کارگاه آموزشی همسفران ویلیام وایت، حرمت کنگره 60
شنبه 7 تیر 1399 ساعت 11:21 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )

لژیون ویلیام ال وایت پارک طالقانی با استادی سرکار خانم اعظم جلالی رأس ساعت ۷/۳۰ دقیقه صبح با دستور جلسه حرمت کنگره ۶۰ و چرا ما نباید در کنگره روابط مالی داشته باشیم؟ آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

جناب مهندس روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی موارد حرمت کنگره ۶۰ را یک‌به‌یک توضیح دادند، موقعی که فرمایشات جناب مهندس را گوش می‌کردم به این فکر کردم که ما از صحبت‌های ایشان چه برداشت‌هایی می‌کنیم! بزرگ‌ترین آفت در ساختار کنگره: ۱.  این‌که من به‌صورت سلیقه‌ای قوانین و دستورها را برداشت و اجرا کنم ۲. وقتی می‌گویند با یکدیگر رفت‌وآمد نکنید ولی ما با برچسب موجه زدن این دستور را اجرا نکنیم یا گفته می‌شود که با یکدیگر مراوده مالی نداشته باشید نباید با توجیه این کار را انجام داد. حتی استفاده از عناوین خواهر لژیونی یا مادر لژیونی باعث می‌شود که بار روی دوش های یکدیگر بگذاریم و این‌یک حس ناسالم را ایجاد می‌کند و گاها باعث می‌شود که اگر یک نفر از آن‌ها به جایگاهی برسد در مورد رفتار اشتباه دیگری که به‌طور مثال او را خواهر لژیونی خود می‌داند اغماض و چشم‌پوشی کند چون به ایشان مهر دارد و یا حتی رفت‌وآمد دارد طبق فرمایش خانم آنی بزرگوار اصلاً یکدیگر را با این القاب صدا نکنید ما مادر و خواهر یکدیگر نیستیم ما اعضای خانواده‌ای هستیم که رابطه بین راهنما و رهجو از رابطه مادر و فرزند بالاتر است و حریم‌ها و حرمت‌های خاص خود را دارد چون هرکسی یک تعریف و یک حس از جایگاه مادر دارد باید حریم‌ها و حرمت‌ها رعایت شود و اگر من بخواهم در جایگاه مادر کسی باشم مجبور هستم خیلی از بارهای او را حمل کنم و این اصلاً درست نیست چون از من انرژی و نیروی زیادی می‌گیرد و من این انرژی را لازم دارم برای احیای خودم و برای احیای دیگر رهجوها، خیلی واضح و راحت به ما گفته می‌شود که راهنما صاحب و مالک رهجو نیست بلکه امانتی در دستان اوست که باید به سیستم تحویل داده شود نه برای این‌که کارهای روزمره راهنما را انجام بدهد. درراه مستقیم سرپیچی از قوانین ما را به بیراهه می‌برد و کسی ماندگار می‌شود که سعی کند قوانین و دستورات را به‌درستی اجرا کند و درمان ما در رعایت حرمت‌ها و نگه‌داشتن حریم‌ها ممکن می‌شود اگر من حریم خودم را رعایت کنم می‌توانم حریم دیگران را محترم بشمارم و نگه‌دارم  اگر من برخلاف حریم‌ها و حرمت‌ها عمل کنم مرز حریم خودم را باز می‌کنم و به دیگران اجازه ورود به حریم خودم را می‌دهم. انگیزه من برای درمان سیگارم این بود که من به قوانین و حرمت کنگره احترام می‌گذارم و الگوهای من اساتید من هستند وقتی جناب مهندس سفر سیگار کردند اگر کسی که در کنگره هست و مصرف سیگار و قلیان دارد و به حرمت‌ها و آموزش‌ها و قوانین احترام می‌گذارد باید وارد این مسیر شود و سفر کند و این نکته بسیار مهمی است که مسافران خیلی رعایت می‌کنند و همسفران هم باید در این راه بیشتر تلاش کنند.

 خلاصه مشارکت مسافرین نیکوتین:

اکرم مسافر نیکوتین شعبه ستارخان:

ریشه حرمت از کلمه حرم بر وزن تفعیل می‌آید و معانی زیادی دارد مثل حریم، حرام، تحریم که رعایت این قوانین باعث انسجام و استحکام ساختار و روابط فی‌مابین اعضا در کنگره و جلوگیری از تنش می‌شود که نشات گرفته از دیدگاه و تفکر عمیق جناب مهندس می‌باشد. در زندگی روزمره هم این قوانین کارآمد و لازم‌الاجراست. سرزنش در زندگی ما بسیار متداول است در روابط مادر و فرزندی که باعث نشود ایجاد مشکل کند، تجسس کردن در کار همسایگان و نزدیکان می‌تواند بسیار مخرب باشد، به قول جناب استاد امین اطاعت نکردن از قوانین و دستورات به‌نوعی حرام است مثل برقراری ارتباط در بیرون کنگره و مراوده‌های مالی در کنگره که ایجاد معضل می‌کند زیرا اصل کار کنگره درمان و دوری از ضد ارزش‌هاست و مهم‌ترین این‌ها رعایت کردن حرمت‌های کنگره ۶۰ است.

سپیده مسافر نیکوتین:

جناب مهندس فرمودند حرمت‌ها را رعایت می‌کنیم برای اینکه آنجایی که هستیم برای ما مسئله‌ای پیش نیاید، وقتی یک مسئله ضد ارزشی مثل غیبت کردن، حسادت را کنار می‌گذاریم درواقع چون می‌دانیم برایمان ضرر دارد و به‌نوعی یک نوع مراقبت از خویش است اگر حریم‌ها و قوانین را رعایت نکنیم به هدفمان نخواهیم رسید مگر اینکه از آن‌ها دوری‌کنیم، من قبلاً خیلی قضاوت و غیبت می‌کردم و این دستور جلسات و تکرارشان به من متذکر می‌شود که من حق سرزنش و قضاوت کردن را ندارم، حرمت کنگره به من این را آموزش داد که وقتی وارد مکان و یا جمعی می‌شوم تمام حواسم به قوانین آنجا باشد و در پی حاشیه نباشم.

زهرا مسافر نیکوتین شعبه شادآباد:

قبل از ورود به کنگره بسیار تجسس می‌کردم در امورات بچه‌هایم ولی الآن که آموزش‌دیده‌ام دیگر این کار را نمی‌کنم و تا من را صدا نزنند وارد بحثشان نمی‌شوم .

زهرا مسافر نیکوتین شعبه ابن‌سینا رباط‌کریم:

اولین چیزی که من در بدو ورودم به کنگره با آن آشنا شدم حرمت کنگره بود دروغ نگفتن، تجسس نکردن، قضاوت نکردن، سخن کسی را قطع نکردن و حتی ردوبدل نکردن پول، اوایل مفهوم این قوانین برایم گُنگ بود ولی به‌مرورزمان آن‌قدر برایم جذاب بود که حتی اگر کسی پولی از من بخواهد به او نمی‌دهم زیرا این برعکس قوانین است؛ خدا را بابت بیرون آمدن از جمع‌هایی که با آن‌ها قلیان می‌کشیدم شکر می‌کنم و دوستان بسیار خوبی جایگزین آن‌ها شده‌اند.

سمانه مسافر نیکوتین از پاکدشت:

خدا را بابت بودن در این لژیون شاکر هستم و سعی می‌کنم قدردان باشم، اگر الآن این لژیون‌ها برپا هستند و آموزشی ردوبدل می‌شود به دلیل وضع و پیاده شدن این حرمت‌ها و قوانین است حتی روی کلمه به کلمه و حتی یک نقطه و ویرگول در این نوشتار دقت شده، فکر و تبادل‌نظر شده برای این‌که من به‌راحتی بتوانم آموزش بگیرم. حرمت یعنی حد و فاصله و در کنگره بر روی نگه‌داشتن این حدها و حرمت‌ها خیلی تأکید می‌شود تا اینکه تعادل برقرار شود و حفظ و بقای کنگره تضمین شود حتی برای نسل‌های آینده که درمان شوند و آموزش ببینند. یکی از حرمت‌ها که خیلی برای من کارساز بود درک ضد ارزش بودن دروغ بود که باعث شد من سال‌ها به راهنمای خودم دروغ بگویم و سیگارم را می‌کشیدم و می‌رفتم تو لژیون و البته ایشان متوجه می‌شدند ولی به روی من نمی‌آوردند تا جایی که حتی خانم جلالی عزیز به من می‌گفتند که سمانه این سرفه‌های تو سرفه دوازده قطعه نیست و من دیگر به پارک نیامدم تا امروز که سفر می‌کنم .یک‌بار از آقای سلامی شنیدم که تمام ضد ارزش‌های دنیا را در یک اتاق ریخته‌اند و در آن را با کلید دروغ بسته‌اند و این کلام امام صادق علیه‌السلام است و این در ذهن من نقش گرفت تا اینکه یک روزبه خودم آمدم و گفتم دیگر کافی است حداقل به خودت دروغ نگو و بیدار شو و خدا را بابت این رعایت هرچند کوچک حرمت‌ها شاکر هستم به خاطر بقای ساختار کنگره برای آیندگان.

ناهید مسافر نیکوتین:

 همه ما از اهمیت حرمت کنگره آگاه هستیم و این‌که در بندبند این حرمت تفکری عمیق نهفته است و قطعاً وضع‌کننده این قوانین خودش به تک‌تک این قوانین پایبند بوده و عمل کرده است. رعایت این حرمت و قوانین برای حفظ و بقای کنگره بسیار مفید و الزامی است اگر ما تک‌تک این حرمت‌ها را رعایت کنیم در تمام سطوح زندگی ما تأثیر خواهد داشت رعایت کردن آن‌ها هرچند کم و آهسته برای رسیدن به هدف مفید است؛ من تجربه تلخی از این مراودات مالی در کنگره‌دارم که حتی مسیر زندگی من را تغییر داد و الآن متوجه اهمیت این حرمت‌ها شده‌ام تا جایی که اصلاً بودن در جمع‌هایی که غیبت می‌کنند برایم خوش‌آیند نیست...احترام و رعایت حرمت‌ها لازمه بقاء کنگره است که ما بتوانم به‌راحتی در کنار یکدیگر بنشینیم و آموزش ببینیم.

تهیه و تایپ: اکرم مسافر نیکوتین

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه همسفرمجیدشعبه بنیان مشهد دوشنبه 16 تیر 1399 08:30 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت به خانم جلالی عزیز
عالی بوداستفاده بردم ازمطالب زیبای همه بزرگواران
سمیه مسافر نیکوتین از رودهن پنجشنبه 12 تیر 1399 07:01 ب.ظ
خدا قوت به دوستان عزیز و خانم جلالی بزرگوار مطالب عالی بود
مریم مسافرنیکوتین چهارشنبه 11 تیر 1399 02:43 ب.ظ
خداقوت به خانم جلالی عزیزودیگردوستان
الهه مسافر سیگار چهارشنبه 11 تیر 1399 02:42 ب.ظ
لذت بوردم از مشارکتها خداقوت بر تمام عزیزان
سمیه مسافر نیکوتین شعبه ابوریحان یکشنبه 8 تیر 1399 04:29 ب.ظ
خداقوت به سرکار خانم جلالی و تشکر از دوستان
ناهید مسافر نیکوتین یکشنبه 8 تیر 1399 04:26 ب.ظ
بسیار عالی و اموزنده
میترا لژیون هشتم یکشنبه 8 تیر 1399 02:07 ب.ظ
سلام و درود خداقوت عزیزان ، حرمتهاواقعا عالی هستند من هم تجربه ای در همین زمینه مراودات مالی دارم که خداروشکر حل شد ولی احترام گذاشتن به حریم م مرز دیگران در واقع احترام گذاشتن به خودمان است و این رعایت حرمت باید در جای جای زندگی ما خودش رو نشون بده که با آموزشهای گسترده و عمیق کنگره این اتفاق عالی دارد میسر می شود امیدوارم از ادامه دهندگان این راه پر از خیر و برکت و حرمت الهی باشم
خداوند حافظ جناب مهندس و دستاندرکاران کنگره 60
سمانه یکشنبه 8 تیر 1399 01:49 ق.ظ
خدارو شکر میکنم به خاطر کنگره و تشکیل لژیون ویلیام همسفران، خدا قوت خانوم جلالی
اکرم مسافر نیکوتین .. شنبه 7 تیر 1399 01:49 ب.ظ
خدا قوت ممنون خانم سپیده جان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات