لژیون مجازی س دی احمق ها
جمعه 12 اردیبهشت 1399 ساعت 03:22 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )

سومین جلسه لژیون مجازی در رابطه با سی دی جا به جایی مهره ها روز چهارشنبه راس ساعت 16 به استادی سرکار خانم شهلابرگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا ماه مبارک رمضان را به همه عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم نماز و روزه اعضا قبول حق باشد. در سی دی احمق ها جناب مهندس به بیان ویژگی های احمق ها می پردازند و می فرمایند بگذارید احمق ها در قالب خود بمانند و انرژی خود را صرف آدم های احمق نباید کرد، احمق ها آدم های لجبازی هستند و هرکاری که دلشان بخواهد انجام می دهند، افرادی هستند که آگاهی ندارند، افراد احمق از تفکر کافی برخوردار نیستند و بیشتر سعی می کنند حرف های خود را قالب کنند، تجسس در آنها زیاد است، به مسائل خود و شکست هایی که می  خورند توجه نمی کنند و باز هم همان کارها را تکرار می کنند. مطلبی که در کنگره وجود دارد و به ما تذکر می دهند اینکه افراد جایگاه و هدف های خود را گم می کنند و به طرف ضد ارزش ها می روند که تاریکی مطلق است، پیدا کردن خود، مهم ترین مسئله است که باید انجام شود هرکس باید خودش کتاب زندگی اش را بنویسد و وظیفه خود را به نحو مطلوبی انجام دهد.آنهایی که تفکر می کنند از سختی ها و مشکلات می توانند به راحتی عبور کنند و گرفتاری خود را حل کنند باید بدانیم که هر چیزی دو وجه دارد که باید از وجه خوب آن استفاده کنیم؛ جناب مهندس همواره به امور مالی و قوام آن بسیار تاکید می کنند، ما در کنگره آموختیم که هم مسائل مادی مهم می باشد و هم مسائل معنوی پس باید پس انداز کنیم و پس انداز کردن برای تمام اقشار است و یکی از کارهای ضروری می باشد.

مشارکت سرکار خانم جلالی

 استاد فرمودند احمق ها افرادی هستند که بی تفکر صحبت می کنند و چقدر استاد زیبا و روان صحبت کردند و با یک بار گوش دادن به این سی دی مطالب ملکه ذهن ما می شود و متوجه می شویم که نیت از این سی دی چه بوده است.
استاد می فرمایند با طی کردن ۱۴وادی من آدرس شما را به خودتان می دهم، یعنی به خود رسیدن. در نوشتارها می خوانیم این سفر، سفر سخت و سهل است همه چیز راحت نیست ولی در سیستم ما یاد می گیریم که در سختی ها چگونه برخورد کنیم و در سختی ها نباید به خود ترس راه دهیم چون تنها چیزی که باعث تغییرات و تبدیلات در ما می شود همان تفکر ما است، مثالی زدند که یک الاغ اگر از مسیری رد شود و در یک چاه بیفتد دیگر از آن مسیر حرکت نمی کند اما گاهی ما می بینیم چقدر اشتباهات خود را تکرار می کنیم، چه چیزی است که انسان از مسیر خارج می شود و غافل از همه چیز می شود؟ نکته جالب دیگر اینکه ما همواره فکر می کنیم ضدارزش ها برای دیگران است فردی که قضاوت می کند، غیبت می کند و ما گوش می کنیم به همان اندازه ما هم گناهکار و مجرم شناخته می شویم و این مسئله را باید به همدیگر یادآوری کنیم. جناب مهندس ۱۴وادی و قواعد و الفبا را را به ما می گویند ولی هر فرد باید خود سفر کند و خود شخص باید کتابش را بنویسد. امیدوارم که کتاب های همه ما زیبا و قشنگ نوشته شود، زیبا و قشنگ نه به آن معنی که سختی و اذیت شدن و ناراحت شدن نباشد، زندگی همواره سختی ها و مسائل خود را دارد ولی در سیستم است که ما یاد می گیریم چگونه مشکلات را حل کنیم، کنگره به چراهای من جواب می دهد و به من یاد می دهد چراها را به چگونه تبدیل کنم.

مشارکت مسافران نیکوتین
سارا مسافر نیکوتین‌ شعبه پروین اعتصامی اراک
احمق ها انسان هایی لجباز و یک دنده هستند و افرادی هستند که بدون تفکر عمل می کنند و ممکن است چندین اشتباه را به تکرار انجام دهند و عبرت نگیرند. طناب تفکر برای تمام انسان ها وجود دارد و انسان از این طناب یا برای سقوط خود و یا صعود خود استفاده می کند که باز در اینجا قدرت اختیار را به من یادآوری می کند؛ کنگره آدرس انسان ها را به خودشان می دهد اگر من درگیر سیگار و خیلی از کج فهمی ها شدم مسیر خود را گم کرده بودم و اکنون در کنگره آدرس خود را پیدا می کنم اینکه از کجا بودم به کجا می روم و هدف و انگیزه من چیست.

عذرامسافر نیکوتین شعبه دانیال اهواز
احمق ها همان انسان های جاهل و نادان هستند، انسان هایی که آگاهی لازم را ندارند که درجه بندی شده اند به عبارتی دیگر میزان احمق بودن آنها کم و زیاد است مانند مصرف کننده های مواد مخدر که برحسب مصرف و مقدار مصرف درجه بندی می شوند، آدم احمق لجباز و یک دنده است و یک اشتباه را چندین بار تکرار می کند، هر انسانی که فکر می کند به کسی نیازمند نیست احمق مطلق است زیرا همه انسان ها به همدیگر نیازمند هستند، احمق ها را باید در قالب خود بگذاریم بمانند و انرژی صرف آدم های احمق نکنیم اگر خود آنها تسلیم شدند و کمک خواستند ما می توانیم به آنها کمک کنیم. احمق ها با طناب خودکشی می کنند و عاقل ها با طناب صعود می کنند، احمق بودن فقط در زمینه اعتیاد نیست بلکه در تمام زمینه ها است احمق نبودن کار بسیار سختی است چون همواره انسان بین دو نیرو مثبت و منفی قرار می گیرد و نیرو منفی بسیار قدرتمند است.

زهرا مسافر سیگار شعبه رباط کریم
این سی دی مرا به گذشته برد و مرا یاد خاطراتی انداخت که چقدر در گذشته من لجباز بودم، احمق به کسی گفته می شود که آگاهی و دانایی ندارد این احمق بودن در هر انسانی می تواند باشد در فردی بیشتر و در فردی کمتر است، کمتر انسانی است که احمق نباشد نشانه افراد احمق این استکه اول حرف می زنند و بعد تفکر می کنند به طرف ضدارزش ها می روند، در کار دیگران فضولی و دخالت می کنند، لجباز و یک دنده هستند، هیچ دینی را قبول ندارند، یک اشتباه را چندین بار تکرار می کنند، ارزش چیزهایی را که به دست می آورند نمی دانند، زمانی که کسی به او خدمت می کند خیال بد می کنند...انرژی خود را نباید صرف انسان های احمق کنیم انسانی که با تفکر باشد در مسائل مادی و معنوی ضرر نمی کند؛ ر سختی ها ترس به دل خود راه ندهیم و همیشه به خدا توکل کنیم اگر وارد کنگره شدیم به ما بستگی دارد که تا چه میزان از آموزش ها استفاده کنیم و بدانیم که اگر در ارزش ها باشیم صعود می کنیم و اگر در ضدارزش ها باشیم سقوط می کنیم در زندگی همواره باید پس انداز داشته باشیم و آماده باشیم.

اکرم مسافر نیکوتین
احمق و نادان کسی است که دانایی و اطلاعات و درایت ندارد بنابراین بدون تفکر عمل می کند. بیشتر مواقع به سمت ضد ارزشها حرکت می‌کند، آدم نادان و احمق در کار دیگران تجسس و قضاوت می کند رای صادر می کند و در آخر آن را اجرا هم می کند همین حکم دادن بعد از قضاوت نادرست نشعت گرفته از نادانی و اطلاعات کم اوست تنها حرف و عقاید خودشان برایشان ملاک است و انگار هیچ ورودی به عقل و ذهنشان ندارند و کلاً با خودشان و اطرافیانشان مدام در جنگ هستند و به هیچ اصول قابل فهم در خرد جهانی یا قوانین وضع شده در خانواده و اجتماع اعتقادی ندارند و در اثر این بی خردی یک اشتباه را بارها و بارها تکرار می کنند و به قولی تاریخ برایشان مدام تکرار می شود. وقتی کسی به آنها خوبی می کند قدردان که نیستند هیچ، طلبکار هم می‌شوند و فکر می کنند وظیفه طرف مقابل است و حق خودشان است این نیکی های مکرر و مصداق این ضرب المثل قدیمی می شوند که نیکی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند. یکی از قوانین کاربردی در کنگره ۶۰ این است که برای فرد احمق نباید انرژی صرف کرد چون ما معتقدیم به کسی که درخواست کمک دارد باید کمک کرد اوصولاً بر اساس میزان نادانی و حماقتشان به سه گروه کم احمق، متوسط احمق و زیاد احمق تقسیم می شوند؛ اگر انسان در مورد مسائل تفکر تحقیق و بعدا اقدام کند هیچ وقت ضرر نمی کند چه در امور معنوی و چه در امور مادی زیرا تفکر حکم طنابی را دارد که در اختیار همه هست یکی با استفاده صحیح و جهت دادن درست با آن خودش را نجات می‌دهد و صعود می‌کند و یکی در اثر بی فکری و حماقتش خودش رابا آن طناب خفه کرده و سقوط می کند. ترس دشمن تفکر است که اگر ماهیتش شناسایی نشود و با آن برخورد صحیح نشود باعث خرده شدن تفکر و شکست های مکرر در زندگی می شود

سپیده مسافر نیکوتین
جناب مهندس نشانه و ویژگی های احمق ها را فرمودند، من در ابتدا متوجه شدم که نباید به همه انسان ها با این دید نگاه کنم که اگر فردی کاری انجام داد جز گروه احمق ها می باشد و دیگر اینکه خیال نکنم که خود من احمق نیستم زیرا هر لحظه ممکن ا ست با اشتباهم جز این گروه باشم، اگر من قبلاً مصرف کننده بودم و دوستان و اطرافیان من را گمراه کردند به دلیل اینکه مسیرم را گم کرده بودم و جایگاه اصلی خود را گم کرده بودم خداروشکر که در مسیر آموزشی قرار گرفتم تا تلاش کنم و به جایگاه اصلی برسم، هرچیزی برای انسان استفاده دوگانه دارد یا می تواند موجب صعود شود یا موجب سقوط حتی کنگره باید حوام باشد که به نحو مطلوب استفاده کنم.

سمیه مسافر نیکوتین شعبه رودهن
احمق نبودن کار سختی است چون یک سری نیروها انسان را از صراط مستقیم خارج می کنند و مقابله با این نیروها کارسختی است، نشانه انسان های احمق تفکر نمی کنند، دانایی ندارند، تجسس می کنند، غیبت می کنند، قضاوت می کنند، تجربه نمی کنند، اعتقاد ندارند، لجباز هستند، همیشه روی حرف و کار خود پافشاری می کنند، همیشه در مسیر ضدارزش ها هستند در جهان اگر با تفکر پیش برویم هیچ گاه دچار ضرر نمی شویم همواره یک طنابی وجود دارد که ما می توانیم در جهت صعود یا سقوط استفاده کنیم مانند کنگره این بستگی به انسان دارد که با تفکر و اندیشه خود چگونه از سیستم استفاده نماید افرادی که در کنگره آموزش می گیرند در باغی هستند که درختان آن از دور پیدا است و نیازی نیست کسی از این افراد تعریف نماید زیرا اینان خود با تغییراتی که انجام می‌شود کاملا قابل مشاهده و درک هستند.

عاطفه مسافر نیکوتین
یک قسمت سی دی آقای مهندس می گویند که با صبر و سکوت به جا کار و امورات انجام می گیرد و هر کاری که بخواهد با سرعت به انجام برسد مانند ترک سقوط آزاد می شود که بی فایده است.

سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان
اگر بخواهیم انسانی را پیدا کنیم که احمق نباشد خیلی کم است، احمق بودن طیف دارد یعنی فردی از نظر احمق بودن در درجه بالا و یا پایین است. فضولی در کار دیگران، تجسس،غیبت، دخالت، لجبازی، یک دندگی و... نشانه های احمق است، اگر فردی کاری انجام دهد و بگوییم چرا انجام دادی می‌گوید دوست دارم این در درجه بالای احمق بودن است یا اگر دو فرد دعوا می کنند و من خود را دخالت بدهم این نشانه دلسوزی و دل رحم بودن نیست و نشانه احمق بودن است و ممکن است مشکلاتی گریبان گیر من شود.

سمیرا مسافر نیکوتین شعبه رباط کریم
ابن سینا یک سری از احمق ها آگاهی هیچ کاری را ندارند و تمام کارها را بدون تفکر انجام می دهند، افراد احمق چند دسته هستند افرادی که احمق مطلق هستند و از انجام کارهای خود ناراحت نمی شوند و نمی سنجند، با کسی ارتباط ندارند کارهای ضدارزشی می کنند، بی احترامی می کنند و...

مریم مسافر نیکوتین
من نبای بگویم که احمق نیستم اگر احمق نبودم که لجاجت نمی کردم، من اگر احمق نبودم در کار دیگران فضولی نمی کردم یا نیکوتین مصرف نمی کردم پس من احمق بودم و الان از وادی تفکر می توانم استفاده کنم و جز آن دسته از آدم هایی که کم احمق هستند باشم و در کار دیگران دخالت نکنم و به خودم فکر کنم و درجای دیگر آقا مهندس گفتند که ما همه به هم نیازمندیم واقعا هم همینطور است من به تنهایی نمی توانم از پس مشکلات روزمره یا خیلی کارهای دیگر بربیایم پس باید در جمع باشم و مشورت پذیر باشم و اینکه اگراشتباه کردم دیگر تکرار اشتباه نکنم..

سوگل مسافر نیکوتین شعبه صالحی
انسان اگر در جهان مادی کار خود را با تفکر شروع کند ضرر نمی کند، موفقیت برای هر انسانی فراهم می شود چه مادی و چه معنوی اگر فردی بگوید که من موقعیت پیشرفت نداشتم اشتباه است فقط مهم این است که از موقعیت ها در جهت پیشرفت ارزش ها استفاده کنیم و صعود کنیم نه در جهت نابودی و سقوط در کارهای خود نباید بترسیم زیرا ترس تفکر را می خورد و همواره به خداوند توکل کنیم، آقای مهندس آدرس هر انسانی را به او می دهند و انسان همواره بین دو نیروی مثبت و منفی است ما در همه مسائل باید صبور باشیم تا کم کم تغییر ایجاد شود در کنگره همواره باید به مسائل مادی توجه کنیم و پس انداز داشته باشیم.

زهرا مسافر نیکوتین شعبه شفا مشهد
عبور کردن از مسیرهای سخت بها دارد که باید ما از حماقت هایی که انجام دادیم عبور کنیم باید خود ما تغییر کنیم در کنگره آدرس ما را می دهند و کنگره برای کسانی است که خواستار آموزش و رهایی هستند اولین چیزی که از حماقت فرد کم می کند گرفتن آموزش است یک انسان احمق از توان عقلی خود استفاده نمی کند. فاطمه مسافر نیکوتین از شعبه شفا مشهد من قبل از کنگره فکر نمی کردم که خودم احمق باشم همیشه خود را عاقل وبالغ می دانستم ولی من فاطمه اگر احمق نبودم که به طرف ضد ارزش ها نمی رفتم یا که همین سیگار یا قلیان را مصرف نمی کردم استاد فرمودند احمق ها اول عمل می کنند بعد فکر می کنند من فاطمه باید یاد بگیرم که احمق نباشم و دوری کنم از ضد ارزش ها مثل همین قضاوت کردن یا دروغ گفتن و یا حکم صادر کردن در باره دیگران یا که حتی فرزندانم پس باید با این موارد بجنگم و تلاش کنم تا بتوانم موفق باشم باید پس اندازی د اشته باشم مسئله مالی را اهمیت بدهم و یک اشتباه را فقط یک بار انجام دهم، به خودم ترس راه ندهم چون افکارم را میخورد چون من فاطمه را گم کردم و با آمدن به کنگره خودم را پیدا کردم.

تهیه و تایپ: مسافر نیکوتین سارا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم مسافر نیکوتین .. پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 08:13 ب.ظ
ممنون خانم سارا جان ..خدا قوت
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 10:44 ق.ظ
خانم جلالی عزیزم خدا قوت و خداقوت خانم شهلای عزیز خسته نباشی به دوستان جلسه عالی و پر بار تشکر از دوستان در سایت
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 10:44 ق.ظ
خانم جلالی عزیزم خدا قوت و خداقوت خانم شهلای عزیز خسته نباشی به دوستان جلسه عالی و پر بار تشکر از دوستان در سایت
سارا اراک شنبه 13 اردیبهشت 1399 12:18 ق.ظ
سلام و عرض ادب و احترام ممنون از استادی خانم شهلا عزیز خیلی جلسه خوبی برای من بود و از مشارکت همه عزیزان استفاده کردم ممنون خانم سپیده عزیز به خاطر زحماتی که در وبلاگ می کشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic