که چی؟
شنبه 20 خرداد 1396 ساعت 01:10 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق"

جهان بینی که در کنگره آموزش می گیریم خط و جهت دادن به سمت ارزش هاست و فاصله گرفتن از نا امیدی و هر ضد ارزش دیگر...

که چی؟
در آغاز ورودم به کنگره وقتی با این دستور جلسه روبه رو شدم تعجب کردم که چگونه این دو کلمه ی کوچک می تواند دستور جلسه باشد و چه مبحثی راجع به این دستور جلسه ارائه می شود؟ اما به مرور متوجه شدم اتفاقاً بسیار مسئله ی مهمی است اگر انسان بتواند به "که چی"های ذهنش پاسخ بگوید می تواند تمام مشکلاتش را حل کند و متوجه شدم افرادی که بسیار سر در گمند افرادی هستند که توانایی پاسخ گویی به سوالات ذهن را ندارند. نظر به اینکه ذهن می تواند آدمی را بسیار بازی دهد باید سنجیده عمل کرد. از آنجایی که همه چیز دو جنبه دارد "که چی" ها هم دو جنبه مثبت و منفی دارند. "که چی" های مثبت ناشی از حس های پاک است که به دنبال تعقل و تفکر می آیند و بسیار سازنده نیز هستند مثلاً: که چی که نتواند در کارش موفق شود؟ این سوال باعث تلاش فرد می شود و نتیجه این می شود که در کارها موفق عمل می کند و حتی اگر اتفاق بدی هم بیفتد آن را فرصت می داند برای آموزش و تجربه ی جدید و چنین انسانی هرگز از چاله به چاه نمی افتد زیرا انسانی که از تفکر و تعقل بهره مند است می داند وجودش با ارزش است و حتما در جهان رسالتی دارد لذا نا امیدی در نزد او هیچ جایگاهی ندارد. اما "که چی" های منفی که از حس های آلوده نشات می گیرند هرگز به دنبال تفکر و تعقل نیستند و تماما بازی های شیطانی ست: که چی به دنیا آمدم آخرش که مرگ و نابودیست! و متاسفانه عزیزانی که مصرف کننده هم هستند، چون راهی برای خلاصی از اعتیاد پیدا نمی کنند خود را به باد حوادث داده اند و چون نا امید هستند می گویند "که چی" استفاده نکنیم این ماده به ما لذت می دهد و چنین لذتی را هیچ کجا تجربه نکرده ایم   ؟...  از این قبیل حرفها و توجیهات خطرناک که می تواند منجر به خودکشی و یا گرایش به فرقه های عجیب و غریب شود که نهایت به ناکامی و هلاکت می انجامد  اما زمانی که نگاه آنها تغییر کرد و راه رهایی از اعتیاد را پیدا می کنند این سوال به گونه ای دیگر مطرح می شود و جنبه مثبت آن را در نظر می گیرند و از خود می پرسند " که چی" اجازه دهیم مواد ما را کنترل کند و ما را اسیر خود کند چرا به هرچه نگاه می کنیم به یاد مواد می افتیم که چی هر کجا می خواهیم برویم باید ببینیم  آیا مواد گیرمان می آید یا اگر هم آمد آیا جای استفاده آن راحت در دسترس هست! در واقع جهان بینی که در کنگره آموزش می گیریم خط و جهت دادن به سمت ارزش هاست و فاصله گرفتن از نا امیدی و هر ضد ارزش دیگر.  کنگره با رعایت احتیاط به گونه ای آموزش می دهد که بدون وارد شدن به حریم کسی او را وادار به تفکر کرده و مسیر جدیدی را به انسان می آموزد که در پرتو این مسیر هم دانایی هست و هم شادی.
به شادی اشاره کردم و البته قویاً معتقد هستم، چون شادی حاصل نمی شود مگر اینکه بتوانیم مشکلات را حل کنیم کسانی که قادر به حل مشکلات نیستند عموماً افرادی مغموم و سرخورده اند، بیشرین "که چی" های منفی از جانب افراد افسرده و غمگین است.

نگارنده:مسافر نیکوتین شیدا 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهلا شنبه 20 خرداد 1396 11:41 ب.ظ
سلام خانم شیدا بسیار‌ خوب و عالی نوشته ونگارش شده است . با تشکر از خانم مطهره
شهلا شنبه 20 خرداد 1396 11:41 ب.ظ
سلام خانم شیدا بسیار‌ خوب و عالی نوشته ونگارش شده است . با تشکر از خانم مطهره
عذرا شنبه 20 خرداد 1396 01:27 ب.ظ
سلام خانم شیدا عزیز عالی نوشتید لذت بردم به امید روزی که برای تمام کی چیهایمان پاسخ روشن از روی آگاهی داشته باشیم.با تشکر فراوان از خانم مطهره عزیز خدا قوت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات