لژیون مجازی سی دی بازتاب
چهارشنبه 4 تیر 1399 ساعت 12:38 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )

هجدهمین لژیون مجازی ویلیام با مبحث سی دی بازتاب به استادی سرکار خانم جلالی در روز یکشنبه ۹۹/۴/۱ رأس ساعت ۱۷ آغاز شد.


خلاصه سخنان استاد:

 در این سی دی از طبیعت صحبت می‌شود طبیعت شامل محیط پیرامون و کره زمین که ما در آن زندگی می‌کنیم است با تمام ویژگی‌هایی که دارد مانند انسان که یک سری ویژگی در صُور پنهان و آشکارش دارد از خلقت انسان و علم ژنتیک صحبت کرده است و همه ویژگی‌های فیزیکی و خصوصیات دیگر انسان را می‌توانیم از طریق ژن‌ها استخراج‌کنیم، این ژن‌ها در سلول‌های انسان قرار دارد مثلاً اگر یک سلول را انتخاب کنید مخصوصاً سلول بنیادی که کامل‌تر است تمام ویژگی‌های انسان را می‌توانید از آن استخراج‌کنید. خلقت به‌گونه‌ای است که تمام ذرات ریز و بزرگ دانش‌ها در آن نهفته است و ما می‌توانیم آن‌ها را استخراج‌کنیم. در کلام‌الله آمده که شما بر طبیعت و خلقت آفرینش تفکر و اندیشه کنید در مورد ویژگی‌های آب و هوایی که دمای یک منطقه به چه عواملی بستگی دارد صحبت کرده‌اند. گرما از تابش نور خورشید به دست می‌آید پس مقدار انرژی که هر نقطه از زمین می‌تواند جذب کند تبدیل به حرارت می‌شود و ارتفاع در آن تأثیر دارد به این معنی که اگر دو کوه را باهم مقایسه کنیم کوهی که بلندتر است هر صد متر ارتفاع یک درجه سانتی‌گراد هوا خنک‌تر می‌شود به همین دلیل در کوهستان‌ها هوا خنک‌تر است. استاد امین دو کوه دماوند و اورست را با یکدیگر مقایسه کرده و فرمودند: قله دماوند بلندترین نقطه در کشور ما است که ارتفاعش به ۵۶۷۰ متر و دمای آن منفی ۷۷ درجه است، کوه اورست با ارتفاع ۸۸۸۲ متر و دمایش در زمستان منفی ۶۰ درجه است این دو کوه تقریباً حدود ۳ هزار متر با یکدیگر اختلاف ارتفاع دارند ولی دماوند سردتر است چرا؟ با در نظر گرفتن اینکه کوه اورست چون بلندتر است و به خورشید نزدیک‌تر و اختلاف دما برحسب میزان ارتفاع گرم‌تر از دماوند است به این دلیل که تمام کوه‌هایی که کوه اورست را احاطه کرده‌اند دارای ارتفاعات ۷ الی ۸ هزار متر می‌باشند که انتقال دما به‌خوبی انجام می‌شود به این صورت که هر کوهی مقدار انرژی که از خورشید می‌گیرد را جذب و مابقی را منعکس می‌کند به کوه‌های اطرافش؛ به کوه دماوند کوه منفرد و تنها هم می‌گویند چون کوه‌هایی که در اطرافش هستند در ارتفاع ۲ الی ۳ هزار متری آن قرارگرفته‌اند و اختلاف ارتفاع زیادی با یکدیگر دارند و مقداری از انرژی خورشید را جذب و مابقی را در فضا منعکس می‌کند یعنی کوهی در اطراف آن نیست تا حرارت را جذب کند و عمل بازتاب را انجام دهد. جناب استاد امین یک تمثیل از کار گروهی را بیان می‌کنند که تکامل در جمع صورت می‌گیرد و از خاصیت و مقایسه این دو کوه استفاده کرده برای مشخص شدن موضوع اهمیت کار گروهی در کنگره .اگر نور خورشید را مصداق نور الهی در نظر بگیریم که به انسان‌ها تابیده می‌شود و سرما و عمق تاریکی که در آن فرورفته و ارتفاع را مصداق جایگاه‌های انسان‌ها که با یکدیگر متفاوت است عمق تاریکی که انسان‌ها در آن فرورفته‌اند با یکدیگر متفاوت است و این لایه‌های یخی که روی آن را گرفته در کسی که بیشتر فرورفته قطورتر و عمیق‌تر است.

انسان تنها مانند یک کوه تنهاست و نوری که تابیده می‌شود یک مقدارش را جذب می‌کند و از جای دیگر دریافتی ندارد چون لایه‌های یخ او آن‌قدر قطور است که قادر به جذب نور و حرارت نیست و تمام آن انرژی را بازتاب می‌کند. خداوند در قرآن می‌فرمایند: هیچ موجودی به ذات خود، نوری ندارد جز نوری که از خداوند در او تابیده می‌شود. بیرون آمدن از تاریکی‌ها به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست وقتی در جمع انسان‌ها قرار می‌گیریم مقداری از نورشان را به ما بازتاب می‌کنند و باعث می‌شود که لایه‌های یخ روی من آب شود و خودِ من هم شروع می‌کنم به جذب کردن نور یعنی تا از قطر و عمق لایه‌های یخ من کم نشود من قادر به جذب نور نخواهم بود بنابراین اگر من تنها باشم درمانی برای من صورت نمی‌گیرد در ادامه استاد می‌فرمایند منیت باعث می‌شود که فرد جایگاه خودش را از دیگران بالاتر ببیند و وقتی در لژیون می‌نشیند ارتفاع خودش را بسیار بالاتر از بقیه می‌بیند مثلاً ارتفاع خودش را ۶ هزار متر می‌بیند و ارتفاع دیگران را ۲ الی ۳ هزار متر و همین باعث می‌شود که حال خوب و انرژی دریافت نکند چرا؟ زیرا هیچ بازتاب و انعکاسی از اطرافیان برایش انجام نگرفته است.

خلاصه مشارکت مسافرین نیکوتین:

سوگل مسافر نیکوتین شعبه صالحی:

در این سی دی اشاره می‌شود به خاصیت تکامل انسان که با بودن در جمع امکان‌پذیر می‌شود با اقتباس از طبیعت، بااینکه کوه اورست بلندتر از کوه دماوند است ولی درجه حرارت بالاتری از دماوند دارد و کوه دماوند از سرمای بیشتری برخوردار است چون‌که در اطراف کوه اورست کوه‌های بسیار زیادی قرار دارد ولی کوه دماوند کوهی منفرد و تک هست و این مطلب به ما می‌آموزد که آن نوری که کوه اورست و کوه‌های اطرافش از نور خورشید جذب می‌کنند را مقدار زیادی‌اش را به یکدیگر و محیط اطرافشان منعکس می‌کنند و این موضوع مانند بودن ما در کنار یکدیگر در لژیون‌ها و استفاده از هم‌فکری و همیاری یکدیگر است. اشاره به خودبزرگ‌بینی و منیت هم می‌شود خداوند در قرآن می‌فرمایند: انسان‌ها از خودشان نوری ندارند مگر نوری که خداوند به آن‌ها می‌دهد وقتی ما در تاریکی و ظلمات هستیم نمی‌توانیم از دریچه‌های نور و رحمت الهی بهره‌مند شویم آن غشاء یخی که ما را احاطه کرده اجازه جذب آن نور الهی را نمی‌دهد انسانی هم که دچار کبر می‌شود نمی‌تواند نوری را دریافت کند و مجبور است این نور را از دیگران بگیرد اگر انسان دچار خودبزرگ‌بینی و منیت باشد صحبت‌ها و علم راهنما در او اثر نمی‌کند مگر اینکه با گذر زمان و پذیرش آموزش از این تاریکی رها شود.

 سارا مسافر نیکوتین شعبه پروین اعتصامی شعبه اراک:

این سی دی قضیه منیت را به‌خوبی برای من جا انداخت و من خودم را در قالب آن نقش‌ها می‌دیدم. در بدو ورودم به کنگره به خاطر تحصیلات و آگاهی‌هایی که داشتم جایگاه خودم را خیلی بالاتر از بقیه می‌دانستم وقتی از لژیون برمی‌گشتم اصلاً حالم خوب نبود چون من آموزش‌ها را اجرایی و عملی نمی‌کردم، مثل انسانی که ارتفاعش ۳۰۰۰ متر است ولی ارتفاع خودش را ۸ هزار متر می‌داند در کنگره آموختم که باید دانشی را که داری عملی و پیاده کنی و فقط دانستن تئوری کافی نیست؛ خودم را به آدم‌هایی با ارتفاع خیلی بالا نزدیک می‌کردم و این من را دچار سرخوردگی می‌کرد تا زمانی که آموزش‌ها را عملی کردم و گره‌های خودم را شناختم، سعی درباز کردن آن‌ها و برگشت به جایگاه اصلی خودم کردم؛ اهمیت محیط‌زیست و آسیب‌هایی که ما به آن وارد می‌کنیم را متذکر می‌شود و این‌که من با انجام یک سری مارها به هاله تابان خودم آسیب وارد می‌کنم که باید مراقب باشم.

 سمانه مسافر نیکوتین:

استاد امین در این سی دی فرمودند که برای داشتن الگو از طبیعت بهره می‌گیریم. انسان تمام ویژگی‌های خودش را در سلول‌ها و ژن‌های خودش دارد مخصوصاً سلول‌های بنیادی در کلام‌الله میگویند که در آفرینش باید تفکر کنید و ویژگی‌های دمای هوای یک نقطه به چه چیزی بستگی دارد به مقدار انرژی که زمین می‌تواند از نور خورشید جذب کند بستگی دارد که تبدیل به حرارت شود. نور یا جذب می‌شود یا منعکس می‌شود؛ تکامل در جمع صورت می‌گیرد. نور خورشید مصداق نور الهی است که به انسان داده می‌شود. ارتفاع کوه مثل جایگاه انسان است، هیچ موجودی از خودش نوری ندارد و آن نوری که از سمت خداوند به ما داده می‌شود ما را از سرما و انجماد مثلاً اعتیاد نجات می‌دهد شخص یخ‌زده با لایه‌های قطور برف قدرت جذبش پائین است و اگر ما در جمع باشیم مثل کوه دماوند در سرمای شدید می‌مانیم پس ما با شرکت در لژیون به علت همدرد بودن نور را به یکدیگر بازتاب می‌کنیم، هرچقدر نور جذب کنیم از انجماد بیرون می‌آییم و مثل زمینی که از یخبندان بیرون می‌آید و زمین‌های اطرافش هم سرسبز می‌شود ما هم حالمان خوب می‌شود.

عذرا مسافر نیکوتین شعبه دانیال اهواز:

انسان کامل‌ترین موجود در هستی است که دارای صُور آشکار و صور پنهان است ولی گاهی هم‌ پیش می‌آید که از طبیعت الگوبرداری کند برای مثال سردترین نقطه ایران کوه دماوند است با ارتفاع ۵۶۷۰ متر و در زمستان درجه‌اش به ۷۷ درجه زیر صفر هم می‌رسد ولی قله اورست با ارتفاع ۸۸۸۲ متر درجه هوایش ۶۰ درجه ثبت‌شده بااینکه ارتفاع اورست بلندتر از قله دماوند هست ولی درجه سرما در آن کمتر است چرا؟ به علت اینکه کوه دماوند یک کوه منفرد و تنهاست ولی کوه اورست رشته‌کوه‌های بسیار زیادی در اطرافش وجود دارد که این کوه‌ها بازتاب حرارت دارند به کوه اورست و همین باعث کم شدن درجه سرما می‌شود و گرم‌تر است. تکامل در جمع صورت می‌گیرد به‌صورت جلسه و لژیون که نور الهی که بر آن‌ها تابیده می‌شود نور را به یکدیگر منعکس می‌کنند چون کسی که در تاریکی‌ها به سر می‌برد نمی‌تواند هیچ نوری را جذب کند، یک منقل پر از زغال روشن را در نظر بگیرید که از همدیگر نور و حرارت می‌گیرند و آن تکه زغالی که در گوشه منقل افتاده حکم من را دارد که در لژیون نیستم درنتیجه از انرژی، نور و آموزش محروم می‌شوم. اگر منیت داشته باشم و آموزش‌ها را قبول نداشته باشم و جایگاهم را بالاتر بدانم و در تاریکی قرارگرفته باشم قادر به جذب نور نیستم در هر حال باید با جهان‌بینی آموزش‌ها را دریافت و کاربردی کنم تا از این ظلمت و تاریکی خارج بشوم.

سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان:

در بخشی از سی دی، استاد امین فرمودند که تکامل در جمع صورت می‌گیرد و کار کنگره گروهی است و ما از کنار یکدیگر قرار گرفتن نتیجه لازم را می‌گیریم برای مثال اگر مانور خورشید را نور الهی در نظر بگیریم و ارتفاع کوه را جایگاه هر انسانی و اگر روی وجود او را یخ‌های قطور گرفته باشد و اگر کوه را انسان در نظر بگیریم باید در کنار یکدیگر قرار بگیریم که هم‌سطح و هم‌ارتفاع شویم در این صورت مانور را دریافت کرده و آن کوه قطور یخ‌زده وجودمان ذره‌ذره آب می‌شود و گرما را حس خواهیم کرد. ما با مصرف نیکوتین درونمان یخ‌زده بود و بی‌حس شده بودیم و در سرمای ۶۰ درجه اسیرشده بودیم ولی با ورود به کنگره و قرار گرفتن در کنار یکدیگر به هم بازتاب نور و انرژی و گرما دادیم و از آموزش‌ها و تجربه‌های یکدیگر بهره‌مند شدیم و نور الهی بر ما تابیده شد و کم‌کم یخ‌های وجودمان آب شد و به تعادل و روشنایی رسیدیم.

سمیه مسافر نیکوتین شعبه رودهن:

خورشید نور خودش را به‌صورت یکسان بر کوه‌ها می‌تاباند و آن کوهی که بلندتر است مانند کوه دماوند نور بیشتری را می‌گیرد و چون کوه تنها و منفردی است نور اضافه را منعکس می‌کند ولی کوه اورست مابقی نور را به کوه‌های اطرافش منعکس می‌کند. تکامل در جمع و آموزش‌های گروهی در کنگره ممکن می‌شود نور خورشید مانند نوری الهی است که خداوند به تمام انسان‌ها می‌دهد سرما و یخ‌زدگی در کوه‌ها مصداق همان تاریکی است که انسان‌ها در آن فرو می‌روند و ارتفاع کوه همان جایگاه انسان‌هاست که یکی بالاتر و یکی پائین تر است. من با آمدن در کنگره اگر منیت داشته باشم باعث می‌شود که از نور بی‌بهره بمانم و از تاریکی رها نشوم مگر اینکه منیت را کنار بگذارم و آموزش پذیر باشم تا بتوانم از یخ‌زدگی و تاریکی رها شوم و به حال خوش و آرامش برسم.

سمیرا مسافر نیکوتین:

کوه دماوند یک کوه تنهاست و نمی‌تواند نور خورشیدی که به آن می‌تابد را کامل دریافت کند ولی کوه اورست چون تنها نیست نورهایی که آن‌ها به او منعکس می‌کنند را هم دریافت می‌کند و بلعکس. اگر ما در لژیون به کسی انرژی بدهیم بازتابش برای خودمان هم هست، منیت اجازه آموزش گرفتن به ما نمی‌دهد و هرلحظه آموزش برای ما لازم و ضروری است در هر سن و هر جایگاهی. اینکه من نمی‌توانم انرژی بگیرم دلیلش این است که در تاریکی قرار دارم که نمی‌توانم حال خوش را دریافت کنم.

زهرا مسافر نیکوتین شعبه ابن‌سینا رباط‌کریم:

من با گوش کردن به این سی دی همزادپنداری می‌کردم با مثال‌های جناب استاد امین که از طبیعت الگو گرفتند و اینکه انسان دارای سلول بنیادی است که تمام خصوصیاتش در آن‌ها نهفته است. دمای هر نقطه از کره زمین به میزان نوری که جذب می‌کند و یا از آن منعکس می‌شود بستگی دارد هر چه نور بیشتری جذب شود حرارت و گرما در وجودش بالاتر می‌رود. نور خورشید مصداق نور الهی را دارد و سرما همان تاریکی است که شخص در آن قرارگرفته است و ارتفاع کوه هم جایگاه انسان است و آن یخ‌های قطور هم در اثر دریافت نکردن نور الهی است در اثر مصرف مواد مخدر و هرچقدر این مصرف بیشتر باشد لایه‌های یخ قطورتر است و بیرون آمدن از آن سخت‌تر می‌شود؛ و بازتاب نور در جمع باعث می‌شود که به حال خوش برسد به‌شرط اینکه منیت نداشته باشد چون خودش را بالاتر می‌داند نمی‌تواند نور را جذب کند. من درگذشته قادر به کنار گذاشتن قلیان نبودم و حال خوبی نداشتم والان که در لژیون ویلیام قرارگرفته‌ام و تحت آموزش‌های کنگره و سرکار خانم جلالی قرارگرفته‌ام می‌توانم از قطر آن کوه یخ وجودی‌ام کم‌ کنم. مصرف مواد و افکار منفی باعث می‌شود که هاله تابان شخص دچار آسیب شود و حال خوب نداشته باشد و انرژی‌اش را از دست بدهد و حتی خواب ها و کابوس‌های بد داشته باشد.

تهیه و تایپ: مسافر نیکوتین اکرم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان چهارشنبه 4 تیر 1399 11:58 ب.ظ
خداقوت عرض میکنم خانم جلالی عزیز و تشکر از تمامی دوستان
اکرم مسافر نیکوتین .. چهارشنبه 4 تیر 1399 02:40 ب.ظ
ممنون عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic