوی و روحی و روانی به من حس خوب می دهد. 
 مسافر نیکوتین سمانه
 بابت متد DST خدا را شاکر هستم که در ماه رمضان توسط جناب مهندس خلق شد و برای خودشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی دارم کنگره از صور آشکار و صور پنهان تشکیل شده است پ صور آشکارش درمان اعتیاد و متد DST است و صور پنهانش این است که یک سری اتفاقات می‌افتد که اطلاعات و ارتباطات بین اعضا رد و بدل می شود که می شود نَفس کنگره است. سال گذشته در گلریزان برای ماه رمضان برای میزان پول واریزی مردد بودم از خدا خواستم که راهکاری جلوی پای من بگذارد که بتوانم سیگارم را کنار بگذارم در این بین به من تلفن شد که کارگاه ما آتش گرفته است وقتی پیگیر شدم دیدم یکی از کارگرها بعد از کشیدن سیگار ته سیگارش را به داخل انبار انداخته و در کمترین مدت آتش همه جا را فرا گرفته بود ولی کسی آسیب جدی ندیده بود به فکر فرو رفتم و فهمیدم من باید از خیلی چیزها بگذرم مثل پولی که بهش احتیاج داشتم ولی برای گلریزان هزینه کردم که می شود همان صور پنهان، گذشت از مسائل و داشته‌های کوچک است که می تواند مسائل و داده های بزرگ به ما بدهد من یاد گرفتم که باید بگذرم تا به دست بیاورم خاطرات افطاری ماه رمضان در کنگره بسیار لذت بخش است و الان که مسافر نیکوتین هستم امیدوارم مسیر آموزش برایم بیشتر باز بشود.
 مسافر نیکوتین سمیه 
من قبل از کنگره هم نماز و روزه می گرفتم ولی لذتی به من نمی داد چون به چشم یک وظیفه به آن نگاه می کردم ولی بعد از ورود به کنگره این کارها را با تفکر انجام می دهم وقتی نماز همراه با تفکر می‌خوانم و می‌دانم هدف چیست لذت بیشتری می‌برم و برداشت و درک بیشتری دارم آقای مهندس فرمودند: که در ماه رمضان به این نتیجه رسیده بودند که باید نظمی به مواد شان بدهند من هم در ماه رمضان به جسم خود نظم می دهم و روی آن تمرکز بیشتری دارم به این نتیجه می‌رسم که برای چه روزه می گیرم از نظر جسمی و معنوی هیچ چیز بدون حکمت نیست و ما باید به حکمت ماه رمضان برسیم ‌. 
مسافر نیکوتین زهرا 
نخوردن و نیاشامیدن در ماه رمضانی کار ارزشی است هر چیزی که در کائنات اتفاق می‌افتد یک اثری را به جا می‌گذارد که ادامه دار است ماه رمضان چون خیلی مهم است برای اینکه سهمی داشته باشیم خیلی از کارها را نباید انجام بدهیم. سعی کنیم با آمادگی و تمرکز بیشتر منتظر این ماه باشیم و به سمت نقطه عمل حرکت کنیم ماه رمضان یک فرصت برای تزکیه نفس است که به پاکی برسیم و نق طه تحمل را بالا ببریم و به ارزش ها برسیم ماه سوختن و ساختن ناخالصی‌های وجود، من سال های قبل روزه می‌گرفتم ولی وقتی مصرف قلیان را شروع کردم از برکت این ماه بی‌بهره شدم امیدوارم دوباره بتوانم از این ماه پربرکت بهره مند شوم.
 مسافر نیکوتین شهلا 
 جناب مهندس می‌فرمایند: که پایه و اساس کنگره ۶۰ از این ماه بوده و در ماه رمضان برای ایشان نمایان شد و اینکه روش دی اس تی یک روش علمی است و سنتی نیست و اولین روش برای درمان مواد مخدر می باشد تا الان درمانی برای مواد مخدر وجود نداشته و افتخار ما این است که کسانی که درمان می‌شوند را اگر در انباری از مواد قرار بدهند هیچ نیاز و وسوسه برای مصرف نخواهند داشت.
 مسافر نیکوتین ناهید
 الهام از رمضان در من حسی به وجود می آورد که جدا از مسئله شرعی و دینی بودنش و انجام وظایف و چگونگی انجام دادنش بستگی به انتخاب فرد دارد ولی از نظر دیگر ماه رمضان برای کنگره ماه مبارکی است، برای راه و ساختار کنگره ۶۰ و برای ما ماه مبارک تری است، برای اینکه کلید و روش دی ‌.اس.تی زده شدو به دنبالش درس های جهان‌بینی و آموزش ها که برای رهایی و بهتر زندگی کردن برای ما و مسافران و الان به حال خوش رسیدیم هیچ وقت فراموش نمی کنیم برکت این ماه را این ماه برای ما ماه وحدت بود در کنار یکدیگر با آشنایان آشنا، روزه هایمان را افطار می کردیم ‌. امیدوارم با گذر این بحران‌ها دوباره دور هم جمع شویم . 
 مسافر نیکوتین نسرین  
همه ما می دانیم که آقای مهندس دوست داشتند که روزه بگیرند و با همان مصرفشان شروع کردند به روزه گرفتن و توانستند در این ماه مصرفشان را چه از نظر مقدار و چه از نظر زمان مصرف ترتیب بدهند به طور آزمایشی و تبدیل شد به یک متد جهانی ارزشی و اصولی که کنگره از ماه رمضان الگو گرفته است ارزش خاصی دارد و در اصل فرصتی است برای احیای دوباره هم در صور پنهان و هم در صور آشکار اینکه من روزه بگیرم و فقط نخورم و نیاشامم یک بخش از روزه است ولی باید بر روی اندیشه و ذهنم تمرکز کنم و آنها هم روزه باشند اگر در ذهن من پر از اندیشه های بیهوده و رفتارهای ضد ارزشی باشد هیچ فایده‌ای ندارد، تصمیم بگیرم حداقل در ماه رمضان دو تا از کارهای ضد ارزشی ام را کنار بگذارم کافی است مثلاً دروغ نگویم، غیبت نکنم البته با روش دی اس تی و تدریجی این ضد ارزش ها را ترک کنم.  
مسافر نیکوتین اکرم
 شهرُ رمضان الذی اُنزل فیه القرآن هدیً للناس و البیناتِ من الهدی و الفرقان .. همانا ما نازل کردیم قرآن را در ماه رمضان برای هدایت انسان و آیاتی روشن برای هدایت و جدا کردن حق از باطل .. الهام از رمضان اشاره به این نکته خیلی جالب دارد برای خودم، ماه رمضان ماه نزول قرآن برای هدایت انسان و نشانه های روشن است برای هدایت و این که من به دانایی برسم که حق را از باطل تشخیص بدهم و جدا کنم در ماه رمضان قران نازل شده است که مهندس با الهام از آن کتاب عشق یا همان ۱۴ وادی را نوشتند و این نشان از اهمیت و برکت این ماه دارد؛ تربیت نفس با عملی کردن متد دی‌.اس. تی است یعنی بالا بردن نقطه تحمل با روزه درصدی گرفتن و آماده کردن جسم برای گرفتن روزه کامل، چون روزه با تنظیم مواد شبه افیونی من را به حال خوش می رساند، نشانه هایی برای هدایت که در این آیه گفته شده می‌تواند همان آغاز سفر جناب مهندس باشد که در این ماه با ارزش ممکن شد و این همه انسان در این حرکت عظیم و متفکرانه از عمق تاریکی و ظلمت خارج شدند، اگر من خواسته رهایی داشته باشم و اذن ورود من به کنگره صادر شود می‌توانم در این مسیر صراط مستقیم حرکت کنم و هدایت شوم در ماه رمضان راه درمان اعتیاد برای بنیان کنگره با نظم دادن به مقدار و وقت مواد مصرفی شان باز شد، مسئله ای که صدها سال راه حلی برایش پیدا نکرده بودند. قرآن خودش نور و برکت است و نشانه های هدایت و اینکه در این ماه نازل شده باعث ارجحیت این ماه برای تزکیه و پالایش از سایر ماها شده است قرآنی که برای هدایت انسان آیات و نشانه هایی روشن دارد؛ برداشت من این است بر اساس ظرفیت و بودن جناب مهندس در صراط مستقیم باعث شد نظری خاص به بنیان کنگره شود که توانستند به لطف خداوند این راه عظیم و پر برکت را آغاز کنند و سردمدار این رهایی و حال خوب برای انسانهای درد کشیده و فرو رفته در تاریکی باشند.
 
 تهیه و تنطیم: مسافر نیکوتین اکرم
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم مسافر نیکوتین .. چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 05:20 ق.ظ
بامید سلامتی براب همه عزیزان ..
سمانه چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 11:34 ق.ظ
خدارو شکر به خاطر فعالیت های عظیم لژیون ویلیام گروه خانواده به استادی خانوم جلالی بزرگوار
سمانه چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 11:29 ق.ظ
خدا قوت خانوم جلالی جان خیلی دوستون دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic