نهمین کارگاه آموزشی مجازی، جهان بینی 1و2
سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 ساعت 05:41 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )

نهمین لژیون مجازی ویلیام ال وایت با دستور جلسه جهان‌بینی ۱ و ۲ به استادی سرکار خانم اعظم جلالی در تاریخ 2/۲ /۹۹ رأس ساعت 5 بعدازظهر آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد

 جهان‌بینی مکمل دو ضلع دیگر جسم و روان است، درمان اعتیاد با روش دی اس تی یکی از شاخص‌های مهم این درمان جهان‌بینی است که بنیان کنگره، آقای مهندس آن را کشف کردند سه ضلع مثلث درمان یعنی همان سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی امکان‌پذی است. مگر می‌شود منِ مسافر که روح و روانم از تاریکی‌های اعتیاد آزرده شده با مسائل و مصائب سوءمصرف فرد مصرف‌کننده‌ام جسمم آزرده نشده باشد؟ یا جسم و روانم آزرده شده باشد ولی جهان‌بینی و تفکرم آسیب‌ندیده باشد؟ وقتی به کنگره وصل شدم متوجه شدم زبان جهان‌بینی کنگره به‌نوعی زبان من است، منی که از دنیای تاریکی‌ها آمده‌ام و می‌خواهم بیرون بیایم از این تاریکی‌ها تمام وجودم پر از ترس و استرس وزندگی درگذشته است همچنین ترس از آینده، من و مسافرم نیاز به یک‌زبان ساده و روان داریم که به ما برای بیرون آمدن از ورطه اعتیاد کمک کند درمان جهان‌بینی یعنی نوع نگاه و نگرش فرد مصرف‌کننده و همسفر و اعضای خانواده او که با او زندگی می‌کنند باید نسبت به دانستن صورت‌مسئله اعتیاد و این‌که اعتیاد یک بیماری است باید به آگاهی و دانایی برسند، قبل از کنگره من به کلاسی می‌رفتم که از استاد آنجا خیلی آموختم ولیکن زبان من نبود وقتی وارد کنگره شدم‌ متوجه شدم که فرضیه بینگ بنگ یا همان انفجار هستی که ایشان می‌گفتند همان معنی دعای کنگره است که خداوندا ما از یک نقطه‌ای انشعاب پیداکرده‌ایم و دوباره به همان نقطه برمی‌گردیم... با این تفاوت که نقطه اول یعنی آمدن من با نقطه‌ای که با سیر تکاملی خودم و آموزش‌ها و رشدی که کرده‌ام بسیار متفاوت است و آن نقطه‌ای می‌شود که نشان از علم، آگاهی و دانایی کسب‌شده من دارد یا به‌اصطلاح اعمالی که یاد گرفتم و انجام داده‌ام.

استاد امین در جهان‌بینی یک و دو چگونگی روان و ساده بیان کردن آموزش درمان در کنگره را می‌آموزند، با کمک مدل‌ها و تمثیل‌ها... هدف ما از آمدن به کنگره یادگیری توانایی حل مشکلاتمان است من یک رهجو بودم که آمدم گوش کردم، کنکاش کردم و مطالب الآن ملکه ذهن من شده است که ارائه می‌دهم؛ من آمده‌ام که تغییر کنم، تبدیل شوم و درنهایت ترخیص شوم کتابی می‌خواندم که اگر مشکلی دارید از آن دوری‌کنید، من از اعتیاد و مسافرم چگونه دوری‌کنم؟ یا می‌گوید اگر نمی‌توانید دوری‌کنید، آن را عوض کنید وقتی من مدام در بحران هستم و دانایی و علمی ندارم آن را چگونه عوض کنم؟ من پر از ترس هستم منجمد شده‌ام و تغییر زندگی از توان من خارج است یا می‌گوید دیدگاهت را عوض کن، تغییر نگرش بده، چطور؟ اگر این‌ها را هم نمی‌توانی تغییر بدهی پس آن‌ها را بپذیر و هیچ راهکاری به من داده نمی‌شد در کنگره جواب تمام سؤالات من داده شد، من آموزش دیدم که چگونه برای مشکلاتم راه‌حل پیدا کنم، چه چیزی به من در سیستم درمانی کنگره انرژی می‌دهد که بتوانم بایستم و منبع نور را ببینم؟ مطمئناً همان تغییر ماهیت ساختارهای منفی می‌تواند راهگشا باشد، تغییر حس و به دنبال آن در جهت مسیر حرکت کنم تا به انسان دیگری تبدیل شوم حس یک تازه‌وارد باکسی که سه ماه یا ۵ ماه از بودنش در سیستم کنگره می‌گذرد متفاوت است. استاد امین می‌فرمایند: قوانین زندگی مثل پازل است که باید قطعات آن را پیداکرده و کنار هم بچینیم و من با آموزش‌هایی که با زبان ساده و روان بیان‌شده است می‌توانم پازل زندگی‌ام را به‌خوبی کامل کنم.


مشارکت مسافرین نیکوتین

عذرا مسافر نیکوتین از اهواز

 درمان در کنگره علاوه بر جسم و روان ضلع جهان‌بینی دارد که باید تغییر اساسی کند و از حالت افیونی خارج شود تا به تعادل و سلامت برسد، جهان‌بینی همراه با تغییرات باعث می‌شود دانایی من افزایش پیداکرده و جسمم به تعادل برسد؛ برای این‌که بتوانم روی ضلع جهان‌بینی و درمانم کارکنم باید جسم در حالت تعادل قرار بگیرد در غیر این صورت معنی جهان‌بینی را نخواهم فهمید جسمی که خمار و به‌هم‌ریخته است اصلاً معنی جهان‌بینی را نخواهد فهمید حالا که متوجه شدم ضلع جسمم چگونه بر روی ضلع جهان‌بینی‌ام تأثیر می‌گذارد با تغییرات و عملکرد بر روی دو ضلع دیگر هم تأثیر می‌گذارد برای مثال من در کنار آموزش‌ها و جهان‌بینی به دانایی می‌رسم باید تفکر و اندیشه‌ام تغییر کند تا نگاهم به اطرافم تغییر کند اگر نظر من مثبت باشد و در صراط مستقیم باشم راه و روش زندگی هم‌تغییر خواهد کرد بنابراین اگر من تفکرات مثبت و خوش‌بینانه داشته باشم جهان‌بینی سالم بر تمام اعضای من و حتی چهره من تأثیر خواهد گذاشت تفکرات من از هر نوع و جنسی که باشد بر روی چهره من هم همان تأثیرات نمایان می‌شود.


سوگل مسافر نیکوتین از نمایندگی صالحی

 فن یادگیری در کنگره ۶۰ این است که بدانیم هر چه در جهان هستی وجود دارد در درون ما هم وجود دارد و ما الگوی کوچکی از جهان هستیم و جهان‌بینی به ما می‌آموزد که کینه، نفرت، خودپسندی، عشق و ایمان که در جهان وجود دارد در ما هم وجود دارد‌، جهان‌بینی در کنگره به ما در مورد مطالبی که قبلاً می‌شنیده‌ایم ولی تعریف درستی نداشتیم تعریف درستی ارائه می‌دهد، تفکر یعنی حرکت از مبدأ مشخص به مقصد مشخص، مفهوم دقیق منیّت، دانایی و دانایی مؤثر را به‌خوبی می‌آموزد من قبلاً فکر می‌کردم اگر حرکت نکنم مانند صخره‌های گلی فرومی‌ریزم ولی استاد امین فرمودند: در معادله عملکرد در جهان‌بینی یک قسمت اسکالر و عددی هست و یک قسمت هم برداری است اسکالر و عددی می‌گوید حرکت کن، جهت اهمیت ندارد ولی در قسمت برداری می‌گوید در جهت ارزش‌ها حرکت کن یا در مسیر ضد ارزش‌ها و اینکه حرکت من در چه جهتی باشد انتخاب من است و تعیین‌کننده انرژی من است و این انرژی را حس تعیین می‌کند وقتی حس من خراب است نمی‌توانم خوب حرکت کنم و ممکن است از جای خوبی سر درنیاورم حال اگر حرکت نکنم اتفاقی نمی‌افتد فقط حسم خراب است حالا چقدر طول می‌کشد که حس من خوب شود مشخص نیست یک ماه دو ماه و یا شش ماه درهرصورت باید منتظر باشم که حس من برای حرکت در جهت ارزش‌ها خوب شود.


زهرا مسافر نیکوتین از مشهد

اگر استاد پایه‌های علم و قوانین را درست آموزش بدهد مانند این است که پی‌ریزی و فندانسیون یک ساختمان محکم بنا می‌شود و می‌توان چندین طبقه هم‌روی آن ساخت کاری که خانم جلالی در مورد من انجام دادند و من متوجه شدم که چه می‌خواهم و با جا افتادن مطالب لذت بسیاری می‌بردم اگر بخواهیم نیروهای بازدارنده را به نیروهای مکمل تبدیل کنیم باید توانایی مهارت کردنشان را داشته باشیم که این توانایی با کسب علم و دانش حاصل می‌شود در درون انسان ساختارهای منفی سطح انرژی را پایین می‌آورند و با ایجاد حس‌هایی مثل ترس، خشم و نفرت که در ما به وجود آمده کنترل ما را در دست می‌گیرند. خواسته‌های نامعقول باعث ایجاد ساختارهای منفی می‌شوند مثل مردم شهری که به‌جای خوردن مشروب رانی بخورند دیگر شبکه مافیایی مشروب سازی فعال نخواهد بود. میزان برداشت ما از ابزارهای کنگره به پیشرفت ما کمک می‌کند مثل فردی که با ماشین حرکت می‌کند و یا فردی که با هواپیما حرکت می‌کند سفر با ماشین پر از پیچ‌وخم است و خسته‌کننده است ولی سفر با هواپیما لذت‌بخش است؛ حس بد سال‌ها است که در انسان ذخیره‌شده است مثل ترس، ناامیدی، منیت به همین دلیل اعتیاد بااراده به‌تنهایی درمان نمی‌شود عادات و ذرات ناخالصی باید ذره‌ذره کم‌رنگ و ریشه‌کن شوند ما نمی‌توانیم کوه را جابه‌جا کنیم چون دارای نیروی مقاومت است ولی با بیل مکانیکی کم‌کم می‌توانیم آن را انجام بدهیم‌.


 سمیه مسافر نیکوتین از شعبه ابوریحان

 جهان‌بینی یعنی دیدگاه ما از جهان بیرون و جهان درونمان و اینکه این دیدگاه در افراد متفاوت است یعنی در جهت‌های مختلف هرکسی می‌تواند یک دیدگاه مختلف از پیرامون خود داشته باشد؛ استاد امین فرمودند: هرکسی در بیرون از جهان کالبد فیزیکی خودش هر چیزی را که رعایت می‌کند مطمئناً آن را در درون خودش دارد مثل یک مدیر، نگهبان، معاون که می‌تواند انسان‌های اطرافش خوب باشند مطمئناً در درون خودش هم خوبی است اگر بتوانیم ساختارها و حس‌های خوب درونمان را ارتقا بدهیم مطمئناً در جهان بیرونی ما هم انعکاس خواهد داشت، اگر منِ مسافر نیکوتین روی جهان‌بینی درونم کارکنم حتماً پله‌های پیشرفت را در زندگی و جهان خودم را به‌خوبی خواهم شناخت.


سمیه مسافر نیکوتین از رودهن

جهان‌بینی علمی است که علاوه بر درمان اعتیاد در درمان بسیاری از بیماری‌ها هم به کار می‌رود زیرابه ما آموزش داده می‌شود چگونه دیدگاهمان را نسبت به همه‌چیز تغییر بدهیم و از دنیای منفی و تاریک که باعث برداشت‌های منفی و احساس‌های منفی می‌شود بیرون بیاییم. استاد امین می‌فرمایند: مثلث درمان جسم، روان و جهان‌بینی اگر کاربردی شود می‌تواند انسان‌ها را به آسایش و آرامش برساند و حتی بیماری‌های خاص مانند سرطان و ام‌اس را درمان کند علم جهان‌بینی در مورد صور آشکار و صور پنهان ما صحبت می‌کند برداشت من نسبت به حس، ذهن و نفس بعد از ورود به کنگره تغییر کرد با کاربرد ذهن که چه‌کارهایی برای من می‌تواند انجام بدهد و همین‌طور شناسایی حس‌هایمان ما را برای نزدیک شدن به‌فرمان عقل کمک می‌کند، برای تمام صور پنهان مدل ارائه‌شده است که خیلی می‌تواند با استفاده از علم جهان‌بینی کمک کند.


الهام مسافر نیکوتین

 جهان‌بینی همان آگاهی، دانایی و توانایی است که به ما آموزش داده می‌شود هر انسانی به جهان‌بینی نیاز دارد زیرا با به کار بردن راهکارهای آن می‌توان زندگی سالمی داشت به این صورت که هر چه آموخته‌ایم را بتوانیم در رفتار و کردارمان کاربردی و عملی کنیم تأثیر جهان‌بینی در من باعث شد حس‌های بدم مثل ترس، ناامیدی، خشم و منیت را شناسایی کنم و ذره‌ذره با به‌کارگیری آموزش‌ها و استفاده از مثال‌ها و مدل‌ها آن‌ها را در کنترل خودم دربیاورم و کمک کنم ظرفیت و دانایی و آگاهی‌ام بالاتر برود که توانستم سیگار و قلیان را مصرف نکنم، دیدگاه و نگرش من تغییر کرد که توانستم خیلی راحت قلیان را درمان کنم من علاقه و اعتیاد شدیدی داشتم و قبل از درمان اگر قلیان نمی‌کشیدم بسیار عصبی می‌شدم و در من خشم شدیدی به وجود می‌آمد.


ناهید مسافر نیکوتین از شعبه صالحی

 فرارسیدن ماه رمضان را تبریک می‌گویم؛ جهان‌بینی در کنگره ۶۰ مثل الفبای آموزش هست، زبانی که ما با آموزش آن می‌توانیم به حال خوش و آرامش برسیم به‌طورکلی جهان‌بینی قوانین زندگی را به ما آموزش می‌دهد و ما اگر این قوانین را بلد نباشیم در بازی زندگی پیروز که نمی‌شویم بلکه اطرافیانمان را هم که در کنار ما در حال بازی یا زندگی هستند به دردسر می‌اندازیم و در خود و دیگران تخریب ایجاد می‌کنیم یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین قوانین زندگی آموزش جهان‌بینی است مدل آموزش از نوع بسیار ساده و قابل‌فهم برای همه اقشار جامعه است حتی آن‌هایی که سواد زیادی ندارند. ما در این سیستم از نعمت مدل‌های ساده و روان برخوردار هستیم چون دقیقاً این علم تجربه‌شده و بعد به ما آموزش داده‌شده است ما می‌دانیم که یادگیری جهان‌بینی برای همه افراد لازم و ضروری است ولی بیشترین کاربرد آن برای کسانی است که در تاریکی فرورفته‌اند و برای بیرون آمدن از آن با آموزش دیدن راه برایشان بسیار هموار می‌شود زمانی که ما همسفران وارد کنگره شدیم به خاطر افکار منفی و حس‌های بد که در اثر زندگی با یک مصرف‌کننده در ما ایجادشده بود افکار ما به‌هم‌ریخته بود بنابراین وقتی‌که می‌خواهیم باوجود خواسته جهان‌بینی را تغییر بدهیم باید اذنش هم صادر شود وقتی‌که اذن آن صادر شد کم‌کم تغییرات را در درونمان حس می‌کنیم و دانایی و آگاهی ما بالا می‌رود. دانایی یعنی تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر شکل و لباسی که هستند وقتی با آموزش گرفتن دانایی ما بالا می‌رود شناسایی خواسته‌های نفسمان و چگونگی برخورد با آن‌ها را یاد می‌گیریم این می‌شود جهان‌بینی. ما با این آموزش‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم که باید دنبال راه‌حل مشکل‌هایمان باشیم در هر زمان و شرایطی در زندگی به یادگیری جهان‌بینی نیازمند هستیم.

مسافر نیکوتین مریم از شعبه شفا مشهد

 من در جهان‌بینی تصویرسازی کردن را یاد گرفتم و آموختم اگر چیزی را می‌دانم سعی کنم به ساده‌ترین شکل بیان کنم تا برای همه قابل‌استفاده باشد، در جزوه جهان‌بینی یک و دو از مدل استفاده‌شده مدل‌هایی که در جهان‌بینی مطرح‌شده است مثل مدل عقل یک ساختار است که با استفاده از این مدل‌ها می‌توانیم شناخت بیشتری روی خود پیدا کنیم. جهان‌بینی متعلق به همه انسان‌ها است تا یک‌پنجم دانایی زیاد نشود نمی‌توانی یک‌پنجم مواد را کم کنی.


زهرا مسافر نیکوتین از رباط‌ کریم

 جهان‌بینی یعنی نگاه، احساس و درک ما از اطرافمان که دو نوع است، جهان‌بینی درونی که شامل احساسات و درک خودمان نسبت به درون خودمان است و جهان‌بینی بیرونی که درک و احساس ما نسبت به‌کل هستی است. ما در کنگره سه سفر داریم سفر اول از مصرف تا قطع دارو سفر دوم از قطع مواد تا رسیدن به خود و سفر سوم از رسیدن به خود تا رسیدن به قدرت مطلق یا خالق خود؛ جهان‌بینی درونی به دو بخش تقسیم می‌شود: صور آشکار که قابل‌رؤیت است و شامل جسم ظاهری ما می‌شود و صور پنهان که قابل‌رؤیت نیست مثل روح، عقل و نفس، جهان‌بینی به ما کمک می‌کند جایگاه فعلی خودمان را بشناسیم و راه و مسیر حرکتمان را پیدا کنیم تا به مقصد برسیم نفس در صور پنهان است که تعیین موجودیت می‌کند چه در ظاهر و چه در باطن و خواسته‌های معقول و نامعقول دارد و سه مدل دارد یک‌نفس اماره که شخص اصلاً به‌درستی یا نادرستی عملش فکر نمی‌کند و فقط انجام می‌دهد، نفس لوا مه شخص با انجام کار نادرست خودش را سرزنش و ملامت می‌کند و وجدانش ناراحت می‌شود، سوم نفس مطمئنه که شخص به مرحله‌ای رسیده است که فقط خواسته معقول دارد که البته رسیدن به این مرحله بسیار دشوار است. دانایی یعنی تشخیص خواسته در هر شکل و لباس که مثلث دانایی از سه ضلع تفکر، تجربه و آموزش تشکیل‌شده و شخص با کمک عقل و تفکرش در ضلع تفکر از یک مبدأ به مبدأ دیگری می‌رسد در ضلع تجربه اتفاق‌هایی که با کمک حس در ما به وجود می‌آید و در ضلع آموزش شخص مسیر را رفته و به دانایی رسیده است و راه برایش نمایان می‌شود.


سمانه مسافر نیکوتین از پاکدشت

جهان‌بینی یعنی ادراک، احساس و برداشت من از جهان درون و بیرون و اطرافم من قبل از آمدن به کنگره احساس و برداشتم نسبت به این مطالب با الآن که آموزش گرفته‌ام خیلی متفاوت بود؛ در جهان‌بینی از صوت، نور و حس می‌گوید از دانایی، شخصیت و آگاهی صحبت می‌شود. از اضلاع مختلف مثلثی می‌گوید که شخصیتم را تشکیل می‌دهد از اندیشه یک هم‌سفر که با تمام رنج ها و عذاب‌هایی که در کنار مسافرش دیده است و تفکر و حس‌هایش خراب‌شده است و راهکار می‌دهد و پله‌پله من را با خودم آشنا می‌کند که در هیچ جای دنیا این علم وجود ندارد. در کنگره سندهای بدون نقص قابل‌مشاهده هستند، مسافرانی که تخریب بالایی داشتند و بعد از مدتی با تغییر نوع نگرش و آموزش به‌صورت تدریجی، تفکر و دید آن‌ها حتی نوع گفتار و پوشش آن‌ها تغییر می‌کند و روزهای خوب می‌آید. من قبلاً اصلاً از باران لذت نمی‌بردم بلکه انرژی‌ام را هم از دست می‌دادم ولی الآن که وارد سفر نیکوتین شده‌ام لذت و تغییر نگاهی که در من ایجاد شد به‌واسطه این آموزش‌ها است.


شهلا مسافر نیکوتین شعبه آکادمی

قبل از این آموزش‌ها خیلی از پیچیدگی‌ها و سؤال‌ها برای من وجود داشت، خیلی چراها داشتم فهمیدن علت تفاوت آدم‌ها برایم خیلی مهم بود عصبانیت و ناآرامی بعضی از آدم‌ها باکسانی که آرامش داشتند. در سال ۸۱ که تشکیل لژیون همسفران ممکن شد و استاد امین شروع به آموزش دادن کردند کلاس های جهان‌بینی خاصیتی دارند که مطالب طوری بیان و گفته می‌شود که در لحظه دل‌نشین و کارآمد است وقتی آدم درس یا مطلبی را می‌خواهد آموزش بدهد باید به‌گونه‌ای باشد که برای شاگرد به‌راحتی قابل‌درک و فهم باشد، نه اینکه بعد از آموزش استاد هیچ بهره و برداشت مفیدی توسط شاگردان نشود، انتقال خوب علم یک هنر است و در شاگرد احساس خوب ایجاد می‌شود و باعث رشد او می‌شود. باید درک و فهم مطالب برای اکثریت آسان و روان باشد، هدف از جزوه جهان‌بینی چیست؟ همه ما ساختارهایی داریم که قابل‌رؤیت هستند مانند ادارات، دولت، ملت و ساختارهایی داریم که در درون ما هستند و خیلی پیچیده‌اند مثل عقل که پادشاه شهر وجودی ماست که می‌تواند آرام باشد و در یک سری از انسان‌ها ناآرام و طغیان گر، آموزش‌ها می‌تواند این شهر وجودی را بازسازی و تغییر دهد تا به شهری آرام تبدیل شود. چون هر موجودی قابل‌تغییر است و می‌تواند با آموزش‌ها خواسته‌های نامعقول خود را به خواسته‌های معقول تبدیل کند.


اکرم مسافر نیکوتین از شعبه ستارخان

جهان‌بینی برای این است که من ریشه خطاهایم را پیدا کنم و از مسیر خطابه مسیر خیر تغییر حرکت بدهم. جهان‌بینی مثل الفبای یادگیری زبان است به‌عنوان‌مثال من برای این‌که زبان آلمانی یاد بگیرم باید اول الفبای آن را بیاموزم و دقیقاً برای یادگیری مطالب کنگره یادگیری دانش جهان‌بینی الزامی است. جزوه‌های جهان‌بینی این مطالب را بسیار ساده بیان کرده است و این به این معنا است که نگارنده آن کاملاً به مسائل و مفاهیم مسلط است. مدل‌هایی که در جزوه جهان‌بینی وجود دارند جزو زیبایی‌های این جزوه هستند یعنی اگر کسی این مدل‌ها را در ذهن خودش مجسم کند قطعاً مطالب به‌سادگی برایش جا می‌افتد من با خواندن و فهمیدن جزوه جهان‌بینی متوجه شدم که در صور پنهانم به ترس، خشم و سایر ضد ارزش‌ها دچار هستم و آرامشی که امروز دارم را مدیون مطالبی هستم که به‌سادگی برایم جاافتاده است. قبل از ورود به کنگره نیروهای بازدارنده را در حکم نیروهای کاملاً منفی می‌دانستم ولی با آموزش‌ها متوجه شدم که نیروهای بازدارنده در نقش نیروهای مکمل به تکامل من کمک بزرگی می‌کنند، مثال عینی آن همین مصرف نیکوتین یعنی سیگار و قلیان است که یک دنیا درگیر آن هستند اگر آموزش‌های جامع و بیان ساده جهان‌بینی نبود من چطور می‌توانستم به همین راحتی از اسارت نیکوتین خلاص شوم.


 سارا مسافر نیکوتین از اراک شعبه پروین اعتصامی

 همان‌طور که می‌دانیم یکی از اضلاع مثلث درمان، جهان‌بینی است و نه‌تنها این ضلع برای افراد مصرف‌کننده است بلکه حتی دانش جهان‌بینی برای تمام انسان‌های خارج از کنگره هم لازم است تا بتوانند به تعادل نسبی برسند. جهان‌بینی تغییر در دامنه دید من است نسبت به دنیای درونم و دنیای بیرونم جهان‌بینی به من آموزش داد که علم پیچیده نیست بلکه باید روش انتقال را صحیح انجام داد تا قابل‌درک و درمان برای انسان‌ها باشد، کل جهان‌بینی روی مسئله دانایی و شناخت حس‌ها و چگونگی پالایش آن‌ها کار می‌کند که اگر انسان آن را خوب درک کند می‌تواند به تعادل برسد. در مثلث درمان هم جسم و هم روان روی جهان‌بینی اثر می‌گذارند بنابراین هر سه ضلع باید با همدیگر رشد کنند چیزی که من از جهان‌بینی یاد گرفتم و برایم خیلی جالب بود شبیه‌سازی‌هایی بود که انجام‌شده است و بسیار برای من قابل‌لمس و درک بود مانند مدل قلعه عقل، سربازان دانایی و ... همه این‌ها به من کمک کرد که خیلی راحت‌تر ببینم و برخورد کنم و حتی پالایش انجام دهم درواقع قوانین بازی زندگی را آموختم قدرت تشخیص خود را نسبت به حس‌های آلوده بالا بردم. امیدوارم علم جهان‌بینی روزی یکی از دروس اصلی آموزشی باشد چون کمک شایانی در به تعادل رسیدن انسان‌ها دارد.


تهیه و تایپ: مسافر نیکوتین اکرم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم مسافر نیکوتین .. پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 08:14 ب.ظ
مثل همیشه عالی و کامل بود
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 10:11 ق.ظ
جلسه خیلی عالی و پرباری بود ممنون از استاد عزیزم خانم جلالی و تشکر از خانم اکرم و خانم سپیده
سارا اراک چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 11:55 ق.ظ
سلام به عزیزان وبلاگ خدا قوت ممنون از مشارکت عزیزان و جلسه خوبی که برگزار شد
اکرم مسافر نیکوتین .. چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 05:17 ق.ظ
خدا قوت ..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic