جسم و نفس
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 11:19 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
پنجمین جلسه لژیون مجازی ویلیام وایت(درمان سیگار)  در رابطه با سی دی جسم و نفس روز چهارشنبه رأس ساعت 17 به استادی سرکار خانم سمیه برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد جلسه سمیه مسافر نیکوتین

 خیلی خوشحال هستم که در این جایگاه خدمتی آموزش می‌گیرم و خدمت می‌کنم و تشکر و قدردانی می‌کنم از استاد عزیزم خانم جلالی که زحمت‌های زیادی می‌کشند.

فقط رود در مسیر نباید مراقب باشد، بعضی زمان‌ها در مسیر رود سنگ یا آلودگی و یا aکلوخی قرار می‌گیرد و رود را آلوده می‌کند به‌طوری‌که از ۱۰۰ متری آلودگی و سیاهی آن قسمت را می‌توان دید، بعضی مواقع انسان باتدبیر و تفکر و محاسبات درست می‌تواند با مسائل و مشکلات متعدد زندگی کند و پیروز شود و به بهترین شکل ممکن آن‌ها را حل کند. در مشکلات کلی راه‌حل‌های کلی هم وجود دارد که ما می‌توانیم با شناخت و آگاهی و دانایی و تشخیص ماهیت، خودمان راه‌حل آن‌ها را پیداکرده و رمز و راز را کشف کنیم و به بهترین شکل ممکن مشکلات را حل کنیم مانند مشکل کرونا که در کنگره آقای مهندس از قبل به ما راه‌حل‌ها را داده بودند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم و یاد بگیریم چگونه علم و دانش خود را بالا ببریم و با مشکل برخورد کنیم. سه مؤلفه در زندگی انسان وجود دارد، خواست انسان، تقدیر یا نامه پیشین انسان، فرمان الهی که تأثیرات مستقیمی در زندگی انسان دارد در مسیر زندگی مشکلات متعددی برای ما پیش می‌آید که اگر ناامید نشویم، سست نشویم و به خودمان تکیه کنیم و ایمان راسخ به خداوند داشته باشیم و اعتقاد کامل به خود در حل کردن مسائل داشته باشیم می‌توانیم خیلی راحت مشکلات را حل کرده و به صلح و سازش و آرامش نسبی برسیم؛ جسم و نفس دو مؤلفه جدا از هم هستند اگر ما یک‌دانه لوبیا و تمام مواد اولیه داشته باشیم و بدانیم چگونه آن را درست کنیم بازهم نمی‌توانیم لوبیا را درست کنیم یعنی آن لوبیا یک ماده است و یک ورای ماده هم وجود دارد انسان هم یک جسم مادی و خاکی دارد و ورای ماده همان نفس است و نفس مراحل و طبقه‌های مختلفی دارد یعنی نفس یک بوته بیابانی با نفس و دانایی یک درخت خرما باهم متفاوت است و با گذر زمان است که یک بوته بیابانی بادانش و آگاهی و آموزش‌هایی که می‌گیرد رفته‌رفته خود را تقویت می‌کند و نفس و ماهیتش را بالا می‌برد، مرغ خانگی با عقاب تفاوت دارم هیچ‌گاه مرغ خانگی نمی‌تواند دانش و اطلاعات عقاب را داشته باشد و هرچقدر دانش و اطلاعات و آگاهی در مرحله نباتات، گیاهان و حیوانات بالاتر رود به‌مراتب بالاتری می‌رسند. وقتی نفس به مرحله میانه می‌رسد اولین شروع، خلقت انسان است یعنی مرحله‌ای که وارد قسمت انسانی می‌شود، نفس میانه در مرحله اول انسانی قرار می‌گیرد که در آنجا خداوند دو راه در مقابل انسان می‌گذارد یکی فجور و دیگری تقوا در آنجا است که انسان با خواست خود و انتخابی که دارد بافکر خود راه و مسیر خود را انتخاب می‌کند اگر مسیر فجور را انتخاب کند مشکلات متعددی را تجربه می‌کنند و در تاریکی‌ها فرو می‌رود تا بتواند کم‌کم به روشنایی‌ها برسد درراه تقوا ناخواسته مشکلات بر سر راه او قرار می‌گیرند که با آن مشکلات رشد می‌کند و آموزش می‌گیرد تا بتواند به مراحل بالاتر صعود کند. نفس تعیین موجودیت می‌کند چه در ظاهر و چه در باطن، نفس در انسان نقش مهمی دارد و اختیار می‌تواند کلاً در دست نفس باشد و خواسته‌های عقل را اجرا کند و به نفع خود پیش ببرد در اینجا مسئله‌ای که مهم است اینکه ما بتوانیم با علم و دانش و آگاهی خود ماهیت خواسته‌های خود را بشناسیم و بتوانیم نفس را پرورش دهیم و به بهترین شکل ممکن به‌فرمان عقل برسیم.

مشارکت ها

زهرا مسافر نیکوتین شعبه رباط‌کریم

 در کنگره وقتی مسئله‌ای پیش می‌آید آقای مهندس از قبل راه‌حل را ارائه داده‌اند هر مسئله‌ای که پیش می‌آید نباید ترسید و باید تفکر کرد و همان وادی اول یعنی وادی تفکر را روی خود اجرا کنیم، در مشکلات و مسائل محکم و استوار باشیم و بدانیم هرچه تفکر و آگاهی ما بالاتر باشد راحت‌تر با مسائل برخورد می‌کنیم ولی ترس تفکر را می‌خورد در تمام مسائل به زمان نیاز داریم و باید در مسیر صراط مستقیم باشیم تا با کسب آموزش‌ها در طول زمان به شناخت کامل از خود برسیم و شعور و آگاهی خود را بالا ببریم و با عملکرد خود به جایگاه‌های بالایی برسید.

عذرا مسافر نیکوتین شعبه دانیال اهواز

 تمام هستی دارای دو بخش است یکی ماده و دیگری ورای ماده، تمام هستی دارای شعور و آگاهی است یعنی چیزی ورای ماده بر مواد حاکم است. شعور یک خار تعیین می‌کند که آن خار باشد، نفسی که شعور و آگاهی آن در حد یک مرغ خانگی است همان مرغ خانگی است پس نتیجه می‌گیریم که شعور نخل خرما بسیار بالا است. در قرآن از کلمه فلق به‌کاربرده شده است یعنی در بینگ بنگ شکافته شده و هستی به وجود آمده. نفس انسان با مرگ از بین نمی‌رود و حامل اطلاعات و آگاهی است به خاطر همین کسی که فوت‌شده است چیزی را با خود نمی‌برد اما نفس اطلاعات شخص فوت‌شده را به چرخه بعدی زندگی آن شخص انتقال می‌دهد. بالاترین مرتبه نفس گیاهی مساوی است با پایین‌ترین مرتبه نفس حیوانی یعنی شعور و آگاهی یک نخل به‌اندازه یک کرم کوچک نیست. قرآن مجید و قرآن کریم با یکدیگر تفاوت دارند و قرآن کریم راجع به صور پنهان انسان صحبت می‌کند و قرآن مجید در مورد صور آشکار انسان صحبت می‌کند.

اکرم مسافر نیکوتین

کلمه فلق یعنی شکافنده مرا یاد پیام ‌محبت انداخت که جناب مهندس می‌فرمایند: در دل‌سنگ بروید و بشکافید آنچه شکافتنی نیست یعنی اینکه ما بتوانیم به عمق یک مطلب پی ببریم و توان تأثیری که خواندن و نوشتن دارد خیلی بالاتر از تأثیری است که یک تصویر می‌گذارد. قرآن کریم و قرآن مجید تفاوت دارند و قرآن کریم مکتوب است آن مطلبی است که پوشیده است ولی قرآن مجید آن قسمت از قرآن است که از عظمت و بزرگی آن از خود معنا پیدا و آشکار است.

سارا مسافر نیکوتین شعبه پروین اعتصامی اراک

 مثال رود را باید روی خود پیاده کنیم که انسان باید در تمام مراحل زندگی خود مراقب خود و نفس خود باشد این نباشد که اگر به دانش اندکی رسید خیال کند می‌تواند در تمام مشکلات و مسائل پیروز شود بلکه همواره باید به خداوند توکل کرد و مراقب باشد که ضد ارزشی آن را فریب ندهد و همواره در مسیر تصفیه و پالایش باشد؛ انسان همواره در مسیر تکامل نفس قرار دارد و من انسان باید همواره شعور و آگاهی خود را بالا ببرم تا به مراحل بالای نفس دست پیدا کنم و نقش زیبایی را از خود به یادگار بگذارم. دو گروه از انسان‌ها همواره بدبخت هستند انسان‌هایی که حرف همه را گوش می‌کنند و انسان‌هایی که حرف‌های هیچ‌کس را گوش نمی‌کند یعنی اینکه ما باید در تعادل باشیم و بر روی تمام مسائل تفکر کنیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

سپیده مسافر نیکوتین

 نفس من آن چیزی است که تعیین موجودیت من را انجام می‌دهد و من می‌توانم در هر مرحله بادانش و آگاهی خودم و اطلاعاتی که به دست می‌آورم حرکت کنم و به مرحله بعد برسم، همان‌طور که یک بوته بیابانی حرکت می‌کند و به یک گیاه بالاتری تبدیل می‌شود من هم اگر بخواهم از این مرحله که هستم خارج شوم و به مرحله بالاتر برسم باید تلاش کنم و درجا نزنم و در مسیر خود به‌خوبی و به سمت جلو حرکت کنم و قدر زمانی که الآن به من داده‌شده را بدانم و به بهترین شکل برای پیشرفت خود استفاده کنم تا به‌فرمان عقل نزدیک شوم.

سمیه مسافر نیکوتین شعبه رودهن

 وقتی ما در زندگی قوی باشیم باعث می‌شود که آن تقدیری که از قبل برای ما پیش‌بینی‌شده به‌گونه‌ای دیگر رقم بخورد و اگر بخواهیم بدون تفکر کاری انجام دهیم مشکلات زندگی ما بیشتر می‌شود، باید در زندگی خود محکم و استوار قدم برداریم و ازنظر تفکر و اندیشه خود را قوی کنیم تا در مقابله با مشکلات و مسائل راه‌حل‌های درست را پیدا کنیم. در اعتیاد ما به شناخت و آگاهی رسیدیم که توانستیم بیماری اعتیاد را درمان کنیم در کنگره با تفکر درست و آموزش درست ما به بهترین روش درمان رسیدیم و باید در تمام مسائل زندگی این‌گونه عمل کنیم؛ هر چیزی نفسی دارد نفس تعیین موجودیت می‌کند ما هم می‌توانیم در بالاترین مرتبه نفس باشیم و یا پایین‌ترین مرتبه نفس بالاترین مرتبه نفس گیاهی پایین‌ترین مرتبه نفس حیوانی است، این مرتبه نفس می‌تواند با شناخت و آگاهی افزایش یابد، انسان باید اطلاعات و آگاهی خود را بالا ببرد تا به بالاترین مرتبه نفس برسد مثلاً از نفس اماره به نفس لوامه و یا نفس مطمئنه انتقال یابد و بدانیم که مشکلات فقط برای آموزش انسان است.

الهام مسافر نیکوتین

نفس تعیین موجودیت می‌کند نفسی که شعور و آگاهی یک بوته بیابانی را دارد بوته بیابانی می‌شود و نفسی که شعور و آگاهی یک مگس را دارد مگس می‌شود، نفسی که شعور و آگاهی یک انسان را دارد انسان می‌شود. من هر چه در این دنیا وزندگی خود اطلاعات و دانش و آگاهی دریافت کنم همه را با خود می‌توانم انتقال دهم و با مرگ فقط جسم انسان از بین می‌رود و نفس همواره وجود دارد و این اطلاعات و آگاهی همواره با من است و اگر این مسئله را درک کنم زندگی برای من راحت‌تر است؛ اگر انسان‌ها بدانند که بقا دارند و با مرگ از بین نمی‌روند خیلی از مشکلات و بیماری‌های روانی درمان می‌شود و با این آگاهی‌ها تلاش می‌کنند تا به مراحل بالاتری دست یابند.

سمیرا مسافر نیکوتین

 برای هر کاری نباید به خود ترس راه داد زیرا ترس انسان را نابود و ویران می‌کند و مانع از انجام کارهای او می‌شود برای انجام کارها باید آموزش‌های کامل را ببینیم و بعد مسئولیت را به انجام برسانیم، جسم ما از بین می‌رود اما نفس همواره بقا دارد و از بین نمی‌رود این نفس ما است که اطلاعات و آگاهی را جمع‌آوری می‌کند و هر چه اطلاعات و آگاهی جمع‌آوری کنیم به‌مراتب بالای نفس می‌رسیم مثلاً نفس بوته بیابانی در مرحله پایین است و باید تلاش کند به مرحله بالا برسد و مانند درخت انگور شیرین و گوارا شود ما هم نیز باید اطلاعات و آگاهی خود را بالا ببریم تا به‌مراتب بالای نفس برسیم.

سوگل مسافری نیکوتین شعبه صالحی

 انسان برای انجام دادن هر کاری باید تفکر کند و تفکر درستی انجام دهد باید درزمینهٔ های مختلف اطلاعات و آگاهی کسب کنند و خود را مستحکم سازد انسان باید قوی باشد و نترسد و جا نزند همه انسان‌ها در حال پیشرفت و تکامل هستند البته مراحل حیوانی و نباتی و گیاهان نیز همیشه در حال پیشرفت هستند، اما در مرحله انسانی انسان می‌تواند با تفکر بیشتر و حرکت کردن و جذب کردن اطلاعات و آگاهی پیشرفت کند و به مرحله دیگری قدم بگذارد؛ جهان هستی همواره در حال پیشرفت بوده و نفس یک بوته ممکن است بعد از نابودی چون اطلاعات و آگاهی کسب کرده است بازهم به شکل دیگری خود را نمایش دهد.

سهیلا مسافر نیکوتین

انسان به‌تنهایی و خواست خودش نمی‌تواند مراقب خودش باشد چون فقط خواست نیست تقدیر هم وجود دارد که مربوط به نامه پیشین است و همچنین فرمان الهی هم وجود دارد؛ همانند همان رودخانه که در مسیر راه ممکن است خیلی از آلودگی‌ها و مواد سمی وارد شوند بنابراین بهترین راه این است که برای ادامه مسیر زندگی خود جایگاه مطمئنی را ایجاد کند که کمتر آسیب ببیند که البته یک مقدار از این راه و مسیر انسان به‌روز ازل یا الست برمی‌گردد؛ ما زمانی می‌توانیم محکم و استوار شویم که اطلاعات، آگاهی و شناختمان درست باشد؛ پس وقتی می‌خواهیم به آگاهی و دانش برسیم باید به شناخت برسیم و شناخت هم یعنی اینکه اطلاعاتی را داشته باشیم، برای مثال ما با شناخت درستی از انسان بهتر می‌توانیم با اطرافیان به‌خصوص مسافران خود برخورد نماییم و وقتی به این شناخت برسیم می‌دانیم که با غر زدن، شکوه و شکایت از این زندگی و شرایطی که داریم نه‌تنها کاری را پیش نمی‌بریم بلکه مشکلاتی هم به وجود می‌آوریم. همه‌چیز در هستی از دو صور تشکیل‌شده است: ۱- صور آشکار، جسم ۲-صور پنهان، نفس ما درهستی حتی نمی‌توانیم یک‌دانه کوچک لوبیا را به وجود بیاوریم چون یک‌چیزی ورای ماده حاکم است آن‌وقت ما انسان‌ها خیلی راحت منکر خدا می‌شویم و آن‌قدر بی‌دینی مد شده است. نفس می‌شود آن چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و در باطن؛ بله تعیین موجودیت یعنی نفسی که شعورش در حد بوته بیابانی است آن بوته را به وجود می‌آورد و نفسی که شعورش در حد یک درخت نخل است آن را به وجود میاورد پس تفاوت این دو در شعورشان است. مراحل تکامل نفس به ترتیب می‌شود: ۱-بالاترین مرحله نفس در جمادی، پایین‌ترین مرحله نفس در گیاهی است. ۲-بالاترین مرحله نفس در گیاهی، پایین‌تر مرحله نفس در حیوانی است. ۳-بالاترین مرحله نفس در حیوانی، پایین‌ترین مرحله نفس در انسانی است (همان نفس اماره). فرق قرآن کریم با قرآن‌ مجید در این است که قرآن کریم مطالبی که مربوط به صور پنهان است و باید با نگاه مطالب عمیق به آن نگریست و قرآن مجید مطالبی درباره صور آشکار را بیان می‌کند و مجید از مجد و عظمت می‌آید. خداوند در قران می‌فرمایند: که هنگام مرگ نفس انسان را تحویل می‌گیریم و هیچ جا صحبت از روح نیست. نباید از مشکلات بهراسیم و اگر دقت کنیم می‌بینیم که ایجاد مشکلات باعث پیشرفت در کنگره شده است.

تهیه و تایپ: سارا مسافر نیکوتین
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 3 خرداد 1399 04:33 ق.ظ
خدا قوت
مسافر سیگار الهه یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 05:57 ب.ظ
خداقوت به اعضای لژیون ویلیام خانم سارا عزیز و خانم سمیه عزیز و استاد راهنمای عزیزم
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 06:54 ق.ظ
خدا قوت ب همه عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic