گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران (از فرمانبرداری تا فرماندهی)
یکشنبه 5 مرداد 1399 ساعت 07:07 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سپیده | ( نظرات )
لژیون ویلیام وایت با دستور جلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی در تاریخ ۹۹/۵/۳ به استادی سرکار خانم اعظم جلالی راس ساعت ۷/۳۰ دقیقه صبح در پارک طالقانی برگزار شد .

 خلاصه سخنان استاد: این دستور جلسه هشداری به من و ما می باشد که یادمان نرود که فرماندهی شهر وجودی مان را که در تاریکی ها و ضدارزش ها از دست داده ایم و دوباره می خواهیم آن را به دست بیاوریم و آموزشی برای منِ همسفر، منِ مسافر نیکوتین، منِ مسافر در سیستم درمانی کنگره می باشد. ما در دعای کنگره می خوانیم که ما از نقطه ای انشعاب یافته و آمده ایم که باید دوباره به آن نقطه برگردیم البته با این تفاوت که در این آمد و رفت و رسیدن دوباره به آن نقطه پر از علم‌ و آگاهی و دانش هستیم نسبت به نقطه شروع و حرکت ما بدون داشتن مربی و رب و معلم امکان پذیر نیست پس من باید به کمک آموزش ها بتوانم از تاریکی های شهر وجودی خودم و جهان بیرون و درون خودم به رهایی برسم؛ با داشتن رب و مربی و آموزش ها و داشتن خواسته ما می توانیم فرمانبرداری را فرا بگیریم این فرمان برداری به این معنی که در ادامه آموزش ها با قوانین هستی و الهی آشنا می شویم و بر مبنای برداشت های شخصی با آنها برخورد نکنیم و فرمانبردار مطلق باشیم تا دوباره بتوانیم فرماندهی شهر وجودی خود را به دست بیاوریم. طبق فرمایش جناب مهندس که در جلسه هفتگی فرمودند: من به عنوان بنیان کنگره و الگوی شما قبل از اینکه به شما بگویم کاری را انجام بدهید خودم آن را انجام می دهم و منی که کنگره را به این مرحله رسانده ام می دانم که چگونه با درآمد شخصی، خودم را مدیریت کنم و اولین نفری خواهم بود که پهلوان بشوم ( پهلوان کسی است که به خواست درونی خود مبلغ چشم گیری برای پیشبرد اهداف کنگره می پردازد) ما برای رسیدن به جایگاه فرماندهی باید در وهله اول یک فرمانبردار بی چون و چرا باشیم و مطیع صد درصد که بتوانیم به فرماندهی برسیم، ما باید نگهبان و محافظ شهری وجودی خودمان باشیم.
  خلاصه مشارکت دوستان:
خانم سپیده مسافر نیکوتین شعبه لوئی پاستور:
در اوایل ورودم به کنگره خیلی متوجه معنی و مفهوم این دستور جلسه نمی شدم که من باید فرمانبردار باشم تا فرمانده بشوم برای چی ؟ ولی به مرور زمان با آموزش هایی که گرفتم متوجه شدم که این فرمانبرداری به خاطر این است که راهنمای من کسی است که این مسیر و سختی هایش را طی کرده و تحربه کافی را دارد که چه کارهایی را باید انجام بدهد و یا چه کارهایی را انجام ندهد و خیلی از من جلوتر است و می خواهد همان راه و روش را به من یاد بدهد و من همیشه سعی کرده ام که فرمانبرداری کنم، من از فرماندهی این برداشت را دارم طبق فرمایشات خانم جلالی که حتی اگر هیچ کاری هم برای انجام دادن نداری ، نگهبان شهر وجودی خودت باش، باید بتوانم به جایی برسم که فرمانده شهر وجودی خودم باشم و از خودم مراقبت کنم یک زمانی در جایی قرار می گیرم که نیروهای بازدارنده، منفی و تخریبی وجود دارند باید بتوانم آن تصمیم صحیح و درست را بگیرم . این همان فرماندهی است که با فرمانبردار بودن به دست آورده ام.
خانم اکرم مسافر نیکوتین شعبه ستارخان:
برای اینکه بتوانیم به کسی کمک کنیم و یا چراغ راهنمایی باشیم برای هدایت کسی و بتوانیم به جایگاه فرماندهی برسیم باید مطیع باشم و تمام حرف های اساتید و راهنمایم را بدون چون و چرا اطاعت و کاربردی کنم، باید آنقدر ایمان داشته باشم که راهنمای من که حکم فرمانده من را دارد و تمام مسیری که می خواهم بروم را طی کرده و آموزش دیده و علم و تجربه اش را دارد و من باید فرمانبردار تامّ باشم، ما در قلعه وجودی خودمان فرمانده ای به نام عقل را داریم که سربازان و نگهبانانی دارد نشان دهنده این است که من با اجرای فرامین به درجه ای از فرماندهی شهر وجودی ام برسم که بتوانم به آنها دستور و حکمی را بدهم که کار اشتباه نباید انجام شود در این صورت می توانم فرماندهی نفس ام را در دست بگیرم و اجازه جولان به آن را ندهم . تمامی اساتید و راهنماهای ما تلاش کرده اند و سختی ها را پشت سر گذاشته اند و این جایگاه فعلی آنها نشان دهنده عشق و علاقه و ایمان قوی است که با فرمانبردار بودنشان کسب کرده اند و من اگر بخواهم که به جایگاه فرماندهی برسم باید اولاً خواسته اش را داشته باشم و دوماً اذنش صادر شود و با فراگیری آموزش ها و بودن در صراط مستقیم دین و زکات خودم را بابت این رهایی از نیکوتین و رسیدن به این حالِ خوش را ادا کنم .
در ادامه رهجویان سوالاتی پرسیدند و سرکار خانم جلالی با محبت و صبورانه پاسخ دادند 
سوال خانم زهرا مسافر نیکوتین شعبه ابن سینا رباط کریم:
اگر من متوجه منیت در رفتار دیگران می شوم آیا این نشان دهنده این است که آن صفت در من هم وجود دارد و باید با آن‌چگونه برخورد کنم ؟
خانم اکرم با اجازه استاد پاسخ دادند: استاد امین می فرمایند که آن صفتی که شما در طرفِ مقابلنان می بینید حتما در شما هم وجود دا رد که چند نوع است، اینکه شما متوجه این صفت در درونتان نیستید و یا نسبت به آن آگاهی و شناخت ندارید و در درجات بالاتر اگر شما را به هم می ریزد و از تعادل خارج می کند یعنی اینکه شدت این صفت در شما بسیار بالاست .
پاسخ استاد بزرگوار خانم اعظم جلالی:
من از مشارکت دوستان به این نتیجه رسیدم که بار نفسِ کسی بر عهده و دوش کس دیگری نیست، ما نیامده ایم که دیگران را تغییر بدهیم ما به کنگره آمده ایم که آموزش بگیریم که قرار نیست هر چه کسب کرده ایم را خرج همه کنیم اگر از ما بخواهند و جای مناسبی برای گفتن باشد ما حرف می زنیم ولی اگر جای آن حرف نباشد باید سکوت کرد و فرمول زمان مناسب، مکان مناسب و کلام مناسب را در نظر داشت سیستم آموزشی به من پذیرش را می آموزد که مانند خاکی باشیم که هر دانه ای که در دلِ ما می کارند رشد کند و هر کسی را در هر جایگاهی که هستند را می پذیریم و قرار نیست که همه آموزش بگیرند و یا مثل ما فکر کنند من آمده ام که خودم را تغییر بدهم ما آن صفت ( منیت ) را از کار می اندازیم با تمرین در طی زمان و اجازه قیاس و قضاوت را به خودمان نمی دهیم و مانند یک ناظر خاموش عمل می کنیم، صفات هستند ولی این توانایی و شناخت من از آنها و نوع رفتار من با آنها در برخورد من با آنها تاثیر دارد، من هیچ وقت با موج انسان دیگری رفتارم را تغییر نمی دهم چون من منش، رفتار و ادبِ خودم را دارم . نوع رفتار، ادب و برخورد خوبِ من در انسان ها تاثیر می گذارد . استاد امین می فرمایند که اگر شما مثلا منیت را در کسی می بینید،آن صفت و آن موج را خودتان هم دارید یا اینکه متوجه اش نیستید ولی دیگران در ما می بینند ، یا اینکه شما موفق شده اید که با آموزش آن را کنترل کنید . نفس را باید آموزش داد تا مراحل نفس اماره و لوامه را طی کرد و به مرحله نفس مطمئنه رسید، من می توانم ذهنم را کنترل کرده و خط فکری آن را به سمت افکار خوب سوق بدهم.
سوال بعدی رهجو این بود که من نباید بابت یک سری رفتارها به طرفِ مقابلم تذکر داده و او را راهنمائی کنم ؟
پاسخ خانم جلالی:
وقتی اطمینان داریم که تذکر و برخورد ما تاثیری ندارد، اصلا نباید وارد حیطه اختیاری او بشوم زیرا او حسِ شما را دریافت می کند و نسبت به شما عکس العمل نشان می دهد باید یاد بگیریم که نسبت به همه موارد و مسائل اطرافمان مثل یک ناظر خاموش رفتار کنیم چون ما نیامده ایم که کسی را تغییر بدهیم حتی فرزاندانمان را، در کلام الله شریف خداوند خطاب به پیامبر فرموده اند که : تو بشارت دهنده و تذکر دهنده هستی . به بعضی ها حتی نمی توانید تذکر را هم بدهید چون واکنش نشان می دهند. تهیه و تایپ: خانم اکرم مسافر نیکوتین در ادامه خانم جلالی در مورد قدرت ذهن و توانائی ما با کمک گرفتن از آموزشها در کنترل کردن آن صحبتهایی کردند و اینکه اگر مشکل فیزیکی برای ما اتفاق می افتد مثلا میتوانیم روزانه پنج دقیقه در محیطی آرام به ذهنمان اجازه یک تصویرسازی زیبا و آرامبخش بدهیم ، مثل تصویر راه رفتن در کنار دریا ، راه رفتن در یک محیط سرسبز و شنیدن صدای خش خشِ برگها زیر قدمهایمان ، در حقیقت تمرینِ بودن در یک حال خوش و دور بودن از آن افکار آزاردهنده ،تا جائی که حتی بتوانیم در آن زمان بر دردهای جسمی خود هم غلبه کنیم ، همچنین با در نظر گرفتن علتهای ایجاد درد با استفاده از خواص مواد غذایی کمبود آن ویتامین خاص را جبران کنیم مثلا اگر در یک دوره دچار کم حوصلگی ، خمودگی و بهم ریختگی هورمونی هستیم ببینیم مثلا با خوردن چه مواد خوراکی میشود انکفالین بیشتر یا سروتونین بیشتر به بدن ترشح شود مثل خوردن موز که شادی آور است ،یا خوردن خرما که پتاسیم بالایی دارد و میتواند حال روحی ما را بهتر کند و یا از ورزش بهره بگیریم.
در ادامه یکی از خانم های کمک راهنمای ویلیام از اینکه هنوز نتوانسته اند رهجو جذب کنند سئوال کردند و باز هم خانم جلالی با صبر و حوصله و محبت خود پاسخ دادند: یکی از فنون این کار باور درونی شما و رساندن این نیروی درونی تان به محیط و اطرافیانتان می باشد اینکه من مطمئن هستم اتفاق خواهد افتاد، بهره گیری از آموزش ها و بالاتر بودنِ آگاهی ها و داشتن مطالب جدیدتر و برداشت های قوی تر و انتقال ساده تر و قابل فهم بهتر از صحبت های اساتید در مشارکت ها و اینکه اگر شما با کمک راهنما شدن به چشمه های جوشان تبدیل شده اید باید بتوانید با کسب بیشتر آموزش ها و قوی تر کردن نیروی فرماندهی بیشتر شهر وجودی تان را کسب کنید و روی زبان بدنتان کار کنید که یک( آنی )در شما ایجاد شود که باعث جذب انسان ها خواهد شد .
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم مسافر نیکوتین .. سه شنبه 14 مرداد 1399 05:37 ب.ظ
ممنون عزیزان
عذرامسافر نیکوتین دانیال اهواز سه شنبه 7 مرداد 1399 04:20 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت خانم جلالی عزیز و دیگر دوستان بسیارعالی وآموزنده مخصوصا قسمت پرسش و پاسخ خیلی استفاده کردم سپاسگزارم.با تشکر فراوان ازگروه وبلاگ خدا قوت.
سمانه سه شنبه 7 مرداد 1399 02:00 ق.ظ
خدا قوت خانوم جلالی عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic