لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ ۹۶/۳/۱۹
یکشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 11:04 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر نیکوتین مطهره | ( نظرات )
"به نام هستی بخش"
لژیون ویلیام وایت همسفران روز جمعه مورخ ۹۶/۳/۱۹با دستور جلسه که چی؟ آغاز به کار نمود.


زهرا: من الان چند روزی است که روزه می گیرم ، هنگام افطار می گویم اول خرما بخورم و یا آدامس نیکوتین ، منظورم این است که بدن من در آن لحظه نیاز شدید به آدامس دارد .
خانم جلالی : مانند مسافرین مواد مخدر که روزه می گیرند ولی داروی OT  را سر موقع مصرف می کنند ، شما هم باید آدامس نیکولایف را مانند داروی خودتان مصرف کنید. آدامس نیکولایف داروی شماست ولی زمان خاص ندارد. شما نفس خود را آموزش می دهید نباید با استفاده نکردن وعده آدامس به خود فشار بیاورید. ما نیکوتین سیگار را تبدیل به نیکوتین خوراکی می کنیم . سه ماه طول می کشد که این جایگزینی برای شما اتفاق بیفتد. الان شما در حال درمان خودتان هستید و در این بازه ابتدایی 3 ماهه خیلی زود است که بتوانید نتیجه بگیرید که من هوس مصرف کردن سیگار را دارم و یا ندارم. 
زهرا:  من می دانم که این هوس نیست ، نیاز بدنم می باشد وقتی شما و رهجو های دیگر را دیدم که درمان شده اند ، مصرف هم نمی کنند و وسوسه هم نمی شوند این ترس در من شکست و امیدوارتر شدم و الان به جایی رسیدم که خواست من قویتر شده است .
خانم جلالی : شما راه را درست نمی روید ،  ماه رمضان است و داروی شما آدامس نیکولایف است که ساعت معینی هم برای مصرف ندارد و شما هر وقت هوس کردید می توانید مصرف نمایید. شما با یک پاکت سیگار 14 تا 16  قطعه آدامس را می توانید روزانه مصرف کنید، شما در مرحله جایگزینی هستید . اگر الان راجع به هوس صحبت می کنید به دلیل درست سفر نکردن و درست مصرف نکردن آدامس است . حضور شما در جلسات لژیون هر چند ممکن است بسیار قوی باشد اما این درست مصرف نکردن درتنهایی شما ذهنتان را درگیر میکند . سیستم برای شما 10 ماه مدت زمان درمان و آدامس نیکولایف خوراکی را به عنوان دارو تعین کرده است .  
شما همسفر بودید و آموزش گرفتید ، ما انسانیم و جاری ما همیشه روی یک پله نمی مانیم استاد امین می گویند : آن کسی که به فرمان عقل می رسد ممکن است یک توقف جهان بینی براش اتفاق بیفتد به همین دلیل ما به آینده نگاه نمی کنیم ،  ما  در همین حال (که دور این سفره ای که پهن است و از آن استفاده می کنیم و به آرامی آگاهی های ما بیشتر می شود و جلو می رویم) زندگی میکنیم.  به عنوان مثال : وقتی  می گوییم بریم سیگار بکشیم و یا قلیان در جهان ذهنی آن عمل را انجام داده و آن را مصرف می کنیم ، هنگامی که در دنیای واقع مصرف می کنیم این بار دوم به حساب می آید. پس این ذهن شما بود ،  شما از ذهنتان استفاده کردید و حال از قدرت دیگری به نام انتخاب هم استفاده کردید.
 وقتی افکار وارد شده و جرقه زده میشود ، شما  توانایی تغییر انتخاب خودتان و تسلط و کنترل به جهان ذهنی خود را می یابید. ما پله پله به جلو می رویم ، باید با صور پنهانمان آشنا شویم ، حتی با حس هایمان . باید خودمان را خوب ببینیم و نقابهایمان را برداریم . اگر اجازه انجام بعضی کارها را نمی دهیم به دلیل  تمرین  کردن است نه  سخت گیری و  شما باید در زمان حال باشید نه غوطه ور در گرفتاری ها و آشفتگی های ذهنی. 
مریم: دائما ذهنم مشغول این جریان بود که اگر برای درمان سیگار بروم، شاید مسافرم حالش بد شود و درمانش را خراب کند ،  وقتی خانم طیبه به شعبه ما آمدند ، گفتند به فکر خودتان باشید اگر خودت را درمان کنی اون هم راه خودش را  پیدا می کند. جستجوی های زیادی انجام دادم صحبت راهنمایان و استادان زیادی را شنیدم و به این نتیجه رسیدم که باید سفر سیگار را انجام دهم . وقتی در لژیون سیگار به خیلی از جواب هایی که لازم بود رسیدم با حرکت و عمل درست مسئله که چی من حل شد . و که چی های دیگرم . 
ما انسان ها در برابر تغییر خیلی مقاومت میکنیم و فقط خودمان را قبول داریم ، آقای مهندس نمیگوید بیایید مثل من فکر کنید ، او اعتقاد دارد هر کس منحصر به فرد است . 
خانم جلالی : وقتی حال شما خوب می شود عملکرد و رفتارتان عوض می شود ، مسافر راحت تر می تواند سفر کند و نگرانتان نباشد. این گفتگوهای ذهنی هستند که  باعث میشود مرتب در حال دعوا و مرافعه با خودمان و دیگران باشیم. شما باید اولویت بندی نمایید ، در بین خیلی از خواسته هایمان اولویت اول باید درمان سیگار و قلیان باشد. به نظر من یک همسفر وقتی به یک باور درست رسیده است که کنگره مرکز درمان هر نوع آنتی ایکسی  است و اثرات آن  را مشاهده کرده ، حالا نوبت خودش است  که مبدا خودش را در هستی پیدا  کند. 
یعنی حالا نوبت شماست که این ضد ارزش ها را از خودتان دور کنید مثل دروغ گفتن ، غیبت کردن ، قضاوت کردن و ناامیدی . آنقدر زمان نداریم که یکی یکی آنها را درمان کنیم باید روی تمام ضد ارزش ها با هم کار کنیم . باید به خودمان بگوییم که چی که من دوباره سیگار مصرف کنم ؟ من در حال دریافت آگاهی و آموزش بسیار زیادی میباشم، ما انسانها در کنار هم قرار می گیریم تا به یکدیگر یادآوری کنیم، اکنون کنگره محل یاد آوری است ، من یک مطلبی را دریافت کردم، شما یک مطلبی را فرا گرفتی ، در اینجا میآییم در کنار هم قرار می گیریم و دانسته هایمان را به اشتراک میگذاریم . 
راهنمایتان به شما می گوید مبدا حرکت خود را پیدا کنید، حداقل در نقشه زندگیتان ببینید کجا هستید، پس این که چی خیلی مهم است. مگر می شود بدون هدف کاری کرد؟ اگر شما هدفتان این است که مثلا در این مرکز درمانی صد در صد به موفقیت برسم و یا موفقیت های دیگر را برای خودتان بخواهید. می باید که چی ها را برای خودتان باز کنید و به هدفتان فکر کنید تا بتوانید به اهداف خویش درست یابید . 
فاطمه : در رابطه با دستور جلسه که چی همان طور که آقای امین فرمودند ، این جنگ بین عقل و نفس است و که چی یک سلاح است بین عقل ، نیروهای تخریبی و نفس اماره.
2 سال قبل من تصمیم گرفتم سیگار را درمان کنم  ، نفس اماره ام مدام به من یاد آوری می کرد که تو نمی توانی ، اگر نتوانستی و خراب کردی ، آبرویت می رود،  تو نمی توانی سیگار و قلیان را کنار بگذاری و رها کنی . من هم ناامید می شدم و در جواب گفتگوی درونی نفس اماره ام سکوت می کردم و می پذیرفتم . پس از گذشت دو سال این انتخاب را داشتم  که در اثر تجربیاتی که کسب کردم ، عملکرد لژیون وایت ، درمان هایی که انجام شده بود و  عبور از مرحله نادانی در صراط مستقیم قرار بگیرم . حالا عقلم با نفسم می گوید : که چی فاطمه داره سیگار مصرف می کند؟ که چی فاطمه میره سفرخانه قلیان مصرف کند؟ اکنون عقلم به این آگاهی رسیده است که با سلاح که چی انتخاب های خوبی داشته باشم.  حال در لژیون شرکت می کنم ،تا با آموزشهایی که می گیرم به رهایی برسم.
شهلا: در جهان ذهن ما، همه چیز وجود دارد هم افکار خوب و هم افکار شر ، ما بنابر نگرش مان به موضوع های مختلف ، انتخاب های خودمان و با نیروی عقلمان ، تصمیم میگیریم انرژی خود را به کدام سمت هدایت نماییم . ما می توانیم خواستمان را تغییر دهیم ، ضد ارزش هایی که در وجودمان هست را با خواستهای منطقی به جریان درست بکشانیم و خواسته های غیر منطقی را تغییر دهیم . آنچه موجب قوی تر شدن قسمت تاریک ذهن ما میشود وسوسه هایی است که  باعث میشود تمایل به مصرف سیگار داشته باشیم مانند نگرانی در مورد فرزند و ... ، که چی؟ اکنون من میتوانم قسمت دیگر ذهن خودم را به کاووش در بیاورم مانند : من الان خوبم مسافرم رها شده ، و کارش دارد خوب پیش میرود . این نوع تفکر قسمت های خوب ذهن ما را تقویت میکند پس میتوانیم تاثیر گذار باشیم و تصمیم نهایی را با درایت بگیریم . 
قسمت روشن ذهن ما نیاز به توجه بیشتری نسبت به ارزش های مثبت دارد . ما در کنگره در حال آموزش ، یادگیری و  تربیت نفسمان هستیم .  من زمانی که مصرف سیگار داشتم چندین بار ترک کردم ولی نتوانستم ادامه دهم زیرا جهان بینی من کامل نبود ،  ما میتوانیم با عملکرد های درست ذره ذره به فکر نکردن به مسائل ضد ارزشی نزدیک تر شویم. جهان بینی  به همراه ب عقل ما را رشد میدهد و نفس ما را طوری هدایت میکند که از مرحله نفس اماره به قسمت نفس لوامه و مطمئنه حرکت کند . هرچه قدر افکار ذهنی خوب تقویت شود ما جلوتر میرویم . 
سعیده : در مورد دستور جلسه که چی ؟ ما با مجموعه تفکر صحیح  ، دید مثبت و دانستن این که قبل از انجام هر کاری باید جستجو کنیم تا برایمان مشخص شود که کدام راه صحیح تر میباشد میتوانیم  تصمیم نهایی اصلح را بگیریم .  مثلا در مورد سیگار قبل از کشیدن یک تفکر چند لحظه ای کنیم ( 30 ثانیه) با خود بگوییم از کشیدن سیگار چه نتیجه ای میگیریم و اینطور بهتر میتوانیم تصمیم نهایی را اخذ نماییم . 
زهرا: یک روزی که عمویم سیگارش را خاموش کرد مادرم به بدرقه اش رفت و من 7 یا 8 ساله بودم سریع کبریت زدم و سیگار را روشن کردم مادرم رسید و گفت که این چه حرکتی است که انجام میدهی ؟ و کتک مفصلی خوردم . 
اما همیشه سیگار کشیدن را دوست داشتم ، من بعد منفی آن را که چی که استفاده نکنم ؟ و  مگرچه آسیبی دارد ؟ همه در حال کشیدنن و هیچ اتفاقی برایشان نیافتاده .  بعد در اولین موقعیتی که پیش آمد من سیگارم را روشن کردم . ازدواج کرده بودم و در خانه ام مستقل بودم و مادرم نبود که اذیتم کند و تا الان این کار را ادامه دادم ولی حالا مدتی است که خطرات سیگار را حس کرده ام. ولی الان به بعد مثبت آن نگاه میکنم که چی سیگار مصرف کنم ؟ 

تهیه گزارش : شهلا مسافر نیکوتینمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 23 خرداد 1396 10:06 ق.ظ
ممنون از شما دوستان عزیز .
و چه خوب است که برای خودمان این موضوع را به طور کامل و دقیق جا بیاندازیم که سفر نیکوتین بسیار جدیست و آدامس را به عنوان یک دارو در نظر بگیریم و بپذیریم.
همسفر مریم دوشنبه 22 خرداد 1396 11:31 ب.ظ
خداقوت به همگی عزیزان انشاالله همه در این ماه عزیز رمضان استفاده کامل را ببریم
همسفر نسرین دوشنبه 22 خرداد 1396 01:36 ق.ظ
با تشکر فراوان از شما عزیزان
عذرا یکشنبه 21 خرداد 1396 12:23 ب.ظ
سلام خدمت استاد گرامی و دوستان عزیزم پایدار باشید خیلی عالی در باب دستور جلسه مشارکت داشتید،با تشکر فراوان از خانم شهلا خدا قوت.
شهلا یکشنبه 21 خرداد 1396 12:18 ب.ظ
ممنون خانم مطهره واز خانم جلالی عزیز که مطالب را برایمان خوب شکافتند و مسائل خوبی را در دستور جلسه توضیح دادند. متشکرم

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
دسته بندی مطالب ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات